vladimir5170 vladimir5170 komentáře u knih

Jaroslav Dušek je sám sebou, dělá, co ho baví, otevřeně o všem mluví a je jisté, že to se spoustě lidí, svázaných soudobými novinářsko-politickými dogmaty, s mainstreamem vymytými mozky, prostě nelíbí. Osobně k nim nepatřím, rád si vyslechnu všechny názorové proudy a pořady s p.Duškem, kde je zřetelná jeho uvolněnost, inteligence a sečtělost jsou mi příjemné a blízké. Tato knížka mi mé zkušenosti jen potvrdila. Snad pro jen jediná hluchá pasáž, místy až reklamní, o stavbě. Stejně pět hvězd.

18.02.2023 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Mě osobně Miroslav Macek velice příjemně překvapil. Saturnin pochopitelně několikrát také. Příjemné překvapení.

23.06.2022 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Knížka poměrně krátká (což tomto případě považuji za přednost), strukturovaná, s praktickými příklady. Vlastně návod. Jednoznačně doporučuji. A doporučuji i tomu, kdo se domnívá, že mu ve vztazích vše klape. Příjemné čtení.

02.02.2023 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Přestože je opět kniha trochu nadstřelená (aspoň doufám, že se obdobné věci nedějí ), napsána je skvěle. Čte se "jedním dechem". Příjemně strašidelně strávené odpoledne.

17.03.2024 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Sladké zákusky. Sladký příběh. Sladká hrdinka. Sladký hrdina. Ale dočetl jsem. To bylo tak sladký, jako když si dáte do ranní kávy - málo kafe do cukru.

07.02.2024 3 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Svět je malý a o náhody v něm není nouze. Ale v této knize je jich fakt hodně. Trochu přeslazený je i závěr. Na druhou stranu mne zaujaly informace o fungování Baťa Zlín. Asi nejvíce si knihu užijí čtenáři ze Zlína a okolí.

01.01.2024 4 z 5

Na plný koule Na plný koule Petra Klabouchová

Na dovolenou, na pohodu, k drinku výborný. Až nečekaně vtipné. Humor nenásilný. Kapitolky krátké. 4*

08.11.2023 4 z 5

Český krtek v CIA Český krtek v CIA Vladimír Ševela

Tím, že [Kárl Koučr] odmítl z pochopitelných důvodů sdělit všechny své akce a dále z důvodů, že ne všichni zúčastnění se mohli nebo chtěli vyjádřit, je kniha zakončena, jak je zakončena. Když navíc sledujeme průběh výpovědí, ze kterých jasně plyne, že asi v tomto byznysu lžou úplně všichni, tak se jeví, že autor z tématu vymlátil maximum. A to navíc za situace, kdy jsou některé dokumenty nedostupné a jak vidno, některé teprve začínají být nebo budou nedostupné. Takto z celého příběhu KK vychází jako bezohledný, byť inteligentní nervous-ultraegoista. Kdyby však vyzradil vše, co prováděl, dost možná by jeho hodnocení bylo ještě daleko horší... Autorsky podáno slušně.

30.08.2023 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Psané zajímavou formou, krátké kapitoly mi vyhovují. Psáno akčně, kniha má spád. Z interpretace vlastního příběhu však očividně stříká, že je to jedna velká smyšlenka. Některé příhody, setkání a souvislosti jsou přespříliš nahodilé, aby byly uvěřitelné. 3,4*

27.06.2023 3 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Na to, o jak zajímavé životní příběhy se jednalo, mi přišlo zpracování takové upachtěné. Příběhy nenavazovali, některé naštěstí, protože pokud ano, bylo to spíše zmatené. Osobní postřehy autorky k charakterům postav byly zajímavé, zklamal celkový příběh.

