Ostrov Lhářů

Ostrov Lhářů

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. P... celý text

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!

Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku.

Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235671/ostrov-lharu-0z7-235671.jpg 3.9391

We Were Liars (2014)

Vydáno:, Host

intelektuálka

Zajímavé čtení nejen pro mladé. Nechala bych ji číst i rodiče, aby poznali, že hodnoty majetku a peněz pro mládež zas tak moc neznamenají. A může to skončit hodně špatně.

LuCyMcLy

Tahle knížka mě dostala, a hodně. Já jsem celou dobu při čtení Lhářů vlastně vůbec netušila, o co jde, protože knížka byla stále halená v jakési mlze tajemna a těsně za ní se skrývala odhalení, která sice byla na dosah ruky, ale autorka vám nedovolila za tu oponu nakouknout dokud... jste nedošli až na konec, a tam jste na jednu stranu byli rádi, že jste se přes tu mlhu dostali a konečně vás osvítila pravda, ale na druhou byste radši zůstali v tom oparu nevědomosti, protože tohle je až moc velký šok.

Monyčí

Kniha rozhodně nebyla špatná, moc se mi líbila, ale čekala jsem od toho asi víc. Nějak jsem myslela, že ten konec bude strašná bomba, ale nakonec jsem to prokoukla. Četla se krásně, je z ní spousta krásných citátů a rozhodně stojí za přečtení už jenom kvůli tomu, že chcete zkrátka vědět o co v ní vůbec jde.

byyz

Náhodný výběr v knihovně, abych měla do čtenářské výzvy něco z ostrova. Na náhodný výběr neuvěřitelná trefa.

Ale
ostrov není důležitý,
protože se všechno
odehrává
uvnitř.

Dragonian

Velmi čtivě napsaná kniha, která se čte úplně sama. Napínavá a naprosto nepředvídatelná.

magkotlikova

Strašně se mi líbilo, jak byla tato kniha psaná. Pocity a myšlenky hlavní hrdinky..
Přečetla jsem jí snad za dva dny ve škole po přestávkách (a taky některých hodinách, protože to prostě nešlo vydržet) a celá mě příjemně překvapila.

Neobyčejný příběh nejen pro mladší čtenáře.

Globuska

Ke knize jsem přistupovala hodně zdrženlivě, protože jsem na ní slyšela tolik chvály, že to ani není možné. Možná jsem od ní čekala něco jiného, nakonec mě ale pohltila a četla jsem ji jedním dechem. Není psaná klasicky jako každá YA, snad právě ty útržky, krátké věty a jednotlivé myšlenky dodávají knížce šmrnc. A rozuzlení opravdu překvapilo. Myslím, že fajn změna mezi tolika jinými.

Heidi9

Docela pěkná knížka, čtivá a vcelku napínavá, jen mi připadala trochu moc smutná. Většina postav má od začátku různé psychické problémy, složité (nejen) rodinné vztahy, a celkově to vyznívá jako popis dost kruté reality, která pak nemá žádný, ani částečný happyend, a všechny postavy dál pokračují ve svých smutných životech. Tajemná atmosféra pěkná, ale na podobné téma jsem četla i lépe napsané knihy, takže víc než 3 hvězdičky dát nemůžu.

NikaMirka

Příběh je psaný čtivou formou. Neřekla bych, že se nelze vyznat ve jménech nebo ději, ani že by prvních 100 stran bylo o ničem. Ba naopak, v knize je krásně vyobrazeno, jak je naše psychika křehká a nevypočitatelná. Jak naše hlava a mysl dokáží utvořit naprosto jinou realitu, jen proto, aby jsme byli chráněni před hroznou skutečností. Dalším velkým plusem, je právě konec. Taková je skutečnost. Tak krutá může být realita, a tak tíživé může být procitnutí. Hlavní postava vůbec není nesympatická, je taková jako by byl asi každý v její situaci. Chvíli zlá, chvíli se lituje, chvíli si hraje na dospělou, která věci zvládne, ale pořád je to jen dítě, které svou roli v životě teprve poznává.

