Veru_92 Veru_92 komentáře u knih

Ulehni v temnotách Ulehni v temnotách William Styron

Těžké. Jak kniha, tak hodnocení.

Tento příběh je tragický, láskyplný, temný, výjimečný, depresivní, neobyčejný, zoufalý, strastiplný, ale přesto krásný, i když beznadějný. A hlavně absolutně propracovaný.
Sopfiina volba se četla o něco snáz, nicméně to nemění nic na faktu, že Styron oplýval schopností dokonale vykreslit charakter postav, čímž nás zavede až do hlubin lidské duše. I tam, kam bychom se sami nevydali. Ale kam ze zvědavosti půjdeme, přestože hrozí, že se utopíme s ním.

22.06.2018 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

K tomu, jak a proč se švýcarská podnikatelka zamilovala do negramotného Masaje a následně odstěhovala do Afriky, se asi nemá cenu vyjadřovat. Každý, kdo vzal do ruky tuto knihu, to věděl již předem, a proto je zbytečné hodnotit autorčino jednání. Ačkoliv to asi stylisticky žádné veledílo není a přestože je nám tento svět vzdálený, děj je poutavý a zvědavost nenechá čtenáře knihu odložit, protože právě autentičnost příběhu jí dodává tu správnou atmosféru. Navíc skvělé jako náhled do afrického způsobu života.
Mě by ale teda do chýše z uschlých kravích hoven nikdo nedostal :D

30.05.2018 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha pojednávající o holocaustu z dětského úhlu pohledu devítiletého Bruna. Příběh je napsán jednoduchým jazykem, zdánlivě naivní, ale přesto těch pouhých 184 stran poměrně velkým písmem zajistí čtenáři velmi silný emotivní zážitek.
Závěr knihy je naprosto zničující..

08.02.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jsou knihy, na které musí být člověk vyladěn, musí se soustředit a jednoduše nemůže mít špatnou náladu. Saturnin k takovým knihám nepatří, protože ačkoliv zrovna nehýříte skvělou náladou, Zdeněk Jirotka vám to velmi rád a poměrně brzy pomůže změnit.
Suchý humor, který je protkán celou knihou, je absolutně nenásilný, nic není přehnané a prvoplánové, vše pasuje naprosto dokonale a vy se během chvíle přistihnete, jak se tupě usmíváte do knihy nebo se dokonce smějete nahlas a musíte trpět divné pohledy okolí. Kdo Saturnina četl, bude se s vševědoucím výrazem šklebit s vámi.
Způsob, jakým je kniha napsána, potěší oko nejednoho úchylného milovníka českého jazyka.
Nechápu, proč jsem si ji nepřečetla už dávno. Toto je, prosím pěkně, klenot české literatury.

22.01.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

O zivote, jaky je - skutecny, bez prikras, vypraven s ironii, nadhledem, ale i bolestne a laskyplne. Takovy mily emotivni koktejl:) Genialni propojeni vsech 12ti zen a jejich osudu, uzasny humor a nekonvencni styl psani (nekonecne dlouha souveti, ach:)) Nic sloziteho, ale presto nenasilne donuti k zamysleni. Babovky jsou prostě super.

02.08.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak strasne skutecna, ale zaroven pohadkova. Kniha, ktera rozesmeje i rozbreci. A nejlepe oboji najednou. Ac se to na prvni pohled nemusi zdat, obsahuje more lidskosti, lasky, detske fantazie, ale i spoustu obeti, zklamani a nasledne odpusteni. A emoce po docteni nezmizi, ale zustavaji. Dlouho. Na deset tisic pohadkovych vecnosti.

03.07.2016 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kdo se zajima o obdobi viktorianske Anglie a o spinave kurvy, necht nevaha a cte, zde je to dva v jednom :D Vykresleni tohoto obdobi je dokonale, kniha je velmi ctiva, nektere pasaze prijemne zpestruji zajimave vulgarismy, ale najdou se zde i nudna mista sahodlouze popisujici nabozenstvi, vztah jednotlivych postav k nemu, odrikavani Zdravasu a zpytovani svedomi "hrisniku", kteri si drze dovolili pomyslet na sex a uz se povazuji za netvory, coz me moc nebere :D
Za me 3 hvezdicky z 5ti, z devitiset stran bych se nebala tak 300 ubrat :D

08.06.2016 3 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Miluju internetove clanky tohoto nesmirne empatickeho muze, takze kniha samozrejme nesmela chybet. Toto dilko je plne pozitivnich inspirujicich slov, viry, podpory, lasky, kratkych konkretnich pribehu, ale i rad, koho do sveho zivota radsi nepoustet a koho se naopak drzet, dulezite jak pro cloveka samotneho, tak pro fungujici plnohodnotny vztah, o ktery je treba neustale pecovat. Petr Casanova je vyjimecny clovek. Kdyby zalozil sektu, klidne do ni vstoupim :D Byla by tam totiz jen pozitivni energie, ktera z tehle knihy primo sala, ale zaroven muze slouzit jako zachranne lano k vyporadani se s tezkymi zivotnimi situacemi, na ktere nekdy proste sami nestacime. Doporucuji uplne kazdemu. Moje mala vztahova bible.

