Maus – Souborné vydání

Maus – Souborné vydání

K 25. výročí prvního vydání slavného comicsu Arta Spiegelmana Maus vychází první souborné vydání obou dvou dílů knihy v jednom vázaném svazku. Maus je děsivým - a současně hodnotně umělecky ztvárněným - zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši a jiná zvířata - odtud název knihy. Maus je jedním z vrcholných děl moderní světové literatury, která se snaží přispět k tomu, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140454/maus-souborne-vydani-IEv-140454.jpg 4.8216

Maus

The Complete Maus (2010)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Torst
Více informací...

knofela

Velice poutavý příběh s mnoha vrstvami a tématem, které, jak by si mohl někdo říct, se snad do komiksu ani převést nedá. Ale tady to funguje skvěle!

Sylvanas

Kniha má opravdu poutavý a silný příběh. Komiksové zpracování byl podle mě skvělý nápad, který knihu nejen vylepšuje, ale také čtenářům více přibližuje děj. Jestli by si člověk měl za svůj život přečíst alespoň nějaký komiks, tak je to tenhle.

Fondis

Tuhle knihu jsem našel uplne náhodou. A hned jsem si ji vybral jako vánoční dárek. První co mě prastilo do očí, byl obal, zpracování vazby. Moc hezke.
Příběh samotný mě pohltil. Vlastně za chvíli je řečeno vse. Tohle je muj první komiks. A jsem rád, že mám takový klenot v knihovně. Poutave, poucne. Dekuji pane Spiegelmane.

borknagar

Komiksové zpracování dojemného příběhu Vladka Spiegelmana a jeho rodiny, během druhé světové války. Ztvárnění myší coby židovských obyvatel, koček jako nacistických usurpátorů a prasat přestrojené za polské obyvatele, je neuvěřitelně trefné a dokonale vyobrazené. Pasáž z koncentračního tábora Osvětim krutá, nemilostrná a neuvěřitelně dojemná. Vladka jsem si oblíbil pro jeho vynalézavost, poctivost a mazanost. Pro jeho odhodlání žít, přežít a znovu být svobodný. Pro jeho lásku k ženě, kterou tak miloval. Jeden ze zásadních komiksů, který by neměl nikomu chybět v komiksové sbírce.....

Fuksinka
28.12.2016

Maus neohromuje nádhernou kresbou, ale její nápaditostí a vtipností. Jistě by mohly být válečné hrůzy naturalisticky a barevně vyvedené, ale Maus to opravdu nepotřebuje. Nepotřebuje být laciný. Je velmi působivý i bez toho. Dostane vás nejen osudy otce, ale i jeho vztahem k synovi v pozdějším věku a synovými problémy a dilematy v "současnosti". Velmi působivé, velmi intimní a dojemné a přesto se nejedná o lacinou prvoplánovou citovou ždímačku.

MichelleS
11.12.2016

Běžně komiksy nečtu, i když jako spousta dětí jsem vyrostla na Čtyřlístku. Maus jsem četla na doporučení, zhltla jsem ho za jeden den. Jsem překvapená, co vše lze zachytit touto formou. Nejvíc mě zaujal ten přesah do současnosti, následky, které si Vladek a další nesli navždy, které ovlivnily jeho přístup k praktickému životu, rodině.... Velmi povedené je přiřazení zvířat k jednotlivým národům, když se člověk zamyslí, jaké vlastnosti ta konkrétní zvířata symbolizují a jaké vlastnosti nebo projevy ho napadnou u zmíněných národů.

Kikušák
10.11.2016

Upřímně? Tuhle knihu / komiks by měl min. na střední škole dostat každý do ruky a povinně přečíst.

karoli120
10.11.2016

Rychle se čte.. je to super kniha

Hathor89
05.11.2016

Naprosto originální komiks. Autor ukázal, že i takový žánr může vyprávět o tak závažném tématu, jakým je holokaust. Nikdy nepochopím, jak se něco takového mohlo dít, jak mohli ostatní jen přihlížet … a jak to přeživším ovlivnilo celý zbytek života. Knihu jsem přečetla jedním dechem, který mi braly syrové popisy lágrů a geniální pojetí lidí jako zvířat. Je děsivé, že existují lidé, kteří holokaust popírají.

