zaba335 zaba335 komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Celá série se nesla v kouzleném duchu a atmosféře. Pohádkové, mrazivé, ale i romantické. Každý si najde to svoje.
Od závěrečného dílu jsem měla velká očekávání a trochu mě zklamal.
Postavy byly úžasné, tak jako v předchozích dvou dílech. Musím říct, že mě v tomto díle nejvíce bavila linka Kadena a Pauline, zatímco linka Lia a Rafe se mi zdála slabší.
Celých 400 stránek jsem čekala až se něco začne dít, v podstatě nevím o čem to bylo.
Celá událost, na kterou se čeká, proběhla doslova asi na 10 stránkách, bylo to ukončeno velmi rychle, přičemž celý děj knihy byl zbytečně natahován.
Čekala jsem epické finále, a dostala jsem lehce nadprůměrný závěr, kde je vše na konci knihy.
Příběh, který paní autorka vymyslela, je ale bezpochyby vysoce kvalitní, originální a velmi čtivý, s dobrou slovní zásobou a velikou fantazií.
Romantická pohádka s tajemným dějem a nádechem fantasy.

06.07.2022 4 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

(SPOILER) Kniha má nádhernou obálku.
Setkáváme se s Tessou, hlavní postavou, která se vrací do rodného města Faerfax, na které nemá pěkné vzpomínky. To ale nikdo neví.
Jako herečka zde natáčí nový film podle knihy, a jejím hereckým kolegou není nikdo jiný než její bývalý přítel. Také herec, lamač všech dívčích srdcí, který hraje v knize docela zvláštní roli a zamíchá s dějem.
Poté tady máme Cola, druhou hlavní postavu, která knížce sedla jako hrnec na zadek. Jako by byla souzená Tesse.
Ze začátku hate-love vztah, který se přerodí v postupné uvědomění si, že jsou spřízněné duše.
Další postavy, ať už přátelé Cola a Tessy nebo manažerka či teta Tessy do knihy skvěle zapadají.
I přes klasický romantický příběh zde máme něco nevyřčeno, něco navíc co dodává knížce to pravé ořechové.
Trošku mě zarazilo, že jsem se nedozvěděla, kdo za celým vyzrazením příběhu Tessy stojí.
V knize se řeší i závažnější téma, které jakoby stojí na povrchu knihy a přišlo mi už trošku moc.
Jako oddechovka je kniha úžasná a autorka knihy je strašně sympatická a těším se na nový díl. Také poděkování autorky na konci knihy je moc milé. :)
Jde vidět, že se autorce splnil sen.

03.07.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Chvilku mi trvalo než jsem pochopila, že kniha volně navazuje na první díl, ale poté jsem se dostala do příběhu a zhltla jej stejně rychle jako ten první. Kdybych měla srovnat, který mě více zaujal, tak musím říct, že asi ten druhý, který je více reálnější, romantičtější, dojemnější a krásnější. Postavy jsem si moc oblíbila a dostala jsem přesně to co jsem chtěla, klišé, sladký příběh s trochou pepře a nádherný konec. A úryvky z tvorby Profesora Sympaťáka atmosféru knihy jen dokreslovaly.

01.07.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Nádherné obálky
Tato série knih od Lilly Lucas si mě získala především překrásnými obálkami, které jsou laděny do růžova a fialova. Perfektně sedí k pohodové, zasněné a něžné atmosféře knih.
Děj tohoto dílu je zasazen do stejného prostředí jako díl předešlý, motá se kolem nejlepší kamarádky Leny, kterou můžeme znát z jejího příběhu z Nových začátků.
Jedná se o Izzy a Willa, nejlepších kamarádů od dětství, kteří si nedovedou představit život bez sebe.
Izzy je drsná snowboarďačka, která se s ničím nemaže. Will je šerif, který je na pohled nedostupný, ale pod pokličkou je to velmi citlivý muž.
Krom příjemného příběhu, u kterého si zajisté odpočinete, jsou zde velmi dobře popsány křivky zasněžených hor a prostředí Green Valley, také se zde objevuje známý herec Cole, který nejednou zamíchá s příběhem, ale také další postavy, které si určitě zamilujete.
Nečekejte literaturu na úrovni Bronteové, ale druhou Monu Kasten zcela jistě dostanete.
Těším se na další díl, který již teď slibuje nabitý děj!