04.05.2016 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Olsen zatim nenapsal knihu, ktera by me nebavila, nicmene toto je z meho pohledu jeho zatim nejslabsi pocin.

28.01.2016 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Muj prvni knizni vanocni darecek precten. No.. Nesbø to neni :D Ale stotoznuji se s ostatnimi, ze je to mila detektivka ve stylu H. Poirota v roztomile vesnicce o peti az sedmi lidech. Akorat to na moc dilu asi nebude, kdyz pokazde zabijou jednoho. Takze prijemne cteni, ke konci dost napinave, v opravdu krasnem prostredi.. Ale co si budem povidat.. Trosicku mi tam chybela brutalita, chladnokrevnost a spousta krve a nechutnych scen :D

11.01.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Prestoze Larsson byl jen jeden a bylo by asi dost tezke ho predcit, Lagercrantz se smele ujal dalsi tvorby a musim rict, ze se teto ulohy zhostil velice dobre. Pise podobne, mozna bych ani nepoznala rozdil, kdybych nevedela, kdo to napsal...umi absolutne vtahnout do deje, o cem svedci i fakt, ze jsem druhou pulku knihy musela precist na jeden zatah.. div sem ji nesezrala :D Kazdopadne opet otevreny konec, coz se mi moc nelibi - uz staciiiii...at si Lisbeth zachova trochu punc tajemnosti.

15.12.2015 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Moje sesta "kingovka", ktera hrave vysplhala a naprosto nevzrusene usedla na pomyslny stupinek prvniho mista vedle Zelene mile. Jednim slovem - horor. Precetla jsem uz par knih o vrazdach, knihy, kde krev tekla proudem, ale jeste nikdy se mi pri cteni neudelalo zle. A presne to je King - skvely spisovatel, kteremu se zaslouzene rika "mistr hororu". Teprve King vam ukaze, co to znamena se bat.

25.11.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Keplerovci prostě ví, jak napsat detektivku, která vás naprosto pohltí. Stejně skvělá kniha jako Hypnotizér a Paganiniho smlouva, ale navíc obohacená otevřeným koncem ohledně Joony Linny:)

To To Stephen King

Toto byla moje prvni kingovka a uz v te dobe jsem vedela, ze nebude posledni. Hlavni postavy popisuje tak dokonale, az jsem mela pocit, ze je znam osobne. Od zacatku do konce super, mela jsem docela nahnano:-D
"Vsichni se tu dole vznasime.. i ty se budes vznaset."

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Neuveritelne smutny, ale zaroven krasny pribeh, ktery opravdu chytne za srdce a spoustu toho ve vas zanecha. V zivote jsem u knihy nebrecela, ale u tehle mi slzy tekly proudem a k tomu jsem se jeste smala. Klobouk dolu.

24.11.2015 5 z 5

Vyborna knizecka s neveselym pribehem. Ale jakej fetak ma veselej osud, ze jo. Opet dokonala prevence proti drogam. Koho zaujala kniha My deti ze stanice Zoo nebo Memento, necht sahne i po teto knize:-)

24.11.2015

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Sexuální smršť od začátku až do konce. Vášeň, chtíč, inteligence, romantika, ironie, provokace... kam se hrabe porno nebo Christan Grey :D

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Precetla jsem hodne dobrych knih.. napinave, ktere vas nuti cist za kazde situace.. ale takhle nadherne napsanou knihu jsem snad jeste necetla. Tak opravdova. Kazda veta vymazlena. Celou dobu jsem cekala na nejaky zvrat a kdyz nakonec prisel, tak jsem na stranky pres slzy ani nevidela.

24.11.2015 5 z 5

Dočteno, smíšené pocity. Každý, koho zaujala kniha My děti ze stanice ZOO, nechť neváhá a čte.

24.11.2015 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nevím, jestli jsem taková citlivka, nebo prostě jen čtu knížky, co mě takhle dostanou. Několikrát jsem viděla filmovou verzi a i přesto, že jsem na konci pokaždé brečela, jsem si myslela, že mě kniha nijak zvlášť nepřekvapí. Opak byl pravdou, Zelená míle je pro mě jedna z nejemotivnějších knih, jaké jsem kdy četla. Výborná kniha od výborného spisovatele..
"John Coffey, šéfe, když zaměníte dvě hlásky, je to jako 'kafe'."