zelda7 zelda7 komentáře u knih

Není nebe nad Mexikem Není nebe nad Mexikem Michal Březina

Velmi povedená kniha z nakladatelství Golden Dog. :) Tento akční kousek má velmi neotřelé téma, na které jen tak nenarazíte.

03.06.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Zrnka temnoty se opravdu povedla! Toto je mé druhé přečtené a opět opravdu zajímavý příběh. Připomnělo mi to trochu Outsidera od Kinga :) .

08.05.2023 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Téma knihy není jednoduché, pojednává o boji s alkoholismem. Vypráví o abstinování jedné ženy a o tom jak ji dohání činy z minulosti, je to tedy žánrově psychologický thriller. Kniha mne bavila pokud tak mohu říct o těžším tématu, fandila jsem hlavní hrdince, aby to zvládla.

26.03.2023 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

(SPOILER) Kniha pojednává o rozhovoru dvou stárnoucích novinářů s mladou ženou, která se u nich v redakci zaučuje. Celý příběh v podstatě pojednává jen o jednom případu, který se nevyřešil. Vzhledem k tomu, že nemám ráda otevřené konce a obecně nevyřešené věci, kniha mne v tomto z počatku zklamala, konec ovšem zvedla doslov Stephena Kinga, který v něm v podstatě osvětlujě, že šlo o podání záhady nikoliv řešení. Přesto mne ale kniha spíše nudila a patří prozatím k tomu slabšímu, co jsem od Stephena Kinga četla.

19.03.2023 2 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Tato kniha mě dostala, je to má druhá přečtená od Andrew Mayna, první jsem četla Vraha Andělů a i tato série se mi moc zalíbila. Oceňuji jak autor využívá v dílech nové technologie a také jak je celý příběh napínavý. Už se těším na autorovy další knihy.

29.01.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Zajímavý, čtivý příběh se smutným příběhem. Trochu mne ale zklamal otevřený konec...

14.01.2023 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Výborná postapokalyptická kniha, nejvíce mne oslovila z toho důvodu, že se jedná v podstatě o popis společnosti a o to, jak se nově utváří uskupení ať už politické či naboženské. Tím jak hlavní hrdina putuje metrem poznává čtenař různé kouty metra a jejich vládu, smýšlení, politiku, celkově kulturu. Kniha se mi moc líbila po Asimově Nadaci řadím mezi top scifi.

17.11.2022 5 z 5

Krásně napsané příběhy ze života, u kterých jsem se i zasmála. Líbí se mi jak pan Krejčík poodhalil život nejen na zámku, ale i soužití dvou mužů, které není o moc odlišné od soužití muže a ženy, a tím doufám ukáži společnosti, že všichni jsme uvnitř stejní a nesejde na tom koho máme rádi. Kniha mi zpříjemnila dva večery, byla moc čtivá. Doporučuji.

17.11.2022 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

(SPOILER) Druhý díl se mi v něčem líbil mnohem více než první, asi tím, že už jsem svět dun, znala. Tento díl je více filozofičtější. Nejvíc se mi na dílu líbili gholové, obecně Bene Thleilax, trochu mi to připomnělo mou oblíbenou Nadaci. Knihu tedy doporučuji.

08.02.2022 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Jsem ráda, že jsem po knize Pomocnice, kterou hodnotím spíše průměrně, dala autorce "druhou šanci". Tato kniha byla úplně jiná než Pomocnice, začnu tím, že žánrově je to také trochu jinde. Pomocnice byla více psychologický thriller, taková ta vztahovka. Zde se ale jedná o poměrně zajímavý příběh lékařky, jejíž otec je usvědčený sériový vrah. Nyní ale někdo začne napodobovat jeho styl vražd, které se staly před mnoha lety. Na knize se mi líbilo, že nebyla oproti Pomocnici předvídatelná, jako čtenář jsem viděla nějaké indicie, ale autorka vás nechá hádat co za tím vězí, ale já třeba takový závěr netipovala. Kniha se mi moc líbila, byla napínavá, čtivá a měla pár mrazivých/strašidelných momentů.

14.04.2024 5 z 5

Proč všichni odcházejí Proč všichni odcházejí Zuzana Dostálová

Přesně jak je avizované, hořkosladký a nostalgický příběh. Kvalitně napsané, ale musela jsem si příběh dávkovat, i přesto, že je kniha spíše kratšího rozsahu.