10.05.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Na tak obrovském rozsahu knihy bylo vzhledem k množství postav a možných motivů (pro mne) poměrně obtížné si všechny situace zapamatovat. Samozřejmě, že některé osoby(které se v příběhu mihly) a některé detaily vyšetřování byly při objasnění poměrně zásadní a trochu jsem se ztrácel. Takže ke konci jsem Galbraithovi spíše věřil než si pamatoval, že už se o tom zmínil. Knížce by slušel rozsah 400 stran. Ale na začínajícího spisovatele celkem slušné. ;-)

14.04.2023 3 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Kdysi dávno, když jsem ještě dlel na základní škole, jsem nelibě nesl institut "Povinná četba". U této knihy bych se k tomuto označení rád přiklonil. Skvělá kniha, skvělý návod.

12.07.2022 5 z 5

Nové království Nové království Wilbur Smith

Přiznávám se, že jsem si omylem objednal Nové království namísto Románu ze starého Egypta. 87% dobrých, i když Román 92% přeci jen víc. Nu což, nutně to nenavazuje, zkusím. Asi takhle: Vezmu tu sérii asi od začátku, protože Nové království mne chytlo. Je to přesně ten typ knihy, kdy si chcete odpočinout, moc "nebádat" a chcete, aby to "odsejpalo". Vše splněno.

26.06.2022 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Hodně náročné čtení. Na jedné straně nelidské jednání nacistů, na straně druhé jednání přednosty stanice a dalších lidí v Horní Bříze. A pak samozřejmě obrovská síla a statečnost tří hrdinek. Neskutečné kontrasty.

07.05.2024 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Za mě dobrý. Dávám plný počet, přečteno na jeden zátah. Přečetl jsem jakožto skutečnou biografii, skutečný příběh. Až teprve po přečtení jsem dohledal na netu, že někteří zpochybňují autenticitu, pravdivost příběhu. Nevím, soudit nechci, nebudu. No a i kdyby byla část "přibarvená", nic na hodnocení měnit nebudu. Jediné, co mi úplně neštimuje je, že se paní za 18 let v Rusku nenaučila rusky. Takhle nenadaný na jazyky není ani náš pes. To by musel způsobit nějaký vnitřní odpor, ale i tak....v rámci přežití by rozumět snad přeci musela (což v závěru najednou šlo).

20.04.2024 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nástup knihy výborný. Druhá část nudně pomalá, akční závěr hodně přitažený za vlasy. Četlo se to dobře, ve smyslu, že kniha měla spád, ale vzhledem k tomu, že morbidních věcí, ve kterých se autor vyžívá, nejsem příznivcem, jsou 3* ažaž. V podstatě mi nejde na rozum, že takováto kniha může mít (nyní) 94%. Jsem na databázi knih nebo databázi rádobypsychologů, patologů či agentů adeptů efbíaj? ;-)

29.06.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Silný příběh. Neskutečný životní příběh, který by vydal na bazén zážitků, událostí, dojmů, poučení atd. je vměstnán do krásného tvarovaného hrnce. Ale bazén se do hrnce prostě nevleze. V knize je, tak trochu, z "každého rožka troška", bohužel trochu místy povrchně. Ale zkuste si 30 případů majora Zemana odvysílat ve formátu Večerníčku. Za příběh 5*, za provedení 3*.

18.02.2023 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Soubor veselých historek, víceméně bez děje. Odpočinkové. K bazénu to stačilo ažaž.

23.06.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Zajímavé, ale spíš "časopisové čtení" a závěr jsem už četl "na brzdu". Ale každopádně poučné a doporučuji každému, kdo si chce rozšířit obzory.

23.03.2024 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Téma silné, o tom žádná. Musím autorce vysmeknout hlubokou poklonu, neboť děj i pocity účastníků by se (včetně obsahu šatníku hlavních hrdinů, obsahu šatníku blízkých i vzdálených příbuzných i včetně detailního popisu všech obývaných místností jmenovaných) vešly na maximálně 3 archy velikosti A4, autorka však dokázala vše natáhnout na 365 stran. Smekám.

15.12.2023 2 z 5