Sali88
10.12.2016

Zvláštní kniha, ale zvláštní dobrým způsobem. Nenapadlo by mě, že konec bude takový, jaký byl, u téhle knihy mě nenapadalo žádné rozuzlení, to jsem zjistila, až když jsem si ho přečetla.

hellena1523
03.12.2016

Nestává se mi to často, ale knihu jsem nedočetla. Styl mi absolutně nevyhovoval, byl naprosto nevyrovnaný (jako by knihu psalo víc lidí a zapomněli se dohodnout, v jakém čase a duchu budou příběh vyprávět), hlavní postava protivná, ostatní tak zoufale nepropracované, že jsem nebyla schopná si je ani pořádně zapamatovat, protože mě zkrátka vůbec nezajímaly. Do čtení jsem se většinu času musela nutit.
Možná jsem udělala chybu, že jsem ten odpor nepřekonala, ale momentálně mám pocit, že pro mě šlo o jedno velké šlápnutí vedle.
Jednu * dávám za obálku, která mě dostala (a pořád mi připadá moc hezká) a druhou * za pár světlých momentů, kdy jsem si pomyslela "Hm! :-)", kterých sice bylo jako šafránu, ale aspoň něco...Je mi líto, za mě zklamání :-(

Bublline
02.12.2016

Nejdřív se ptáte, co je na tom tak úžasnýho, když se prakticky vzato jedná jenom o zápisky neuvěřitelný sebelítosti, hlavní hrdinka je vám pořád neskutečně protivná - jenže pak... pak přijde ten konec... A vy zapomenete na všechno špatný a musíte zkrátka uznat, jak je to geniální.

kalinkacz
15.11.2016

Tak tato kniha byla hodně velké zklamání, neříkám, že byla špatná, ale jelikož je přirovnávána ke "Smolné sezóně", kterou jsem četla v létě a která mě neskutečně bavila a napínala až do konce, tak jsem tak nějak čekala to samé i od tohoto příběhu.. Bohužel i přes velice čtivou formu, kterou autorka zvolila mě kniha nedržela v napětí a celkový závěr mě nijak nedostal... Takže škoda...

šneki
14.11.2016

Tři hvězdičky to mělo hned za čtivost a tu další protože je to určitě zajímavý konec, jen mi to bohužel bylo vyspoilováno takhle: No končí to stejně jako tahle a tahle knížka, kterou už si četla. Takže tak. Prostě si představte, že to má 5 hvězdiček, jen já je prostě dát nemůžu, protože konec jsem čekala.

Tarrei
05.11.2016

Knížka se hezky a rychle četla. Největší zajímavostí je děj, který je (dle mého) docela originální. Člověk dost dlouho neví, co se vlastně děje, k čemu autorka směřuje a dozví se to až na konci, což nutí číst, číst a knížku neodkládat.

Foxie89
24.10.2016

Moc nevím, co si o té knížce myslet. Konec byl pro mě nečekaný, ale prokousat se prvními 100 stránkami bylo celkem namáhavý. Nejspíš by to šlo napsat a zpracovat líp no :D

janyska13
18.10.2016

Mám z toho rozporuplné pocity. Námět zajímavý, konec jsem nečekala, ale.......

Mufka
10.10.2016

Četla sem, četla, hezký příběh a rozuzlení.. No ty bláááho... :-) Stojí za to, vážně bych to nečekala.. Ještě chvíli před koncem sem přemýšlela, jestli to jako vážně je tak, jak to vypadá... Nooo.. pěkně... :-)

zdenek5887
23.08.2016

Tyvole. o_O

Vissena
19.08.2016

Chtěla jsem si přečíst, abych si udělala vlastní názor. Už před nějakou dobou jsem na tuhle knihu narazila na Goodreads... ale nezaujala mě natolik, že bych se ji snažila v angličtině shánět (ještěže tak), celkově bych to shrnula jako utahaný příběh bez nějaké pointy.. Škoda, že celé vyuzlení bylo poměrně odfláknuté. Co se mi líbilo byla v náznacích snaha autorky, aby si z knihy čtenář něco odnesl, aby se díval na svět trochu jinak, ale myslím, že se jí to nepovedlo tolik, jak chtěla.
Hvězda za zásady - buď milejší trochu víc než musíš, nikdy nejez nic většího než tvůj zadek - asi tak jediné co mi z knihy utkvělo ;)

Nicola.k.
18.08.2016

Knihu jsem četla v angličtině. Šla jsem do ní s tím, že jsem se těšila na konec, který bude BUM! Ale toho jsem se nedočkala. V průběhu knihy jsem trpěla. Nebavila mě a dočítala jsem jí jenom kvůli toho konce. Jak nastal konec, tak jsem to nechápala. Říkala jsem si, že jsem si to určitě blbě přečetla v té angličtině a naprosto jsem to nechápala, jako by v té knize ani ten BUM! nebyl. Tak jsem si přečetla spoilery. A až potom jsem to pochopila, ale kdybych si ten spoiler nepřečetla, tak o tom ani nevím. Ten BUM! byl schovaný a to tak, že si ho máte složit, z toho, co se stalo v knize. Až potom jsem na to přišla. Prvně jsem si říkala, že se asi ztrácím v časové ose, ale ne.

