xindl007 xindl007 komentáře u knih

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Nora mě nezlame. Její vícedílné ságy mám ráda. I když je ten scénář více či méně stejný, mění se prostředí, mění se lidé, jejich povolání a povahy , a pokaždé čtu na jeden zátah.

29.09.2017 4 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

29.09.2017 4 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Noru čtu pokaždé jedním dechem a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Místy jsem se hodně nasmála, hlavně při vzájemném popichování bratrů. Místy mi ukápla i slza, když člověk postupně odkrýval věci z minulosti.

02.08.2017 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Po dvou detektivkách jsem pro změnu zase sáhla po romantice. Ano, děj je stěží uvěřitelný, někdo by řekl naivní, ale knížka je psána mile, vtipně, nenudila jsem se.

28.07.2017 3 z 5

Strážce úsvitu Strážce úsvitu Linda S. Howington

Jaké bylo moje překvapení po asi desáté straně,kdy jsem zjistila,že už jsem v minulosti knížku četla. Ale ráda jsem si ji přečetla znovu.

22.06.2017 4 z 5

Šaty pro poutníky Šaty pro poutníky Irena Závacká

Pěkná knížka. Pochopila jsem, že asi je až třetí v pořadí, že následují ještě nějaká jiná dobrodružství Ijnet a její rodiny. Je psána dobrodružnou formou a dává nám nahlédnout do dob, kdy vládli faraoni, lidé měli mnohobožství a člověk velmi snadno upadl v nemilost...

20.06.2017 3 z 5

Srdce oceánu Srdce oceánu Nora Roberts

Za mě podařená trilogie. Krásně vykreslená irská příroda, lehký nádech mystiky, láska a přátelství.

17.06.2017 4 z 5

Králova milenka Králova milenka Candace Robb

Velmi zajímavá knížka. Autorka měla o Alici Perrersové jen velmi málo informací a přesto dokázala napsat velmi poutavý příběh. Není to červená knihovna, je to příběh tak, jak se mohl stát. A ženy v této době opravdu neměly moc na výběr..

15.06.2017 4 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Kniha mě bavila. Tuto autorku čtu vážně ráda, vždycky spojí červenou knihovnu s detektivkou dohromady

15.06.2017 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Viděla jsem šifru mistra Leonarda, čili pro mě nebyl autor úplně neznámý. Ale prostředí americké politiky? Jejda. Ve finále jsem byla mile překvapená. Knižka je napínavá od začátku do konce a nutí člověka přemýšlet nad věcmi mezi nebem a zemí. Na to kdo, jak a kdy tahá za ty pomyslné nitky v celém systému? A je tomu tak i doopravdy? A kdo je kruci ten "patron" ?

04.05.2017 4 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Krásná poučná kniha. Dala bych to do povinné četby - aby si lidi udělali sami názor na věc a rozhodli se - být DONEKONEČNA pacientem a utratit mraky peněz za léčbu nebo hledat jiné cesty, uzdravit se a ty mraky peněz utratit za sebe a své blízké???

04.04.2017 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Za tuto knihu jsem nesmírně ráda. Ve zdravotnictví se pohybuji již 20 let a skutečně jde vše od 10 k 5. Laiku, přečti si, pošli dál.... jen tak dokážeme přinutit jednak potravinářské firmy - aby nám dál necpaly svoje blafy a jednak farmaceutické, aby nám necpaly léky, které nám nepomůžou - a daší knihy tohoto autory navazují a stojí rovněž za to :)

04.04.2017 4 z 5

Kratochvíle s Hadem na půl míle Kratochvíle s Hadem na půl míle Grigorij Ostěr

Návrat do dětství, naši ji četli mně - já ji čtu svým dětem. Kouzelný příběh...

10.01.2017 4 z 5

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

Zpočátku jsem se nudila. Knihu jsem měla rozečtenou asi dva měsíce a dumala, zda ji vrátit nepřečtenou do knihovny. Nakonec jsem si řekla, že jí dám ještě šanci. Po překlenutí určité části už mi začala připadat více napínavá - ale jak to u Erskinové bývá,přemýšlela jsem,která z mých oblíbených postav zaplatí životem. Autorku mám ráda, ale dle mého je to spíš její průměrná knížka a hlavně pořád podobný SCÉNÁŘ - jako by to ani neuměla jinak

08.01.2017 3 z 5

Kouzla osudu Kouzla osudu Nora Roberts

Souhlas - toto není její parketa .. Moc fantasy, moc krátké - ty příběhy by si zasloužily každý daleko více prostoru.

06.01.2017 3 z 5

Láska k nepříteli Láska k nepříteli Suzanne Enoch

Já začala obráceně. Sáhla jsem v knihovně po této knize a až dodatečně jsem zjistila,že knížce předchází ještě jeden díl a týká se Rafaelova bratra. Někdy si ho jistě přečtu. Tuto knihu hodnotím vesměs kladně. Ano,z nezodpovědného hejska se až příliš rychle stal spolehlivý, zodpovědný a zamilovaný muž. No a co. Vždyť je to červená knihovna,člověk čeká,že to tak bude. Pokud by byl přerod pomalejší,přibyde dalších sto stran a knížka se bude táhnout jak žvýkačka.

05.12.2016 4 z 5

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

Po sladkých a romantických příbězích přišel opět čas malinko pozměnit žánr a to se této knize podařilo. Člověk měl pocit, jako by se ocitl přímo uprostřed Aljašky. Já sama jsem teplomil, určitě bych podobně drsné prostředí nedala. Ba spíš jsem ještě při čtení o vánici a závějích se zachumlala k teplé dece a čaji. Ale knížku doporučuji.

03.12.2016 4 z 5

Andělská nevěsta Andělská nevěsta Jo Beverley

Tentokrát jsem i ráda,že jsem názory čtenářek nečetla dopředu. Můj je totiž opačný. Knížka byla mile napsaná. Oba hrdinové se rozhodli pro sňatek z rozumu,proč ne? Tehdy to nebylo nic neobvyklého. Postupné sžívání se všech členů ,stěhování,příprava na vánoce,vše bylo rozepsané. Chápu,že někoho ty pasáže můžou nudit. Ale mě knížka pohladila po duši.

30.11.2016 4 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Vnímám to stejně, jako čtenářka pode mnou. Padesát odstínů šedi, pouze v trošičku lehčí úpravě. Osudy podobné, vše podobné. Těžké dospívání, fyzické násilí atd... Ale sérii jsem chtěla dočíst. Z této je největší zklamání, proto nejmíň bodů

27.11.2016 3 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

I třetí knížka ze serie byla pěkná a stála za to. Ještě někde musím sehnat tu poslední,ať mám ságu rodiny Conteových a jejich přátel kompletní.

24.11.2016 4 z 5