zaba335 zaba335 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tuhle knihu přidávám na seznam mých nějoblíbenějších a nejlepších, jaké jsem kdy četla. Kniha měla hrozně zvláštní atmosféru. Našla jsem v ní snad úplně všechno. Romantiku, zouflaství, pocit viny, strach, zamilovanost. Dvě postavy, plné zničující lásky. Bezchybné líčení anglické přírody. Úžasné vyprávění Nelly a Lockwooda byla jen třešínka na dortu a čtení Větrné hůrky jsem si neskutečně užila. Mistrovský kousek.

19.10.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Líbila se mi o trochu víc než první díl. U téhle série se mi líbí návaznost a taková zvláštní procítěnost u obou dílů. Ve dvojce máme postavu Dawn, která se vzpamatovává z rozchodu s její "životní láskou" a stále odmítá Spencera, který je v pokusech ji dostat velmi roztomilý a hned jsem si ho oblíbila. Hrozně moc se mi líbilo, jak se k Dawn choval a zamilovanost byla z knihy evidentní.

06.09.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čtivá kniha se zajímavou myšlenkou, která žene děj vpřed. Z povinné četby moje oblíbená.

27.08.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pěkný příběh, do kterého jsem se zamilovala. Úplně nejvíc do hlavních postav, které byly velmi reálně vykresleny. Oba dva byli hned sympatičtí a doufala jsem v dobrý konec. Nešlo jinak než jim fandit. Hlavně se mně líbilo, jak se Kaden choval k Allie. Snažil se držet dál ale bylo hezké číst, jak se k sobě postupně dostávají. Prostě romantický příběh se vším všudy i něčím navíc. :)

23.08.2020 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Nikdy jsem u žádné knížky necítila tolik emocí jako u série After. Nikdy jsem nepřečetla 400 stránkovou knížku během jednoho dne. Nedovedu si představit líp napsaný a čtivý román, který zhltnete během chvilky a nevnímáte okolí. Anne Todd se povedlo opravdu neuvěřitelný kus práce. Doteď nechápu, jak mě tahle série dostala. Kdyby mně někdo před rokem řekl, že se mi bude líbit příběh Tessy a Hardina, tak se asi budu smát. V každém díle je vidět jejich posun, postupné dospívání. A to je na téhle knize to vyjímečné. Ze vztahu a postupně rozvíjejícího se příběhu je napsán bestseller. Kazdý díl má své kouzlo, přitom tvoří reálně uvěřitelný celek. Je to opravdu jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Při posledním díle jsem brečela, protože to jinak nešlo. Tahle kniha je neuvěřitelná, zvláště poslední díl, který nechá čtenáře unášet v proudu emocí až do poslední stránky. Moc děkuji autorce za tak úžasný počin a a moji nově objevenou nejoblíbenější knižní sérií, ke které se bude s radostí vracet. :)

16.08.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih z povinné četby. Fitzgerald píše čtivě, srozumitelně se zajímavým a nadčasovým příběhem. Gatsby je pro mě srdcovka, kterou budu číst klidně stále dokola, protože v ní vždy najdu něco nové. Je to jedna z těch knih, které by si měl přečíst každý.

10.08.2020

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Coleen Hoover díky za úžasný zážitek, který díky téhle knize mám. Bála jsem se, byla jsem naštvaná, smutná i zvědavá. Střídaly si mi velmi různorodé pocity, což mívám u málokteré knihy. Příběh byl opravdu zvláštní a ojedinělý. Nic podobného jsem ještě nečetla. Postavám jsem věřila úplně všechno a autobiografii Verity jsem hltala každou kapitolou. Části, kdy Lowen viděla Verity na schodech atd. byly opravdu až psycho a docela jsem se bála, i když jsem si říkala, že to hraje. No prostě správná kniha má u čtenáře vyvolat emoce, a to si myslím, že se v tomhle případě opravdu povedlo. Konec, tak jako většinu čtenářů i mě dokonale zmátl a doteď přemýšlím, jak to tedy všechno bylo a co byla pravda a co lež?