Takže pro mě byla kniha zklamáním a to proto, že ten BUM! jsem si musela přečíst ve spoileru a i potom, jak jsem si ho přečetla, tak to vlastně ani nebyl BUM! a vůbec jsem na knihu nezírala s otevřenou pusou, jak jsem měla v plánu.

2 HVĚZDY.

andyval
09.08.2016

Tahle kniha není úplná typická a to je možná důvod proč se mi tolik líbila. Někde jsem slyšela, že kniha vypráví příběh, který vám bude dávat smysl a celý se objasní až na konci. A s tím jsem do toho šla. Příběh se mi líbil a konec měl ten správný wow efekt. A prosím řekněte mi někdo, že se vám taky líbily ty ''pohádky''. Musím dát 5*.

MayaBu
25.07.2016

Dobře, nejdřív jsem se trošku ztrácela v rodině Sinclairových (která teta má které děti, kdo je čí bratr/sestra,...), rodokmen na konci knihy jsem samozřejmě našla až po jejím dočtení :)
Jinak to bylo velice jednoduše a stroze napsáno, což vyvažoval děj, který byl trochu zmatený (jednou bylo léto patnáct, pak současnost, pak zase jiné léto,...)
A co se týče konce, ten se povedl :) byla jsem překvapená, jak to nakonec autorka "rozmotala".

Mišíí
23.07.2016

Kniha se mi od začátku líbila a četla se opravdu sama. I tak jsem z ní byla dost zmatená. A konec mě ani nijak nezval, možná i pro to, že mi to nějak celé nedávalo smysl. Ale i přes toto všechno hodnotím 5-ti hvězdami.

Zuza7
20.07.2016

Knížka mě zaujala na první pohled. Název. Vzhled. Tajemství kolem knihy. Ze začátku jsem byla z knížky zmatená, ale postupně jsem se začetla a nakonec....wow
Ta kniha stojí za přečtení!

18.07.2016odpad!

Nelíbil se mi styl psaní, kniha se četla obtížně, nebavilo mě to.

Selena2000
23.06.2016

Námět zajímavý, krásná obálka, ale tento typ knihy asi není noc pro mě. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale znovu bych do toho už nešla. Pro mě byl děj zmatený, nejspíš i proto jsem se do knihy nemohla pořádně vžít, jestli to byl účel knížky, nevím, možná. Ale kniha ve mně nic nezanechala a už 2 týdny od jejího přečtení jsem si děj pamatovala jen matně. Za mě 3,5*.

Michelle2M
27.04.2016

Kniha je napsana nezvyklou formou. Tretinu zabira expozice do nestanardni rodiny s ponekud odlisnymi zivotnimi hodnotami. Tretinu zabira misty zmatene vypraveni pubertacky s anamnezou, slozene z popisu obcas pritomnosti, obcas udalosti z minulosti, tu a tam fabulaci pohadkovych nametu a to vse obsahuje stripky ukrytych indicii. Ty nakonec v posledni tretine dospeji do celkoveho prekvapiveho rozuzleni. Forma je zajimava, i jisty detektivni subzanr ma potencial a to napjate udrzovani ctenare v nevedomosti do posledni chvile ma sve kouzlo. Ale urcite to neni salek caje pro kazdeho.

Flower081
22.04.2016

Celkově docela pěkná knížka, nejvíce mě ale zaujal styl - psáno v krátkých a jednoduchých větách, krátké kapitoly. Navzdory vší té jednoduchosti byl příběh velice dobře promyšlený a konec víc než překvapivý.

TerkaM
08.04.2016

"Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě lžete!" Nu dobrá.
Takhle knížka byla vážně zvláštní. Byla na jednu stranu hrozně jednoduchá, tím myslím kratkými kapitolami, krátkými větami, naproti tomu pro mě bylo hrozně náročné se do ní začíst tak, že bych na ni celou dobu, kdy jsem ji zrovna nečetla, musela myslet.

I právě proto musím hodnotit třemi hvězdičkami. Kromě toho ono tajemství, lež, o níž se v knize mluví, zase takovým boomem nebyla, nic převratného, přesto musím uznat, že to bylo dobře vymyšlené. Až na pár drobností, které se však vážou ke konci, takže je tu zcela pochopitelně nemohu zmínit.

pro dospívající mládež (young adult)

Emily Jenkins

E. Lockhart (p)