05.06.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Trošku delší rozjezd. Prvních asi 150 stránek jsem se musela trochu nutit, ale poté jsem chtěla číst dál a dál a děj zvyšoval napětí a nervozitu.
Příběh se týká hlavní postavy Alice, která potká muže a zamiluje se do něj. Má vidinu "amerického snu", který bohužel nedopadne tak, jak si představuje. Postava Alice prochází během příběhu velkým rozvojem, tak jako další postavy. Nejvíce mi sedla Margery, která se velmi rvala za spravedlnost.
V knize jsou náznaky několika kontroverzních témat. Ať už rasismu, násilí, Koňské knihovny, velké krize nebo těžebních dolů.
Je to velmi zajímavé čtení a doporučuji všem milovníkům Jojo Moyes.

07.02.2022 4 z 5

Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Danielle MacKinnon

Kniha srší láskou a pochopením ke zvířatům.
Někomu se může zdát, že je to trošku extrémní, specifické a možná ezoterické. Z určitého hlediska ano, ale taky mi přijde, že to není kniha pro každého.
Dle mého názoru, účelem této knihy je nejen pochopit vztahy mezi lidmi a zvířaty, ale také nenásilnou formou pochopit lidi jako sebe sama. V knize najdeme nespočetně velké množství forem a druhů způsobů jak žít v souladu se zvířaty, s přírodou ale také jak zvládnout problémová zvířata klidně a zároveň se z toho poučit.
V podstatě celá kniha je o tom, jak si uvědomit co všechno nám zvířata dávají a ukazují ne úplně na první pohled zřejmě.

03.02.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Můj rekord.
Přečtená kniha za 3 hodiny.
Nemohla jsem přestat číst. A bylo to tak poutavé a úžasné.
Nemělo to začátek ani konec. Vplula jsem do příběhu jako loď na moře a doplouvám ještě teď. Myslím, že je to přesně ta knížka, na kterou se myslí ještě půl roku po přečtení.
Colleen píše tak úžasně, že si to představujete jako film, možná i lépe.
Příběh Falloon a Bena je naprosto jedinečný a úžasný a autorka nechává místo mezi řádky pro fantazii čtenářů.
Právě ta místa mezi řádky bych označila za moje nejoblíbenější části knížky.
Je to dojemné, opravdové, skromné a naprosto originální.
Miluju všechny knížky autorky i styl psaní, ale tahle knížka mě dostala. Přijde mi vyspělá, moudřejší a zranitelnější.
Colleen Hoover je bohyně, má neuvěřitelnou kapacitu a jedině v jejích knížkách se natolik ztratím, že na chvíli nevím co se děje kolem mě.
Prosím další knihy.

26.01.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zatím nejlepší díl od paní autorky. Hezké, milé, zajímavé.

04.01.2022 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Ke knihám od R. Kaur jsem měla vždycky velmi komplikovaný vztah. Nikdy jsem je moc nemusela. Ovšem od té doby, co vyšlo home body a začalo na mě všude vyskakovat, řekla jsem si, že zkusím.
Básně a myšlenky v této knize se mě velmi dotkly a mám zalepíkovanaou asi každou druhou stranu. Moc obdivuji sílu autorky, klobouk dolů, musí to být inspirace pro ostatní ženy.
Takže pro milovníky Rupi Kaur a moderní poezie nutnost

27.11.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Začátek knihy se trochu hůře četl, bylo to takové hutné, menší písmenka a delší kapitoly.
Příběh se pomalu, ale jistě rozjížděl a já se s příběhem seznamovala čím dál více, až jsem byla naprosto spokojená až do konce.
Natalie je bezpochyby silnou představitelkou tohoto příběhu plného knih, jídla, přátel, kafé, naděje, lásky, historie a života.
To na knize bylo asi nejlepší. Bylo to jako ze života.
Taky se mi moc líbilo, že na příběh nahlížíme z pohledu více postav, ať už dědečka, Natalie či Peache, do kterého jsem se zamilovala hned na začátku. :)
Možná bych se vůbec nezlobila, kdyby kniha měla tak o 50 stránek méně, protože by to příběhu vůbec neuškodilo. Každopádně i tak to bylo moc super.