Kassulka
23.09.2016

Výborná kniha, pútavý, smutný ale pravidvý príbeh. Určite zaujme i tých, ktorí komiks nečítajú.

Mikus1986
22.05.2016

Místy jsem si musel dávat pauzu abych to rozdychal, hodně emotivní záležitost.

hanka0706
17.05.2016

nejlepší komiks ever

Clara del Valle
19.03.2016

Můj první komiks v životě, když nepočítám Rychlé šípy, Barbánka a Čtyřlístek. Skvostné dílo, ta zvířecí charakteristika jednotlivých národností je velmi trefená, prasečí rypáky Poláky velmi vystihují, když dnes už je historiky zmapováno, jak se Poláci chovali k Židům, kteří přežili a vrátili se domů, což je ostatně v komiksu též zmíněno :-(.Při prohlížení a čtení jsem měla husí kůži, dílo má velmi silnou vypovídající hodnotu, popis lidské nenávisti a lhostejnosti je nadčasový a pro dnešní dobu velmi aktuální!

koczanska
04.03.2016

Tak z tohohle komiksu jsem opravdu nadšená. Je to svým způsobem dost blbý říct o komiksu, který vypráví o holocaustu, ale doopravdy klobouk dolů.

Nielada
25.01.2016

Je to opravdu skvělé. Originálně řešené postavy, kdy různé druhy zvířat znázorňují rozličné národnosti, prolínání současností s minulostí, úžasná grafika atd., atd. Příběh byl pro mě zvláštní i tím, že to byl prostě převyprávěný život autorova tatínka a částečně i Arta Spiegelmana. Nepřinesl pro mě rozřešení, upokojení, smíření - naopak, vyvolal spousty otázek, zneklidňoval. V celém příběhu je zjevné, že utrpení holocaustu prostě nevymizelo roku 1945, ale jeho oběti si ho v sobě nesou po celý život. Pro děti to tedy rozhodně není, ale myslím, že nějací zralí "týňáci" na konci ZŠ by si s tím už poradili.

Fikrmen
29.11.2015

Naprosto výborná kniha. Doporučuji i lidem co nemusejí komiksy. Určitě se vám bude líbit.

lucinka5264
16.11.2015

Absolutně úžasná kniha. Pravdivá, neskrývající vůbec nic. Pomohla mi pochopit co se v té době dělo, jak se lidé cítily, jak vše probíhalo. Moc za tuto knihu děkuji jak Artimu tak jeho otci Vladkovi a Anje s její velkou sílou přežít.

lucie.8
29.09.2015

Tato kniha byla jednoznačně velké překvapení. Nejsem fanda do komiksů, ale líbilo se mi ztvárnění národů jako zvířat.

Koumi
11.07.2015

Přestože jsem s alternativním komiksem slušně obeznámený, dostal jsem se k němu relativně pozdě. I proto jsem k Maus přistupoval s určitou skepsí, ale jaké bylo moje překvapení. Příběh se prolíná skrz různé souvislosti a přitom zůstává zřejmý a průzračný. Je ponurý a každá stránka čiší ukrutným smutkem. Tragičnost Spiegelman servíruje bez servítků velice záhy, takže čtenář s postupným propadáním do příběhu nemůže uniknout beznaději, o níž ví, že je neoblomná a neuhne z cesty. Maus je silný příběh, který už nebudu číst znovu, protože je mi z něj úzko… strašlivě úzko na srdci…

immortal-party
24.04.2015

co do komiksového zpracování holocaustu je Maus bez debat (zatím) ojedinělá publikace. co na čtenáře pozitivně působí je osobitost vyprávění skutečného životního příběhu ve vztahu otec-syn. je mi zatěžko o tak choulostivém tématu však říct, že kniha mě nijak zvlášť nenadchla. nad třemi hvězdami z pěti jsem ještě docela váhala. rozhodně doporučuji žákům ZŠ, kteří v dějepise stihnou kapitolu 2. sv. válka a samozřejmě nadšencům do komiksu, ale ti o tom ví.

mazlak
22.03.2015

Skvělé provedení. Comix o holokaustu jsem z počátku dosti podceňoval a místo lidí zvířata bylo opravdu zvláštní. Nakonec však musím uznat, že se mi tato kniha moc líbila.

