zaba335 zaba335 komentáře u knih

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl je peckovní. Více jsem si zamilovala hlavní postavu Liu, která je bezvadná. V tomto díle autorka pěkně zamíchala kartama, protože jsem nečekala ani jeden zvrat.
Mám strašně ráda Kadena, který ač je zabiják, tak jeho vývoj je v knize asi jeden z nejzajímavějších, Rafe je slaďouš, který tam nějak automaticky zapadá a postava Komizara je jen takový perfektní dodateček.
Konec je velmi otevřený a co nejrychleji si potřebuju přečíst třetí díl.

03.08.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak tahle kniha mě absolutně zklamala. Po dvou přečtených knížkách od této autorky to měla být tutovka. Pláž v Chorvatsku a Pekárna v Brooklynu byly moc krásné, dobře se četly, měly sympatické postavy ale tohle ne. Tohle mi přišlo jako totální splátanina vložena do hlavní postavy Fiony, která mi absolutně nesedla. Chovala se jako namyšlená puberťačka, která si přiletěla do Japonska vyřídit dávný trapas ze střední školy. Moc tomu nepomáhá fakt, že na každé druhé stránce váhala, jestli nemá odjet. Proč tam tedy jezdila?
Jediným pozitivním aspektem této knihy jsou nádherné popisy japonské přírody, které jsem si užívala ze všeho nejvíc.

30.07.2021 1 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Kniha o dvou sestrách a jejich životech poznamenaný tragédií Titaniku. Příběh je napsán s jiskrou, čtivě a napínavě, takže nemůžete přestat číst. Autorka si velmi pohrála a charaktery postav tak, že mě bavily i vedlejší postavy, které se tam občas jen tak mihly, např. Kathleen či paní Shawová.
Osud obou sester mě velmi bavil a autorka je pro mě novým objevem.

30.07.2021 5 z 5

Diana – Její pravdivý příběh Diana – Její pravdivý příběh Andrew Morton

Poutavý příběh většiny života této skvostné osoby. Životopis a domněnky princezny Diany jsou očima autora, který o ní mluví za ni.
Nedokážu posoudit co je pravda a co je trochu přitažené za vlasy. Ale to nemůžeme posoudit nikdo, protože pravdu nikdo nezjistí. Každopádně kniha mě moc bavila a jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco víc.

28.07.2021 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

(SPOILER) Kniha mě trochu zklamala. A nebo jsem od ní měla příliš velká očekávání. Těžko říct.

Se čtením jsem čekala na léto, na pravou atmosféru a myslela jsem si, že to bude trošku něco jiného. Postavu Bryana jsem si naprosto zamilovala, líbilo se mi jeho myšlení i charakter. S Cassidy jsem to měla ze začátku úplně stejně, než se stalo ke konci to, co se stalo. Autorka vytvořila pár stránek před koncem totální zvrat. Ale ne takový, na který jsme zvykli. Zvrat který převrátil celé moje dosavadní smýšlení a představu o knížce. Celou dobu to byla příjemná, oddechová romanťárna, která byla na 4 hvězdičky. Ale pak se z toho stalo to co se stalo. Cassidy se z ničeho nic chovala úplně jinak, než za jakou jsem ji měla, a to se mi moc nelíbilo. Kdyby kniha měla další díl a takhle to skončilo, tak možná ale tohle bylo takové trochu moc přehnané. Takovýto zvrat a sladký konec.

No čekala jsem trochu něco jiného. Ale i tak, pro mladší teenagery určitě dobrá záležitost.

23.07.2021 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Po roce jsem se vrátila do života Tessy a Hardina a znovu jsem s nimi prožívala tento neuvěřitelný příběh plný emocí a rozervaných scén.

Po všech recenzích jsem si nebyla jistá, zda mě tento díl pohltí jako všechny předchozí. Ano jistě, je to takový dodatek. Přes všechny negativní recenze a smíšené pocity jsem začala první větou a tak jako u předchozích dílů, mě vyprávění Anny Todd naprosto pohltilo. Znovu jsem si připomněla, jaké to bylo přečíst knihu za jediný den, která mě chytla a už nepustila.