29.08.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Velmi emočně náročná kniha.
Opravdu nevím, jak je to možné, ale u každé knihy od Colleen mám neutuchající touhu číst jenom její knihy. Každý z jejích příběhů je tak jedinečný, že bych vůbec neřekla, že jsou všechny od jedné autorky. Je vážně fascinující, kde bere tolik fantazie, inspirace a literárního talentu, protože každou její knihu a příběh úplně hltám a ztrácím se v něm.
Příběh Ridge a Sydney je velmi smutný, ale také plný naděje. Vůbec jsem nevěděla na čí mám být straně, protože to bylo tak strašně rozervané.
Láska k hudbě a společné písně knize dodávají to pravé kouzlo.
Moc jsem si čtení užila. Ostatně tak jako u každého příběhu od Colleen.

27.08.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Ani tak nějak nevím, co bych o příběhu Pana Romantika a Eden řekla. Děj mi docela vzal slova.
Čekala jsem erotickou knihu plnou kliše a sladkých scén. Všechna tahle očekávání kniha naprosto splnila. Ale také splnila něco navíc.
Knihu jsem zhltla za dva dny. Je čtivá, vášnivá, zajímavá a i přes všechny klišé originální.
Ještě jsem příběh podobný Panu Romantikovi nečetla a možná proto je tak zvláštní.
Také jsem se od začátku několikrát nahlas zasmála, což se mi moc často u knih nestává.
Nic příběhu nechybělo - sympatické a tajemné postavy, scény erotického napětí, který drží až nad polovinu knihy, dobývání, vtip, láska, pochopení.
V knize se nachází spousta myšlenek, které jsem si hned zalepíkovala, protože jsou boží. :)
Myslím, že autorka má našlápnuto hodně vpřed.

24.08.2021 5 z 5

Nerozlučné Nerozlučné Simone de Beauvoir

Velmi silný a zajímavý příběh dvou inspirativních žen v mnoha ohledech.
Simone de Beauvoir jsem si díky této novince velmi zamilovala. Přátelství Simone a Zazy je neuvěřitelně emotivní. Kniha je obrovským náhledem do soukromí autorčina života.

22.08.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Lepší kriminálka.
Od začátku jsem věděla, že to bude lepší průměr. Kniha je čtivá, má krátké kapitoly, takže děj svižně ubíhá.
První čvrtinu knihy, jsem se nemohla začíst. Bylo to trochu seznamovací, neoriginální, trochu slabé, policie se mi zdála velmi neprofesionální.
Poté se tam stalo pár zvratů, začalo to být zajímavé a já otáčela stránky se zvědavostí a kroutila hlavou, protože se případ čím dál více zamotával. Byla to ale spíše zvědavost než strach a nervozita, tak jako např. u severských kriminálek.
Asi tak v té polovině už jsem měla tušení jak to dopadne, a že není všechno černobílé.
I přes velmi našlapaný děj druhé poloviny a sympatické postavy, mi něco chybělo v první polovině knihy. Nějaká jiskra.

19.08.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nemám slov.
Kniha bere dech. Silný příběh.
Od prvního slova jsem nemohla přestat číst. Nešlo to. Vůbec nemám tušení, jestli jsem letos četla lepší knihu, protože tato bude odteď všem silně šlapat na paty.
Moc nemůžu srovnávat, protože do tohoto příběhu dala paní autorka kus sebe. Doslova.
Žádnou knihu s tématem domácího násilí jsem nikdy nečetla a musím říct, že tento počin musí být inspirací pro všechny ženy, které si musely něčím takovým projít nebo procházejí. Nedokážu vyjádřit, jak moc mě toto téma zasáhlo a myslím si, že je velmi dobře, že zrovna tato kniha je takto úspěšná, protože si to zaslouží nejen kvalitou literární ale také tím, že může být určitým záchytným bodem pro všechny, kdo se s tímto musí setkat.
Smekám klobouk dolů Colleen, protože odteď budu příběhy od paní autorky číst s jakýmsi jiným náhledem.
Poznámka autorky na konci mě totálně dostala a velmi obdivuji její sílu.
Colleen je geniální!

