VěraČamková VěraČamková komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Téma často používané a bohužel v životě stále reálné. Na pohled šťastné a spokojené manželství, ale když se zavřou dveře ... To se dá číst vždycky. Tedy pokud to někdo právě nezažívá na vlastní kůži ... Brr

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Velice zajímavé a hlavně propracované téma. Nejdřív jsem byla zaskočená "bestiálním řáděním" psychopatického vraha a nedokázala pochopit všechno, co se kolem toho dělo. Ovšem když člověk nahlédl do "druhé linie", bylo to mrazivé a ohromující, stejně jako celý příběh. Skvělá knížka.

28.10.2023 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Kvůli čtenářské výzvě jsem oprášila knihu od Fredrika Backmana. A jako matka sice již odrostlého syna, opět smekám před laskavostí a lidskostí, kterou ve svých knihách autor fakt nešetří. A navrch humor, který mě vážně baví.

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kniha vyprávěná očima dětí, které na okolí mohou působit divně, se četla úplně sama. Psané lehce, jednoduše, srozumitelně jak pro děti, tak i pro dospělé.

09.07.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

knihu jsem četla dlouho, předlouho, drsný příběh z doby šílené, ale bohužel reálné, autorem napsáno skutečně skvěle, čas strávený nad knihou stál za to.

02.07.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

zajímavá, čtivá, napínavá od začátku až do konce, nečekaná překvapení, knížka se četla sama a moc se mi líbila.

18.06.2022 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Díky čtenářské výzvě jsem oprášila klasiku a znovu se začetla do této skvěle sepsané knihy. Příběh je poutavý, tajemný a strašidelný. Kniha, ke které se lze vracet a nikdy nezklame.

31.08.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Silný příběh na několika stránkách, prodchnutý ohromnou lidskostí a opravdovostí. Knihy tohoto autora mě nikdy nezklamaly a ani tato není výjimkou, prostě nutí k zamyšlení a to mě na jeho dílech baví...

15.06.2020 5 z 5

Náhradní řešení Náhradní řešení Val McDermid

Četla jsem tuto poslední knihu vlastně jako úplně první, moc mě bavila, celý příběh mě zaujal včetně sympatického týmu vyšetřovatelů. No, závěr nebudu prozrazovat na přání spisovatelky.

16.02.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha mě přivedla do drsné reality. Nutí k zamyšlení, jak je možné, že to, co se odehrávalo, dokázal dělat člověk člověku. Neskonale smutné a poučné vyprávění..

27.10.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi čtivá knížka se smutným příběhem, který má však na svou dobu šťastný konec. Originální pojetí vypravěče se mi líbilo.

17.09.2019 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Tak tohle byl úlet letošního roku. Knížku jsem objevila v jedné autobusové budce na "smetišti" dějin, tak jsem ji jen oprášila a pustila se do čtení. Stačilo mi jedno letní odpoledne :D Nojono. Už mi není třináct několik desítek let, ale vrátila jsem se do té doby a kupodivu mě knížka chytla.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla, zatím jsem autorovi moc nepropadla, napsal tolik knížek, že by mi nezbyl při jejich četbě čas na ostatní autory, ale Zelená míle je natolik poutavá, že jsem kvůli výzvě neodolala a knížku přečetla. Příběh je opravdu úžasně napsaný a poutavý.

28.10.2023 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Mrazivé, propracované, závěr pro mě s otázkou...opravdu tak nereálné? Jozef Karika mě chytil do pasti už s Trhlinou, kterou jsem četla se zatajeným dechem a určitě se pustím i do dalších knih jako Tma, Strach a Hlad. Ale až dočtu právě načatou knihu Na smrt... A filozofování mi vůbec nevadilo, ba naopak.

07.02.2022 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

ne příliš náročná kniha, ale laskavě pojatá, čtivá a pro chvíle zklidnění a oddechu naprosto ideální. Od autorky jsem nic nečetla, hned jdu hledat další přísun :D

05.01.2022 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

skvělá knížka, která je odrazem současné doby, dokonale vystihuje na jedné straně citové strádání dnešní generace, na druhé hledání sama sebe a touhu po začlenění mezi tzv. "normální lidi". Až člověku mrazí...

20.05.2021 5 z 5

píšu to nerada, ale kniha mě vůbec nebavila, nic nového jsem se nedozvěděla. Nevšední název spojený s propagací samozřejmě láká, takže zvědavost zafungovala, ale zklamání bylo veliké. Věřím, že své čtenáře si kniha možná našla, proč ne, já mezi ně nepatřím a vím, že ani patřit nebudu.

22.02.2020 1 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvěle napsáno, četlo se mi dobře, knížka mě bavila, všechny postavy jsou věrohodné, taky jsem v dětství trávila prázdniny na dědině, jako by mě to vrátilo v čase. Knížka se mi moc líbila.

18.08.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

úžasná kniha, zařadila bych mezi povinnou četbu, pod tvrdou slupkou se skrývá neskutečné lidství ...

20.07.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

opět napínavá detektivka, čteno jedním dechem, moc mě to bavilo. Nevadilo by mi, kdyby autor psal častěji :D

06.06.2019 5 z 5