Zesamsun Zesamsun komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Je to krásně napsané a při čtení se člověk tak trochu vrátí zpátky do mládí.

27.10.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nenáročná, vtipná a příjemná oddechovka. Těším se, až uvidím zfilmovanou verzi.

22.09.2021 4 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Svojí čtivostí mě kniha ihned chytila. Dobrý "dívčí" román, kde hlavní hrdinka je kupodivu sympatická.

06.05.2021 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Klasické dílo, které je všeobecně vysoce hodnoceno, ale můj osobní názor je, že některé pasáže byly příliš dlouhé a nudné a kdyby je autor vypustil, prospělo by to jeho dílu. Znovu opakuji, že tohle je můj osobní názor, který nikomu nevnucuji.

04.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poučné příběhy naší historie sepsány krásným a poutavým způsobem, to dělá z této knihy to, čím je.

14.03.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Výborný příběh plný emocí, na který po přečtení už navždy utkví ve čtenářově paměti.

25.02.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Detektivka, jak má být! Navíc se sympatickou dvojicí.

25.02.2021 5 z 5

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Sice na původní sérii to nemá, ale pořád se to dá číst.

31.01.2021 2 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Knihu napsanou klasickým stylem detektivek si občas ráda přečtu a v tom mě Aghata Christie nikdy nezklame a nebylo tomu ani v tomto případě.

08.01.2021 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Tuhle knihu asi velká část čtenářů nepochopí, ale kdo je schopen oprostit se na chvíli od materialistického myšlení, bude se to pravděpodobně velmi líbit.

31.12.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Precizně propracovaný příběh s překvapujícím koncem. Rozhodně mohu tohle dílo doporučit každému, kdo má rád příběhy, u nichž se nedá předem předvídat konec.

28.12.2020 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Hodně náročná četba, ale krásná. Je to protipól tzv. jednoduchých románů na oddechnutí od všedních starostí.

17.11.2020 4 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

První díl byl lepší, ale i tak druhý je také plný napětí. Je to prostě čtivé!

15.11.2020 3 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Filmové zpracování bylo o něco lepší, než kniha, protože tam byli sympatičtí herci. Ale i tak, film i kniha byly celkem nuda o zmatené ženské, která neví, co chce.

13.11.2020 2 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Dobrá historická sága, dobrá atmosféra, zajímavé postavy. Ovšem něco tomu trochu chybělo k dokonalosti a já se přiznám, že nevím, co to bylo.

12.11.2020 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na můj vkus mi v tom chyběla "čtivost." Dlouze se to táhlo. Ale podotýkám, že je to jenom můj osobní názor.

09.11.2020 2 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Pokud bych měla hodnocení této knihy shrnout do jedné věty, tak je to prostě jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy v životě přečetla. Tohle prostě nemá chybu a každý, kdo má za sebou nějaké životní zkušenosti a na vztahy dokáže nahlížet aspoň trochu realisticky, tak ví, že tohle není žádná fikce, ale je to "vytrženo" přímo ze života.

09.11.2020 5 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii Stopařův průvodce po Galaxii Douglas Adams

Velice komplikované a překombinované dílo, ale pokud čtenář dostatečně namáhá svoje mozkové závity, tak se zaručeně pobaví.

09.11.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Velmi čtivý a neobyčejný příběh.

29.10.2020 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Zpočátku velmi napínavé, později děj trochu na napínavosti ztratil. Ale každopádně dobře zpracované téma na cestování časem.

29.10.2020 3 z 5