17.08.2021 5 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Asi co víc říct, že je to klasika, kterou ani nejde nějak moc hodnotit, protože toho není hodna.
Marcus Aurelius byl král filozofie a považuji ho za jednoho z nejchytřejších lidí.
Fascinuje mě, že jeho myšlenky jsou tak nadčasové, že i dnes mají dostatečnou váhu k zamyšlení.
Hovory k sobě je právě ta kniha, kterou by si měl každý přečíst alespoň jednou.

17.08.2021 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Další čtivá lahůdka od Vi Keeland.
Knihu jsem si vzala jako oddechovku a to naprosto splnila. Příběh je velmi čtivý, se sympatickými postavami, smyslem pro vášeň ale i s vážnými tématy.
Co mi trochu překáželo je překlad. Kniha je čtivá o tom žádná, ale musím říct, že Koláček mě po chvilce začal trochu štvát. Každopádně to knize určitě na kvalitě neubírá.

15.08.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Jé to bylo tak krásné!
Hned na začátek. Kniha je nutností pro každou romantickou duši.
Je to zvláštní, jak se autorce povedlo udělat tak krásnou, sladkou a romantickou knihu bez klišé. Kniha je čtivá, se souvislým a logickým dějem, zajímavým příběhem, který vás chytne a nepustí a s tak sympatickými postavami, že si představujete, jak s nimi příběh prožíváte.
Do Thomasa Reeda jsem se během čtení neskutečně zamilovala a je velká škoda, že takoví lidé jsou v dnešní době tak trochu k pohledání.
Animant mě občas trochu rozčilovala, ale taky jsem si ji velmi oblíbila.
Maminka Henryho a Animant je taky super, i když se to ze začátku úplně nezdálo.
Líbilo se mi, že autorka zde nazdvihuje téma žen a jejich práv v minulosti, což plně zapadlo do děje knihy.
Prostředí Londýna, knihovny, sladkých dezertů a všeho dobrého jídla je jenom takovým bonusem pro kouzlo této knihy.

14.08.2021 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Velice zvláštní kniha.
Podle anotace jsem si myslela, že to bude příběh o partě přátel s hrdinkou Cadence v hlavní roli, která nebude úplně normálním teenagerem a spolu s kamarády budou zažívat letní dobrodružství na ostrově se vším všudy. Lásky, intriky, tajemství. To bylo moje očekávání.
Z prvních 100 stránek jsem úplně nepochopila smysl příběhu. Cadence tam popisovala svoje pocity a myšlenky a rodinu, ve které jsem se docela dost ztrácela.
Po první polovině jsem tak nějak četla a říkala si, že už se tam možná i něco dozvím, ale pak to zase přešlo až zhruba do 75. kapitoly, kde se konečně něco začalo dít, ale potom jsem se dozvěděla, že se to asi vlastně nestalo a doteď úplně nechápu o čem jsem četla.

09.08.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Od Colleen Hoover jsem přečetla už tři knížky, ale tato je silným konkurentem. To, že jsou její knihy čtivě, zajímavé, krásné, že se od nich nemůžete odtrhnout, už vím, ale že bych u nich brečela nebo chtěla potkat postavy se mi stalo poprvé.
Příběh Nelituju ničeho byl strašně smutný a těžký, ale i přesto z něj vzešlo něco krásného. Naděje. Dva plnohodnotné vztahy. Upřímnost. Pochopení.
Dialogy mezi jednotlivými postavami byly bez chybičky a s příslibem kvalitní slovní zásoby.
Postavy byly rozervané, komplikované a odehrálo se toho mezi nimi opravdu hodně. A i přesto mi byly všechny sympatické. Nejvíc jsem cítila s Morgan, která je pro mě velká hrdinka a silná žena.
Po těžkém ději, příjemný konec.
Doteď jsem netušila jak důležité mohou být lízátka a oranžová barva :)
Colleen je prostě perfektní.

06.08.2021 5 z 5