Na vine sú hviezdy

od:

Na vine sú hviezdy

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné ... celý text

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144817/na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.35101
Originální název:

The Fault in Our Stars (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1138)

Přidat komentář
Andvejka
včera

"A já jsem se zamilovala, jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela." -Doslova.

Nikdy bych nečekala, že zrovna tato knížka mě pohltí tak, jak mě pohltila, protože rozhodně nejsem věkově cílová skupina. Svým způsobem to je veselá knížka o jedné z nejsmutnější věci, která se člověku může přihodit.

Ze svého okolí alespoň trochu vím, jaké to je, když ta m*cha rakovina postihne jak dospělého, tak dítě. Ale nedokážu si představit, jaké to je, když si někdo "díky" této nemoci přeje umřít, osvobodit se.

A i když jsem viděla film mnohem dřív, než četla knihu, neskutečně jsem Hazel i Augustovi fandila, oblíbila jsem si Izáka. A ano, brečela jsem, jednou. Na krajíčku jsem měla během čtení knihy několikrát, ale slzy mi tekly jen jednou.

TessaJean
19. července

Knihy od Johna Greena se čtou dobře, ale nebaví mě. Stejně tak to bylo i s touto knihou, která mi spíše přišla o ničem a téměř nic se tam nedělo.

pedroK
18. července

Nejlepší, co autor zatím napsal..neskutečně autentický náhled na psychiku onkopacientů. Tu knížku jsem si zamilovala a četla několikrát. Nakonec jsem si ji přečetla i v originále. A některé věty z té knihy si budu pamatovat dlouho...Ale přes vážnou a smutnou tématiku je paradoxně nesmírně vtipná, takže jsem se smála a brečela zároveň. Přes slzy jsem neviděla na písmenka, ale nedokázala jsem ji odložit. Konec je realistický, bohužel.

LuciNka93
15. července

Je to první kniha co jsem od autora přečetla.

Kniha sama o sobě mě nadchla ale konec knihy mě moc nepotěšil, byl spíše smutný. V knize mě nejvíc upoutali hlavní hrdinové, kteří mají chorobné nemoci, vlastně díky tomu se seznámí spolu na podpůrné skupině. Postupem času se seznamují a zamilují se do sebe. Docela mě zklamalo, že ke konci příběhu hlavní hrdina umře ale což se dalo taky předpokládat. Příběh je velmi čtivý a poutavý. Postavy jsou poměrně neuvěřitelné a zároveň jsou sympatické. S knihou jsem byla velice spokojená, nemůžu si na nic stěžovat.

PeťkaW.
13. července

S touto knihou mám podobný problém jako s Dívkou ve vlaku - příliš velké očekávání. Člověk před samotným čtením slyší samou chválu, o jak úžasný příběh jde. Já třeba dříve viděla i filmovou adaptaci, ze které jsem byla nadšená. A tak čtete a čekáte, kdy přijde to velké Ó, které nad knihou uděláte a jste rozčarovaní a zklamaní, když ten moment jaksi nepřijde. Tento pocit nenaplnění mi pak bohužel zkreslil celkový dojem, jenž by jinak nebyl vůbec špatný. Příběh se dobře čte, a i když jde o téma, které je těžké a depresivní, autor ho podává s ironickými vložkami a průpovídkami, které ho krásně odlehčí. Zajímavé jsou i filozofické dialogy a samotné téma rakoviny, nemoci a boje s ní, člověka určitým způsobem fascinuje a děsí zároveň. Postavy jsou uvěřitelné, v rámci možností i docela sympatické. Ale zkrátka... jsem čekala něco víc.

Carol96
10. července

První kniha, kterou jsem od autora přečetla.

Příběh je neskutečně smutný. Přečetla jsem jí také asi během dvou dnů - nevím, jestli to bylo tím příběhem ... nebo tím, jak byla je kniha napsána. Ale musím říct, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a od začátku jsem se chtěla dozvědět, jak příběh skončí.

Doporučuji asi všem!!

Romžiry
10. července

Nádherný příběh. Vím o čem autor psal a ta jsem brečela jak malá.

gattousti
07. července

Tak nádherný a přitom tak smutný příbeh. Moc povedená kniha, která i toto šíleně smutné téma dokáže odlehčit. Musím se přiznat, že jsem posledních cca 50 stran probrečela.. Zdraví především!

