zaba335 zaba335 komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jednička byla dobrá, pohlcující a promyšlená ale tenhle díl mě nutil čist dál a dál. Ještě lepší charakteristika postav, vypracovanější styl psaní, návaznost dějových linek. Jsem zvědavá na třetí díl. :)

01.02.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Po tom, co jsem knihu přečetla po druhé mě více bavila. Lépe jsem ji pochopila. Opravdu Erich Maria Remarque skvěle popsal "ztracenou generaci" v 1. světové válce. Zpětně hodnotím jako velmi přínosné dílo.

Dobré dílo pro představu první světové války z jiného úhlu pohledu. Občas jsem se do čtení musela nutit a jindy, v některých částech, jsem se hned začetla.

19.01.2020 4 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Je opravdu neuvěřitelné jak jsou zvířata odvážná a soucitná. Co všechno dokáží a jací jsou opravdoví hrdinové, o tom pojednává tahle skvělá knížka, která je soupisem různých příběhů z hrdinského života zvířat.

28.12.2019 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Krásné, dojemné, pravdivé... :)

22.12.2019 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Velmi příjemné a oddechové čtení, jednoduchý děj avšak to se vyvážilo vyprávěním očima jezevčíka Herkula. Jeho vtipné poznámky se mi velmi líbily. :)

18.12.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Neuvěřitelně pohlcující a promyšlený příběh. Při čtení si čtenář lehce utvoří obraz o všech postavách, protože je to skvěle napsané. Od začátku až do konce napínavé a styl psaní má autorka velmi charakteristický. Jsem zvědavá na druhý díl.

04.12.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neuvěřitelně silný a emocionální příběh. Autorka dokázala dát dohromady tuhle knihu jen z vyprávění a dostupných informací, dokázala napsat velmi čtivý příběh. Do jedné z nejhorších a drastických událostí dokázala vsunout romantický příběh dvou lidí, kteří přes všechny hrůzy dokázali bojovat.

17.11.2019 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl z téhle série byl stejně dobrý jako ten první. Příběh se dobře četl a čtenář se rychle vžije do postav. Líbila se mi vsuvka s Belleview, domovem důchodců, která děj pěkně okořenila.

10.11.2019 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Bezvadná knížka. Jojo Moyesová má velmi charakteristický styl psaní, kterým si drží kvalitu svých knížek velmi vysoko. Příběh měl spád, hodně zvratů a úžasný konec. Velmi čtivá oddechovka. A během čtení jsem si velmi oblíbila postavu pana Nichollse. :)

27.10.2019 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednoznačně nejkrásnější a nejhezčí kniha, jakou jsem kdy četla. Má v sobě tolik emocí a pravdivých myšlenek, že to ani víc nejde. Jako milovník psů, který je obrovský podporovatel útulků a všech záchranných stanic, jsem měla slzy na krajíčku už na třetí straně. Velká poklona před všemi, kteří stojí za tímhle nádherným projektem. Jde vidět, že i v dnešní době jsou hodní a empatičtí lidé. Tahle kniha by měla dostat nějaké ocenění, protože si troufám říct, že je to jedna z nejlépe napsaných a na tohle téma vymyšlených knih. Klobouk dolů. :) ♥

15.10.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od proslulosti této knihy jsem asi čekala více. Ze začátku táhlý děj, pak se to rozjelo a z ničeho nic konec. Celkově se to ale dobře četlo a bylo hodně zvratů.

13.10.2019 4 z 5

Psí hrdinové - Tajné úkoly a obětavá služba Psí hrdinové - Tajné úkoly a obětavá služba Lance Bacon

Skvěle dílo, ukazující hrdinství a oddanost psů. :)

09.10.2019 5 z 5

Zvířecí detektiv Zvířecí detektiv Tom Watkins

Snad ještě nikdy jsem nečetla knihu tak plnou emocí zvířecích miláčků a jejich majitelů při jejich hledání. Před autorem, který si zároveň vybudoval nejznámější britskou zvířecí pátračku, smekám klobouk, protože to s jakou vervou a pracovním nasazením pomáhal majitelům zvířat nejen při pátrání, ale byl i jejich oporou je neuvěřitelné. Z nepromyšleného snu Zvířecí pátračka UK. ♥ ☺

05.10.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásný a velmi uvěřitelný příběh. Kniha se mně ze začátku trochu hůře četla ale jakmile jsem se začetla, tak to šlo jako po másle. Kniha mě zasáhla nejen příběhem ale i stylem jakým je napsána. Každé slovo jsem hltala a konec je úžasný. Velmi kvalitní a povedené dílo. Od téhle autorky první a určitě ne poslední kniha. :)

22.09.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Na klasiku mě bavila, i když se mi hůře četla. Ale to je u každého individuálně. Celkově hodnotím jako moc povedené dílo.

23.08.2019 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

,,Dnešní způsob života ilustruje lidskou schopnost uskutečnit dramatickou změnu za velice krátkou dobu. Přestože víme, že náš modus vivendi je neudržitelný, náš modus operandi zatím nebyl schopen zavést opatření potřebná k tomu, aby se populace volně žijících zvířat alespoň ustálila, natož zvýšila. Nevyvratitelným faktem je, že pokud se bankovní rezervy v Bance přírody vyčerpají, žádné množství peněz nás už nevytáhne z bryndy. "

A tahle myšlenka vystihuje celé poslání téhle krásné a dojemné knihy.
Občas mi přišlo, že se žánrem blíží i k cestopisu.

18.08.2019 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Kniha je velmi čtivá a nešlo se od ní odtrhnout. Skvělý děj, skvělá charakteristika postav a hezký konec.

09.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je opěvovaná právem. Je velmi charakteristická stylem, jakým je napsána, dobře se čte a příběh je velmi silný.

05.08.2019 5 z 5

Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Suzanne Fincham-Gray

Kniha obsahuje spousty odborných názvů, které ji během příběhů trošku rušily. Každopádně je opravdu reálná a to je na ní to pozitivní.

02.08.2019 3 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Kniha mě velmi okouzlila. Potěší každou romantickou duši. Je rozdělena na dvě části: dopisy a básně. Každý dopis a každá báseň měli něco do sebe a všechny tvoří bezpodmínečně vynikající celek. :)

27.07.2019 5 z 5