Dodatkový díl očima ostatních postav, a hlavně Hardina, mě neskutečně bavilo. Bylo zajímavé nahlédnout do hlav ostatním postavám např. Molly nebo Zedovi. Hardinovo vyprávění bylo ovšem nejlepší.

After je mojí srdcovkou. Anna Todd to prostě umí!

18.07.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Kniha mě šokovala. Hlavně koncem.

Ze začátku se to hodně rozjíždělo, postavy se postupně představovaly, příběh rozkvétal.
Ruby je naprostá moje krevní skupina, James mi od začátku vadil, ale postupně si mě nějak získával, aby si mě nakonec stejně zošklivil.
Příběh je silný, realistický a naprosto uvěřitelný.
Jen nechápu, jako to ta Mona Kasten dělá. Ten konec? Budu dlouho čekat než vyjde další díl.

17.07.2021 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

,,Stvořit sen může trvat léta. Na jeho rozbití stačí zlomek vteřiny.''

Kniha má krásnou obálku, je také nádherně řešena mezi jednotlivými kapitolami.
Děj a postavy jsou o něco komplikovanější. Řekla bych, že s fantasy to má společné jen velmi málo, spíše bych se přikláněla k young adult, trochu drsnější pohádce nebo romanci. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává má velmi příjemnou atmosféru, která příběhu dodává to správné kouzlo.
Postavy jsou, až na pár výjimek, převážně sympatické.
Příběh mě v první polovině knihy moc nebavil, spíše jsem se musela do čtení trochu nutit, po půlce se to trochu přehouplo a začalo mě to bavit o něco víc. Možná za to mohly popisné pasáže, kterých je v knize požehnaně. Také se mi ze začátku trochu pletly postavy Kadena a Rafea. Romantická linka mě bavila asi nejvíce z celého děje.
Pokud chcete napínavější část knihy, počkejte si na konec, protože tam to teprve začíná. Doufám, že druhý díl bude o něco lepší a docela se na něj těším.

12.07.2021 4 z 5

Světlo nad Londýnem Světlo nad Londýnem Julia Kelly

(SPOILER) Tak tahle knížka byla opravdu něco! Hned u první věty mi bylo jasné, že to bude pecka. Autorka píše velmi čtivě, přesvědčivě a tak, že se nemůžete od knihy odtrhnout. Prostě pravý wow efekt. V knize bylo několik dějových zvratů, které by mě ani ve snu nenapadly. Velmi zajímavé bylo dozvědět se něco o smíšených baterií a protivzdušné obraně, ve které pracovaly ženy.
Líbilo se mi protínání minulosti a současnosti. Postavy byly velmi silných charakterů až na Paula, samozřejmě, ale to po přečtení pochopíte. Louise byla odvážná, silná mladá žena, která dokázala mnoho a proto mi byla nejsympatičtější. Její kamarádky a sestřenice taktéž.
Linka Cary a Liama byla už jen takovou třešínkou na dortu, kterou jsem si užívala a ke konci velmi dojímala. A nesmím zapomenout na Rufuse, který tomu dodal už jen to pravé kouzlo.
Kniha je určitě pro všechny, kteří mají rádi Dopisy, které nikdo nečetl. Je podobné atmosféry.
Autorka je pro mě novým objevem a doufám, že u nás vyjdou i její další knihy. :)

07.07.2021 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Přemýšlela jsem, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Tento díl byl poněkud jiný než díly předchozí. V první polovině knihy, kdy Bailey představoval Coopera mi přišlo, že se děj trochu táhl, postavy mi byly sympatické až na Granta, který si trochu reputaci napravil v druhé polovině knihy, ale i tak mi byl od začátku méně sympatický než ostatní postavy. Ava a Burke byli top.
V druhé polovině knihy už to bylo o hodně lepší, děj nabíral na síle a já nemohla přestat číst. Linka Rileyho byla zajímavější, postavy dospělejší a Oskar byl třešnička na dortu. Lacey byla boží, rodina Wenling jakbysmet.
Kdybych měla hodnotit čistě knižně asi by to na ty 4 hvězdičky bylo, ale tak nějak tam poté převažují pozitivní emoce a hlavně citová zainteresovanost, jako milovník psů jsem to prožívala více než by se mělo, proto nakonec 5 hvězdiček.

