Zvířecí hrdinové

Zvířecí hrdinové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407036/bmid_zvireci-hrdinove-C5i-407036.jpg 5 31 31

Zvířata jsou nejen naši věrní průvodci, ale nezřídka se projeví i jako ochránci a pomocníci, kteří dokážou zachraňovat lidské životy. Právě o těchto výjimečných případech pojednávají příběhy psích i jiných zvířecích hrdinů. Autor popisuje, jak pes pomohl hasičům při požáru, papoušek zahnal útočníka, prasátko ochránilo svého sedmiletého kamaráda před útočícím pitbulteriérem, kočka varovala majitele domu před požárem, klokan přivolal pomoc pro svého pána, který se zranil při bouři – kniha je plná často neuvěřitelných příběhů, které mají jedno společné: statečnost a obětavost našich zvířecích společníků.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Esence

Animal Heroes: True Stories of Extraordinary Creatures , 2012

DK197
31.12.2023 5 z 5

KNIHA: Tahle knížka vážně umí pohladit po duši. Je plná neuvěřitelných krátkých příběhů, co vám prostě musí vykouzlit úsměv na rtech a údiv na tváři. Všechny stránky dokazují, jak málo ještě rozumíme přírodě kolem nás a zvířatům. A že stejně tak jako se člověk dokáže chovat jako zvíře, dokáže se zvíře chovat lidsky. Takže se od sebe vážně nejspíš moc nelišíme, ačkoliv by si to někteří rádi mysleli.

SamMarešová
04.03.2023 4 z 5

Po Znamenité mrtvole jsem potřebovala něco oddechového a tohle bylo opravdu hodně oddechové. Krátké příběhy o zvířecích hrdinech založené na skutečných událostech.
Nenáročná, celkem dojemná četba o pejscích, kočičkách, konících ale i prasátkách, papušcích, klokanech... co pomáhali ať už fyzicky nebo psychicky.

Člověk musí žasnout nad oddaností němých tváří

Příběhy mohly být rozepsané trochu více detailněji.

Lovehorses365
09.01.2023 5 z 5

Nejlepši na této knize je že příběhy jsou PRAVDIVÉ!!!!

iv.ča
11.10.2022 5 z 5

Krásná a pravdivá kniha. Zvířata, která zachraňují nejenom život lidí, dalších druhů zvířat, ale i prostředí ve kterém žijeme.

DreamerX9
02.03.2022 4 z 5

Velké příběhy velkých hrdinů! Kéž bychom zvířatům vraceli stejnou váhou za jejich skutky.

Kekik
20.04.2021

Krásné příběhy. Občas neuvěřitelné, občas úsměvné, ale bohužel i některé smutné. V každém případě čest všem zvířecím hrdinům.

Citáty, které zaujaly:
"Pravý charakter člověka můžete posoudit podle toho, jak se chová ke svým domácím zvířatům." Paul McCartney.

"Dnes všichni přemýšlíme o tom, co může každý z nás udělat pro to, aby byl svět lepší místo k životu pro všechny muže, ženy a děti. Nesmíme do toho plánu zapomenout začlenit také zvířata, ta si také zaslouží lepší svět." Maria Dickinová.

"Zvířata jsou velmi příjemní přátelé- na nic se neptají a nic nekritizují." George Elliotová.

LunaL.
13.12.2020 3 z 5

Ze začátku jsem byla zklamaná, čekala jsem méně příběhů, ale zato více rozvinutých. Nakonec jsem si ale zvykla, že jsou popsaná hlavně fakta. Tím byly příběhy hodně krátké, ale hodně zajímavé. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, doma v knihovně bych jí mít ale nemusela.

Ales04
13.01.2020 5 z 5

Až neuvěřitelné některé příběhy, které zachránili člověka

zaba335
28.12.2019 5 z 5

Je opravdu neuvěřitelné jak jsou zvířata odvážná a soucitná. Co všechno dokáží a jací jsou opravdoví hrdinové, o tom pojednává tahle skvělá knížka, která je soupisem různých příběhů z hrdinského života zvířat.

Konfu97
22.12.2019 5 z 5

Moc krásně napsané, oddechové čtení o tom, že zvířata mají srdce na pravém místě.

attila1
28.10.2019 5 z 5

Přečteno na jeden zátah, úžasné a pravdivé příběhy zvířátek co zachránili své majitele a nebo i ostatní zvířata.

čef
22.07.2019 5 z 5

Mnoho krátkých, ale zajímavých příběhů se zvířátky, které zachránily člověka nebo zvířátka jiného druhu. Časově jsou to příběhy hodně prastaré až zcela moderní. Napsány zřejmě pro účely povzbuzení armády pro ochranu zvířat, ale přestože nejsou literárně bůhvíjaké, jejich hodnota je v jejich pravdivosti a přesvědčení, že jde opravdu o důležitou věc. A to si myslím samozřejmě také.

dawson321
30.06.2019 4 z 5

Moc pěkné krátké příběhy o tom, jak zvířata dokážou pomoci nejen člověku, ale i ostatním zvířátkům. Nejvíc mě zaujaly příběhy s delfíny. Plusem jsou i doplňující informace v šedých rámečcích. Pro zvířecí milovníky mohu jen doporučit.

souc
15.05.2019 5 z 5

Silné příběhy, úžasná knížka už jen tím,že je pravdivá.

zvířata, fauna příběhy o zvířatech

Ben Holt
britská