vsvobo vsvobo komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Navzdory veškerým negativním komentářům ohledně pojetí druhého dílu Než jsem tě poznala, se mi kniha líbila. Bylo cítit, jak moc se Lou po smrti Willa trápí a není jednoduché prostě jen tak zapomenout. Vlastně jsem ani nečekala knihu o tom, jak strašně šťastná je, protože to jednoduše není možné. I přes tu chvíli, kterou spolu prožili, ho jen tak ze srdce pustit nemůže. A Lily jsem si zamilovala, i když jsem trochu doufala, že nakonec zůstane s Lou...

30.11.2016 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Stopadesát stránek a dál už to nejde. Kniha mě vůbec nezaujala a jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale jen půjčila.

22.10.2015 1 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Do Jojo jsem se prostě zamilovala. Krásný příběh. Líbí se mi její styl psaní a zápletky. Pokaždé z jiného prostředí a pokaždé skvěle zpracované. Sophie je hrdinka a jen tak na její příběh nezapomenu.

15.04.2016 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Skvěle napsané, napínavé, zajímavé... Zhruba od poloviny knihy jsem tušila jak to dopadne, ale i přesto zajímavý závěr.

13.11.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dostala mě! Naprosto mě tahle kniha pohltila a nenechala chladnou až do konce! Je to přesně můj šálek kávy a takových knih bych mělo být víc. Těch myšlenek, životních mouder a věcí k zamyšlení tam bylo nespočet. Úžasné dílo :-)

08.01.2016 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Rozhodně lepší než Dívka ve vlaku. Napínavé, sice chvilkami zdlouhavé, ale nějak mi to dojem nekazilo. Skvělý triller.

08.09.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihy o válce, o němcích, o židech mě vždycky naprosto dostanou. Nad některými příběhy zůstává rozum stát, ale přesto se stále znovu a znovu toužím dozvědět nové a nové příběhy. Líbil se mi styl, kterým je kniha podána a konec mě vlastně ani nijak nepřekvapil, celou dobu jsem to tak nějak očekávala.

03.01.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jedna z těch dobrých kriminálek. Napínavé a od poloviny knihy skoro nemožné přestat číst. Čtu jednu jejich knihu za druhou. Výborné!

19.07.2016 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Zboňuju tu knížku! Úžasné, napínavé čtení. Líbily se mi dialogy, líbil se mi styl lásky mezi těma dvěma a prostě všechno. Plus dávám postupnému rozkrývání "té" události.

29.10.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Oddechové čtení na nedělní odpoledne pro dospívající slečny.

01.10.2015 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě skvělá detektivka. Výborně napsané. I přesto, že jsem vraha tušila skoro hned, nebyla jsem si úplně jistá a děj mě i přesto vtáhl a zaujal. Těším se na další díl.

22.03.2017 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Zpočátku jsem se bála, že opět čtu pubertální knížku o holce a klukovi. Postupně jsem se zamilovávala do obou příběhů, do způsobu, jakým jsou napsaný a do všech těch kudrdlinech, metafor a malinkatých částečků ze kterých se celý příběh skládal. Zamilovala jsem si všechny postavy a nelituji ani jedné přečtené stránky.

17.01.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvěle napsaný krimi román. Nějak se poslední dobou to tohoto žánru zamilovanávám. Moje první kniha od autora a už mám doma další dvě! Výborně napsané a do poslední stránky napínavé.

19.08.2016 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha mě dostala! Dlouho jsem nečetla nic tak kvalitně napsanýho, propracovanýho do posledních detailů a k tomu tak úžasně nekonečnýho :-) Dávám pět hvězdiček a škoda, že nemůžu dát víc. Každopádně fakt doporučuji a doufám, že autor napíše ještě pár takových knih..

18.11.2015 5 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Ani jsem knihu nedočetla. Kniha je už úplně pod můj věkový průměr a skoro všechno se mi v knize zdále děsně dětinské.. Škoda, námět to byl dobrý... Jen to napsat pro věkovou skupinu 20+.

01.10.2015 1 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Krásná knížka, ale hodně těžká. Několikrát jsem se vracela na stránkách, abych lépe pochopila podstatu problémů, ale i tak jsem byla místy zmatená.

12.01.2015 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Krásná kniha. Donutí člověka k zamyšlení, že nic není věčné a všichni se časem rozpustíme...

16.12.2014 5 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Lehká, oddychová kniha. Dojemný příběh a pěkný závěr.

20.11.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Líbilo se mi jakým způsobem je kniha tvořena - oboustranný děj je netypický a originální, ale možná je dobře, že to není tak časté. Myslím, že ať začnete číst z jakékoliv strany, ta druhá už vás nebude tolik napínat. Spoustu věcí se člověk dozví už z přečtení první půlky a to je asi důvod proč mě pak už nebavila strana Jáchyma. Každopádně zajímavé, trošku s nadsázkou, jinak dobré čtení.

02.06.2017 3 z 5

Poslední vlak do Istanbulu Poslední vlak do Istanbulu Ayşe Kulin

Hodně zajímavé čtení. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím jak vlastně 2. světovou válku prožívalo Turecko nebo jiné země. Fascinující popis útěku z Francie přímo pod nosem SS.

15.03.2017 4 z 5