Nikolka001
06. července

Na světě je mnoho příběhů, které popisují lásku dvou mladých lidí. Přeci jen je ale na knize Hvězdy nám nepřály něco výjimečného. Nejedná se pouze o mladou lásku, ale i o zjištění, že zdraví je opravdu nejdůležitější. Bez něj je život komplikovaný a lidé zjišťují opravdové hodnoty života.

Anyz01
05. července

Hezká kniha,doporučuji přečíst v originále jednoduše napsána i pro méně zdatné angličtináře.

1Světluška2
05. července

Tak tato kniha byla bomba. Na konci mi i pár těch slz ukáplo a diky této knize jsem si udělala menší obrázek o tom to onemocnění. Říkám si jak většina z nas mame velké štěstí, že se s tou to nemocí nemusíme potýkat. Doporučuji všem věrným čtenářům.

75terka
04. července

Číst se to nedalo knížka o ničem. Film neni o moc lepší. Přečetla jsem tak 50 stránek dál už to vážně nešlo.

Petruska200
27. června

Jedna z mala knizek,u ktere mi tekly slzy proudem

hrusisek
21. června

Kapesník jsem sice použít nemusela, ale musím přiznat, že mě příběh hluboce zasáhl. John Green je velmi kvalitní autor s brilantním humorem a myšlenkami, proto jeho knihy hodnotím pozitivně, i když optimisticky nekončí. A právě možná v tom je to kouzlo. Knihy nemusí končit happy endem, aby byly dobré. A to tato kniha je.
Přesto musím dát čtyři hvězdičky. Poslední část knihy se mi zdála nezáživná, jako kdyby autor nevěděl, jak dál pokračovat. Postava Hazel Grace se mi přestala líbit, i když, kdo ví, jak bych se zachovala já v její situaci. Určitě ale ještě jednou kouknu na film pro srovnání :)

Dominika_a
15. června

První román, který jsem kdy četla. Běhěm čtení jsem se nejednou zamyslela nad tím, že mám vlastně obrovské štěstí, že jsem zdravá. Krásná , ale zároveň smutná kniha, která mi vehnala slzy do očí, takže poslední stránky jsem dočítala s kapesníkem v ruce.

Mikky01
14. června

Kniha mě naprosto zaujala, je to velmi čtivý příběh, který dokáže vehnat slzy do očí. Autora knihy jsem si velice oblíbil, protože jeho knihy prostě stojí za zamyšlení.

Eneta
07. června

Dle mého názoru přeceňovaná kniha. Nudila jsem se od začátku do konce. Prostě to není vůbec můj styl.

Tessina
05. června

Naprosto úžasná kniha, u které si vždy uvědomím, jak je důležité užívat si každého dne, jako by byl poslední, protože nevíme dne ani hodiny. Konec knihy jsem strávila s plnou krabicí papírových kapesníčků a napuchlýma očima.

Mabie
05. června

Souhlasím s tím, co napsala Sarah11, že "je to kniha, která vás chytne za srdce (a potom ho roztrhá na kusy)" a hlavně ve vás něco zanechá. Život prostě není spravedlivý a někteří mají vyměřený krátký čas. Moc smutný příběh, ale výborně a hodně věrohodně napsaný.
"Žij dneškem, protože včerejšek už není a zítřek být nemusí" je motto příběhu, které prostě platí pro všechny.

MadamC
05. června

Silný příběh díky kterému si vždy znovu uvědomím, jak je důležité, vážit si, toho, co mám. Jak snadno se vše může pokazit...
Také se prohloubila má touha jet do Nizozemska ještě o maličko více.
Zatím stále odolávám filmu (již rok asi) a myslím, že mi to vydrží. Nechci si krásný dojem z knihy pokazit dojmem z filmu a už vůbec nechci, aby se 2 dojmy propletly v jeden.

Hoogie
30. května

Nějak nejsem schopná se knihou "prokousat". Pro někoho jistě dobré čtení, mně bohužel nesedí.

martina.culik
29. května

Už podle názvu je jasné, že se nebude jednat o veselé a pozitivní čtení, ale i trocha vážnosti je zapotřebí. Příběh byl pro mě dost silný a (jelikož si vždy šetřím film až po knížce) byla jsem vývojem trochu zaskočená, i když nemůžu říct, že mě to úplně překvapilo. Každopádně jsem knihu přečetla během pár dní, jelikož se od ní nedalo moc odejít.

cat5
23. května

"Kvantová změť hadiček a těl" mě moc neuchvátila... Hlavně to bylo tím, že Augustus byl tak strašně, ale tak strašně přehnaně "romantický", že se tomu za mě nedalo věřit... Omlouvám se, ale tohle se nedá svést ani na tu rakovinu, která chce žít dál.