06.08.2020 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Nápis na obalu knihy naprosto sedí s obsahem a s mými pocity. Druhá vlna emocionální exploze vystihuje úplně všechno. Druhý díl této série čtenáře opět vtahuje do příběhu Tessy a Hardina, kteří neumí žít spolu ani bez sebe. Napříč všemi problémy se snaží najít cestu, aby jejich vztah fungoval. Mezitím každý řeší problémy s rodinou. Na dvojce se mi líbilo rozdělení kapitol podle toho, z jakého pohledu byl děj vyprávěn a bylo zajímavé číst jak Hardin, tak Tessa vidí různé problémy a názory. Taky mi přišlo, že oba během dvojky nějak postupně dospívají, mění se a snaží se. Vášeň, která mezi nimi je, byla z knihy naprosto evidentní a před paní autorkou smekám klobouk, protože napsat klasickou romantickou knihu, při které se rozplývám a nevnímám okolí, jen příběh, se opravdu povedlo. :)

02.08.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

No, ze začátku jsem si myslela, že se bude děj rozjíždět hodně dlouho. Přišlo mi, že policie dlouho tápe a neví si rady. Každopádně příběh chytil spád a poté už jsem si na malé váhání na začátku ani nevzpomněla. Průběžně začaly přibývat důkazy a vysvětlení. Nakonec jsem otáčela stránky velmi rychle a nemohla jsem se dočkat konce. Ten mě opravdu dostal. Oproti Cloně, měla kniha pomalejší rozjezd ovšem konec ho vyvážil. Jedna z povedenějších krimi knížek, která se dobře četla a napětí mě nutilo číst dál a dál.

28.07.2020 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemná a romantická oddechovka s nádechem koláčků a dortů. Ze začátku jsem trochu váhala, jestli mě kniha bude bavit, ale pak se to nějak rozjelo a chytlo mě to až do konce. Děj pěkně ubíhal, příběh je čtivě napsán se zajímavým prostředím a se sympatickými postavami. Kniha celkově vyzařuje příjemnou atmosférou. Od začátku jsem fandila Sophie a doufala jsem, že se dá dohromady s Toddem. Konec je očekávaný ale krásný. Myslím si, že se knížka bude líbit každé romantické duši. :)

20.07.2020 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak to bylo něco! Tahle kniha mě emocionálně dostala. Cloumala se mnou tak, jako Hardin cloumal s Tessou. Jejich vztah byl jednou dole, jednou nahoře – jako na houpačce. A to je dobře, protože to dodalo na zajímavosti příběhu. Kdyby byl jejich vztah jednotvárný, asi by mě to tolik nebavilo jako když z „nenávidím tě“ přecházeli do „miluji tě“ a naopak. Z knihy přímo vyzařovalo, jak to mezi nimi jiskřilo. Příběh mi přišel promyšlený, postavy byly velmi zajímavé a rozdílné. Tessa mě občas chováním trochu štvala, protože mi přišlo, že se zbytečně rozčilovala, ale na druhou stranu by asi nevznikly tak zajímavé scénky. Hardina si zamilujete i přesto jaký je, protože to ani jinak nejde. Prostě to všechno do sebe perfektně zapadá. Líbilo se mi, že se v příběhu řešily knihy, což tomu dodalo o něco víc kouzla. Není to nic světoborného a literárně na výšce, ale jakmile se dostanete do děje, tak vás kniha nepustí a musíte číst, dokud nejste na konci. Hodně tomu přispívá čtivost knihy a styl psaní autorky. Tahle kniha prostě nešla odložit, a ještě teď se mi z ní točí hlava. Potřebuju přečíst druhý díl!