Rade
23.02.2015

Knížku jsem dostala jako dárek a říkala jsem si, komiks, no to fakt nemusím... Ale pak jsem se nemohla odtrhnout.
Dvě časové a dějové linie mi nejdřív přišly zvláštní a trochu matoucí, ale právě ony nakonec přispěly k tomu, že mě příběh tak moc chytil a že postavy byly tak neuvěřitelně plastické, s několika rozměry.

HančaŠ
17.01.2015

Tahle knížka se mi dostala do rukou jen z toho důvodu, že je to povinná četba k maturitě. Neměla jsem žádná velká očekávání, přece jen povinná četba často není moc čtivá. Tahle knížka mě ale překvapila. Příběh mě chytil za srdce a moc se mi líbil. Provedení už mě zaujalo míň. Čtu celkem hodně, a tak jsem si při čtení komiksu připadala, jako když je mi zase 5.

elle.r
29.11.2014

Komiksové provedení a stylizace národů do zvířecí podoby je prostě vynikající. Navíc tato forma může přimět k přečtení velké množství lidí... a myslím, že tohle rozhodně je kniha, kterou by si mělo přečíst co nejvíce lidí. Už proto, že je to pravda.

Standa Šebek
20.10.2014

Způsob vyprávění ani kresba mě ničím neoslovily (kdyby nešlo o komiks, ale o novelu, nebyl by v tom žádný rozdíl) a asi jsem měl zbytečně velká očekávání. Příběh není nijak výjimečný...ale koneckonců na tom nesejde, protože vyprávění člověka, který prožil holocaus, bude prostě vždy působivé a dojemné.

rottwy
25.07.2014

Prostě úžasné!!! Vážně krásný, dojemný příběh o hrůze holocaustu podaný originální formou komiksu. V příběhu je i krásně vidět vztah mezi otcem a synem a to že kdo neprošel tou hrůzou, nemůže to nikdy doopravdy chápat. Rozhodně doporočuji!

Pivísek
21.07.2014

Krásné, smutné a bohužel pravdivé... Knihy takového žánru moc nečtu, ale tato mě uchvátila, neboť pro nás laiky a neznalce historie je obsah podaný čtivou formou, navíc komiksovou, takže se začtete, ani nevíte jak. A ještě se člověk něco přiučí. Rozhodně doporučuji i těm, kteří nečtou historii a komiksy - jako já. Stojí za to!

grellenort
25.06.2014

Komentář k vazbě a stylu vydání nemám - to je sběratelsky za 100%, krásná obálka. Abstrakce židů jako myší, nacistů jako koček - vynikající proniknutí k jádru věci a oproštění se od přepatlaných obrázků a kreseb.

sumcicka
08.03.2014

Kniha popisující hrůzy holokaustu - stejná a přitom jiná než všechny ostatní o tomto tématu. Zpracovaná formou komiksu a ukazující, že přežití koncentračního tábora z vás neudělá světce - možná právě naopak... Lidé, kteří přežili pro to pravděpodobně museli udělat i věci, na které nejsou hrdí a zkušenost s koncentračním táborem je změnila navždy. Těžko jim to ale můžeme vyčítat. Autorovi se podařilo téměř nemožné - komiksová forma zpracování, která do detailů vykresluje všechny podrobnosti, mu umožnila zabývat se těmito kontroverzními tématy, aniž by měl čtenář pocit, že autor někoho soudí (jak by tomu podle mě bylo v případě "klasické" knihy).

Marisa
07.03.2014

Opravdu neskutečně smutná kniha. Dojala mě a místy i rozbrečela. Bohužel si jí už nepřečtu, protože by mi bylo strašně úzko. Je mi strašně když vidím, jak se s lidmi zacházelo...
Jinak byla kniha opravdu nádherná :)