Veronika33
15. května

Kniha sa dobre čítala, ale asi som urobila chybu keď som videla skôr film ako ju čítala (možno by ma viac bavila keďže mi chýbal moment prekvapenia). Až na nevšedné téma rakoviny, ktoré ju robí výnimočnou ma vôbec nezaujala. Ku koncu som sa už vyslovene nútila k čítaniu.

popeluška
15. května

Kniha se četla nádherně ani jsem se nenadála a byla jsem na poslední stránce.Smutná ale i tak krásná. I film je naprosto skvělý :-)

Sarah11
14. května

Nápis na přebalu "Nejvtipnější smutný příběh" tuhle knihu vystihuje naprosto dokonale. A já prostě nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Je mi jedno, jak moc mainstreamová knížka to je, je mi jedno, že to není bůhvíjaké veledílo, ale je to kniha, která vás chytne za srdce (a potom ho roztrhá na kusy), která ve vás něco zanechá, a to je podle mě u knih důležité.
Myslím si, že kdybych předtím stokrát neviděla film a nevěděla, jak to celé skončí, dotklo by se mě to ještě víc, ale i tak to bylo krásné, dojemné, ale zároveň i vtipné (ten humor jsem si naprosto zamilovala) počtení. Gus, Hazel a vlastně i všechny ostatní postavy byly nesmírně sympatické, až mi bylo občas líto, že jsou jen fiktivní.
Ještě bych chtěla říct, že mě neskutečně překvapilo, jak je film věrný své předloze, takže ani nečtenáři nemusí o tenhle krásný příběh přijít, což je super.

hanka616
07. května

Věděla jsem, že kniha se mnou zamává, ale i tak byla krásná. I když autor použil fantazii, tak máte pocit, že vše prožil. Jako matka dvou dcer jsem pořád musela myslet na rodiče a jak to musí být strašné...Myslela jsem, že si popláču u konce knihy, ale tak nějak mě nejvíc dostalo, (pozor spoiler) když její matka v nemocnici řekne: "Už nikdy nebudu máma."

knihovnička007
04. května

Nikdy jsem nemusela řešit takovou věc-naštěstí. Nedokážu si to představit... Je neskutečné, když mladý, šestnáctiletý člověk chce zemřít.
Hrozný život, když tak "starý" člověk nemůže vyjít deset schodů... Bylo mi líto všech :( Hazel, Guse, Izaka, Michaela...
Strašné :( A je mi hrozně líto všech rodičů, kteří toto všechno prožívají stejně nebo hůře než dítě. To uvědomění si, že jejich dítě nikdy nebude dospělé, nebude mít svoje dítě, neprožije dlouhý spokojený život.
Příběh je krásný, ale hrozně smutný. Krásná láska, bohužel jen na velmi krátkou, vymezenou dobu.

Knihu mám půjčenou z knihovny, ale určitě si ještě někdy ráda přečtu.

Tánička11
02. května

V neděli jsem dostala Hvězdy nám nepřáli já vím že jsem to hodně opozdila ale i přesto je už tady přečetla jsem jí za dva dny ale nijak mile mě nepřekvapila. Čekala jsem od toho víc čekala jsem že se rozbrečím ale jako nevím jestli se to počítá, protože předtím než jsem si stihla koupit knížku jsem se neudržela a prostě jsem si pustila film u filmu jsem nebrečela nějak moc ale i přesto brečela. Líbilo se mi to hlavně jsem chtěla vědět jak to skončí bylo to moc pěkný a to snad dokonce vypovídá to že jsem tu knihu přečetla za 2 dny, ale už mě ti poslední stránky strašně nudily nic se tam nedělo a čekala jsem až se dopracuji k dopisu a přesvědčovala jsem se že jsem měla brečet zrovna tam ale nakonec ani tam jsem nebrečela no ale nebylo to tak špatný jinak dávám 3 hvězdy

Žožik
01. května

Trvalo mi strašně dlouho než jsem se dokopala k tomu si tuto knihu přečíst. Předtím jsem viděla film, který byl nudný a nebavil mě, a proto jsem tuto knihu pořád odkládala. Když jsem si ji po dlouhé době nakonec přečetla, byla jsem mile překvapena. Děj byl velice zajímavý a člověk se úplně vcítil do pocitů hlavních hrdinů.