04.07.2021 5 z 5

Amanda Lovelace
K těmto knihám jsem přišla úplně náhodou a jsem za to moc ráda. Pro někoho můžou být trochu extrémní, já jsem to nějak vypustila a užívala si řádky moderní poezie. Velmi se mi líbí jak první, tak druhý díl a velmi obdivuji obrovskou sílu autorky.

03.07.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Při čtení tohoto dílu ve mně bouřily velmi rozporuplné emoce. Celou knihu jsem přemýšlela, jestli dvěma hlavním postavám věřím jejich dialogy, což se mi u Mony Kasten stalo poprvé. Autorka si u tohoto dílu jela dál svoji vysokou laťku, co se týče romantických scén a děje. Ten byl za mě úplně v pořádku a velmi mě bavil, tak jako u ostatních dílů. Od začátku jsem ale měla velký problém s hlavní hrdinkou Jude, která mi přišla velmi nesympatická a tak trochu mi přišlo, že ji autorka trochu charakterově překombinovala. S Blakem to bylo trochu lepší, protože ten mi byl více sympatický a tak nějak jsem více chápala jeho chování. Taky to bylo možná tím, že jsem ho znala z předchozího dílu, což u Jude není pravda. I přes to, že jsem si celou knihu ťukala na čelo u Judy a jejích myšlenkových pochodů, mě kniha moc bavila a fandila jsem jim od začátku až do konce, tak jako u každé knihy od Mony Kasten.

28.06.2021 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ze začátku pomalý rozjezd, poté se to zlepšilo a autorka nasadila klasickou romantickou laťku. Obě postavy mi byly velmi sympatické už od začátku a velmi jsem doufala v dobrý konec, který nakonec byl :)

21.06.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Smutné ale krásné. Emoce najdeme na každé jedné straně. Autorka ukázala, že i přes obrovskou tragedii, lze znovu milovat.

13.06.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Perfektní rokenrolová jízda se skvělou skupinou rozervaných muzikantů!
Čtení jsem si moc užila a v některých částech knihy jsem měla úplně husí kůži.
Daisy je rozhodně zajímavá postava, tak jako všechny ostatní. Já si ale zamilovala Camilu, která příběhem proplouvala jako sympatická a silná žena. Musím říct, že kniha psaná formou rozhovoru se četla skoro sama. Chápu, proč je kniha tak dobře hodnocena :)

08.04.2021 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Milá, příjemná ale s vážným tématem. I přesto oddechovka.

22.12.2020 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Ať miluju celou sérii sebevíc, tenhle díl mi přirostl k srdci nejvíce. Příběh Everly a Nolana mě dostal od začátku až do konce. Moc se mi líbil vztah, který ač byl zakázán, našel si svou cestu. ❤

14.12.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tajemná kniha s ponurou atmosférou. Velmi čtivá, zajímavý námět.

06.12.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Na téhle knižní sérií se mi líbí, že nezapadá do klasických "růžových" příběhů, ale je řešena reálně a přesto s dobrý koncem.
V 3. díle vystupuje Sawyer, se kterou jsem se setkali již při čtení předešlých dílů, a Isaac, který je velmi roztomilý svým chováním. Sawyer se při velmi hezkém seznámení rozhodne, že Isaaca potřebuje pro svůj závěrečný projekt a zároveň mu pomůže při balení holek.
Ve zbytku knihy se dozvídáme, jak se postupně poznávají, kam jich Sawyeřin závěrečný projekt zavede a že vše není tak jak ze začátku vypadá.

17.11.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Velmi silná kniha plná emocí.

12.11.2020 5 z 5