22.03.2024 4 z 5

Columbine - Nejznámější školní masakr Columbine - Nejznámější školní masakr Dave Cullen

Překvapilo mne, o jak silný příběh se jedná... O události jsem si nic nezjišťovala a moc nevěděla co se přesně stalo, na knihu jsem byla ale moc zvědavá. První čtvrtina knihy je asi nejsilnější, poprvé jsem si musela knihu z edice true crime trochu dávkovat. Rozhodně doporučuji k přečtení už kvůli opět velmi podrobnému popisu události i toho co se dělo poté.

08.12.2023 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Detektivní série z prostředí amišů mne dostala, za mne první přečtený díl z této série a určitě ne poslední.

12.11.2023 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Zfilmovaná verze této knihy je moje srdcová záležitost, proto jsem si chtěla přečíst i knihu, která je také úžasná, ten příběh je zkrátka jedinečný i vzhledem k době, kdy Cheryl cestu podnikala. Bohužel jsem ale už dotčená filmem, proto některé pasáže na mne asi nezapůsobili tak, jako kdybych příběh dopředu neznala.

25.10.2023 5 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Trochu takové nemastné, neslané. Nějakými náměty by to mělo i fajn myšlenku, ale nějak mi přišlo, že se to nezrealizovalo. Čtivá kniha byla, ale to bylo asi tak vše. Nehodnotím to úplně jako velké zklamání, ale spíše, že po dočtení mi přišlo, že mi to nic nepřineslo. 2-3 hvězdy.

25.08.2023 2 z 5

Tato kniha se mi těžko hodnotí slovy, je totiž jedinečná. Strávila jsem s ní pěkné dva večery. Vyprávění ze života Martina Selnera má na mne jakýsi uklidňující vliv. Po přečtení knihy jsem ještě s Martinem Selnerem poslouchala rozhovor, je to opravdu zajímavý člověk. Jeho další knihu si určitě plánuji přečíst.

09.08.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Moc se mi líbil styl, jakým byla kniha napsaná. Hlavní pointu jsem sice už u konce tušila, přesto mne jistý fakt na konci poměrně dost překvapil. Také oceňuji grafický doprovod v knize, čtenáři pěkně dokreslí dané situace. Stejně jako u jiných knih nakladatelství Golden Dog kvituji pěkný paperback, to spíš tak na okraj. ;)

03.06.2023 4 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Opravdu zajímavá kniha z žánru True crime, přesto jsem hodnotila 4 hvězdami, jelikož kniha o Richardu Ramirezovi mi přišla více profesionální a lépe strukturovaná. Kniha od Ann Rule byla trochu postižena jejím vztahem s Tedem Bundym, jakoby se touto knihou vypisovala z toho, že ho znala a že poznamenal její život. Asi mi chybělo v knize více faktů. I tak ale doporučuji přečíst. Těším se na další knihu z této série od Joty.

25.05.2023 4 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Kvalitně zpracovaná kniha o sériovém vrahu Richardu Ramirezovi. Kniha je rozdělena do několika částí, které do sebe postupně logicky zapadají a tvoří kompaktní celek. První část byla poměrně drsnějšího rázu, jelikož popisovala činy, kterých se Richard Ramirez dopustil. Další část pojednává o jeho dětství a životě, poté následuje zatčení a nakonec samotný proces. I přesto, že byl proces opravdu poměrně dosti detailně popisován, tak hodnotím 5 hvězdami, jelikož z hlediska literatury faktu se jednalo o opravdu kvalitní kousek a kniha byla velmi zajímavá i vzhledem k nahlédnutí na to, jak procesy většího rázu v USA probíhají. Jsem zvědavá na další díly série True Crime. A tuto knihu doporučuji.

09.04.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha pojednává o jednom specifickém domu a jeho dvou nájemnicích v průběhu času, jedná se tedy o střídání časových rovin. Asi první třetina knihy byla úžasná, poté mi přišlo, že jsem nějak tušila co bude dál, ale i přesto mne kniha docela zaujala. Jedná se spíše o psychologický thriller.

26.03.2023 3 z 5