12.07.2020 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Kniha mě velmi oslovila. Paní autorka píše, jak se dostala přes vysokou a krušné začátky k úspěšné práci veterinářky. Kapitoly jsou krátké a o to více záživné. Příběhy z praxe mě bavily. Líbil se mi vypravěčský styl a smysluplně poskládané kapitoly. Pro každého milovníka zvířat nutnost :)

27.06.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

To bylo něco tak dokonalého! Knížka mě chytla a až do konce mě nepustila. Ani nevím kde začít. Autorčin styl psaní je velmi čtivý a chytlavý. Dlouho jsem nečetla takový originální příběh se zachovalým romantickým vzorcem. Postavy mi byly sympatické úplně všechny až na Brandona, ale tak to je zcela pochopitelné. Nejvíc mi asi sedl Saša, kterého jsem si zamilovala od první chvíle, kdy se v knize objevil. Vztah mezi Gaby a "jejími" kluky byl bezpochybně úžasný, a taky se zasloužil o spoustu komických situací, kdy jsem se fakt smála nahlas. A to se mi u knížky stává málokdy. Dokonalá slow burn romance, která mě naprosto pohltila a doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát a přečíst si dobrou knížku plnou krásných momentů. ❤

21.06.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Třetí díl Skleněného trůnu byl dobrý. Oproti jedničce a dvojce trochu slabší, kvůli velkému rozjezdu. Ze začátku jsem měla pocit, že v kapitolách s Manon čtu jiný příběh. Od druhé půlky se to ale nějak zlepšilo. Kapitoly se Cealenou a Jeřábem byly úchvatné a Dorian s Chaolem byla taková třešnička na dortu. Přišlo mi, že je tento díl takový seznamovací pro pokračování. Čtivost je každopádně stále na vysoké úrovni.Konec je velmi otevřený a tak jsem zvědavá na další díl. Celkové hodnotím jako takový lepší průměr. Skleněný trůn je prostě boží. ❤

17.06.2020 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Milá, čtivá, romantická oddechovka, která se mně strašně líbila. Autorčin styl psaní mně neskutečně sedl a už se chystám na sérii knih After. Ze všech postav mi byla nejsympatičtější Jo a poté i Laurie. Jejich dějová linka mě i s linkou Meg, Shii a Johna bavili nejvíce. Kniha se stává jednou z mých nejoblíbenějších a určitě si ji někdy ještě přečtu.

24.05.2020 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Neméně kvalitní díl dalšího Harry Holea. Tento případ vás velmi pohltí a nepustí. Od začátku až do konce napínavé, nutí přemýšlet kdo je vrah. Bravurně zvládnutá psychologie postav, skvělý konec. Prostě Jo Nesbo je sázka na jistotu.

05.05.2020 5 z 5

Ty a já, navždy Ty a já, navždy Jill Mansell

Dlouho jsem nečetla takhle dojemnou, romantickou i komickou knihu. Příběh je napsán s takovou lehkostí, že si jej představujete jako film. Je rozvíjen do více dějových linií, které jsou všechny nějakým způsobem propojeny. Od začátku až do konce čtete s úsměvem na tváři, hlavně v rozhovorech mezi Lily a Danem. Celou knihu doufáte v určitý konec, který snad dopadne dobře. Konec mě dojal tak jako celá kniha, a jsem zvědavá na další knihy od paní autorky. :)

03.04.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Neskutečně emotivní kniha s úžasným příběhem. Je romanticka, dramatická i s napětím. Během čtení jsem si neskutečně oblíbila Dana. Od začátku jsem Stelle i Danovi fandila v dobrý konec. Moc jsem si čtení téhle knihy užila. Moc doporučuju.

20.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi silný a zajímavý příběh, který autorka dokázala napsat tak, že jsem nemohla přestat číst. Kniha je originální a neokoukaná. Otevřený konec mě zarazil v dobrém slova smyslu. Nedá se srovnat s Hanou, protože je to opravdu jiný příběh, i když styl psaní si autorka zachovala velmi charakteristický. :)

26.02.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Moc hezký příběh. První polovina knihy byla taková příjemná oddechovka, ale ve druhé polovině začal děj nabírat na síle a i přes předvídatelný příběh s koncem můžu říct, že jsem zvědavá na druhý díl. :)

19.02.2020 4 z 5