Veru_92 Veru_92 komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Málokdy se mi stává, že se u knih směju, natož u detektivek. Co strana, to perla. Arabský policejní asistent Asad nemá chybu. Výborný.. jak dějově, tak stylisticky:)

24.11.2015

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

V nejake recenzi jsem cetla, ze po 300. strance me to zacne hrozne bavit. Byla to lez:D Irving mi sebral mesic zivota, kdy jsem mohla cist neco lepsiho. Svet podle Garpa super, tohle ne. Mozna jsem zhyckana detektivkama, kde ma dej poradny spad... Tooooohleeeee seeeee hrooooozneeee taaaaahlo. Pribeh by nebyl spatny, kdyby kniha byla o 300 stran kratsi. Jedine pozitivum na tom je, ze jsem ji koupila ve sleve:D

24.11.2015 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Je to jasné, miluji ho :D 10tá a poslední kniha ze série HH. Opět detailně propracovaný děj, neskutečně velká dávka emocí.. Ani tady Nesbø nenechal jedinou skulinku pro nějaké nejasnosti, vytvořil řetězec napětí a takový spád událostí až jsem měla pocit, že už to nemůžu vydržet. Už už jsem si myslela, že vím, jak to dopadne, že to je přeci jasné.. A najednou zjistím, že mě tahal za nos a dostal mě přesně tam, kam chtěl a jsem znovu na startu. Pocit prázdnoty, který u mě nastal po dočtení poslední strany s vědomím, že tato série je u konce, může znamenat jediné. Jo Nesbø se pro mě stal srdeční záležitostí, protože je to opravdu mistr pera, a to umění vzbudit v člověku tak silné pocity při četbě jeho knih nemá obdoby. Dokonalá, úžasná, strhující, nezapomenutelná, naprosto geniální.. Taková je jeho tvorba.

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Dojemny pribeh, ktery vas nenasilne donuti zamyslet se nad tim, ze vse je pomijive a ze "co pretrva, to laska je."

24.11.2015 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Dokonalé dílo z prostředí Afghánistánu s nádherným, nesmírně dojemným příběhem. Tato kniha se zaslouženě zařadila mezi mé TOP nezapomenutelné. Mezi ty, které vás chytí za srdce a nepustí.
"Pro tebe třeba tisíckrát."

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tolik lasky a lidskosti v tak malinkate knizecce. O zivote. Za me 1000bodu, 10min place po docteni a knizni kocovina jeste druhy den. Oveho nejde nemilovat.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ma druha od Hosseiniho v relativne kratkem casovem rozmezi, coz muze znamenat jedine - ze pise opravdu skvele, alespon pro me:) Opet zde popisuje Afghanistan..kniha je o valce, utrpeni, bolesti, ale take o lasce (ve vsech jejich podobach) a hlavne o neutuchajici nadeji a sile lidskeho ducha. Hosseini zahrnul do deje i politickou situaci, kterou podal zajimavou a naprosto nenucenou formou, za coz jsem mu velmi vdecna, protoze typicky nudne politicke zvasty me nebavi. Secteno podtrzeno: tento pribeh, stejne jako Lovec draku, dokaze vzbudit neuveritelne emoce - od usmevu pres zurivost az po pocit naproste bezmoci. 5hvezd, vsechny palce nahoru, 100bodu.

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbø v novem kabatku. Bylo to jine, ale presto stejne. Jine postavy, jiny pribeh, ale to same napeti, mirna frustrace z toho, ze stale nevim veskere souvislosti a s tim spojena hladova touha cist porad a pokud mozno vsude, kde se da:) A hlavne...porad je to Nesbø. Srdecni zalezitost. Mistr pera, ktery davkuje od kazdeho neco - trocha lasky, nejaka ta vrazda, spousta krve, par sacku s drogami, korupce... Kazdy si najde sve:))

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kdyz nepocitam povinnou cetbu na stredni, tak je tohle moje prvni dobrovolne zvolena kniha napsana ceskym autorem. Oznaceni zanru "psychologicke drama" je vice nez trefne. Toto dilo absolutne zmenilo muj pohled na ceskou tvorbu a opet se potvrzuje fakt, ze pausalizovat neni fer.. Ucime se neustale:) Za me vsechny palce nahoru:)

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Neskutečně napínavý brutální příběh, který vás úplně pohltí a nejde přestat číst. Určitě doporučuji.

24.08.2012 5 z 5