Ver8nika Ver8nika komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vracím se k ní, když je mi nejhůř. Vždy mě dokáže utěšit a přesvědčit, že bude líp. Tato kniha má v sobě neuvěřitelnou moudrost, kterou snad nikdy celou nepochopím

23.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Určitě je chyba, že jsem napřed viděla film a pak až četla knihu a tak to budu bohužel mít u všech dílů...
Je to dost pohádkové, ale díky tomu oddechové a přiznejme si i v dospělosti potřebujeme občas slyšet (si přečíst) pohádku :-)

05.08.2011 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

"Člověk není stvořen pro porážku. Člověka je možno zničit, ale ne porazit."

výborná kniha

Třináctá komnata Třináctá komnata Vladimír Neff

První kniha, kterou jsem od Neffa četla a doslova mě uchvátila. Krásný popis "bezstarostnosti" dětských let a k tomu ještě druhá linie příběhu. Nádhera

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Velká reklama, "malé čtení"...

19.10.2012 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a čekala od ní velký zážitek. Bohužel zážitek se nekonal. Jak již bylo řečeno je to spíše kniha pro děti, dovedu si představit, že kdybych to četla ve 13 letech, že mám z knihy větší uspokojení.

19.09.2012 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Nuda, nuda a zase nuda! Nezaplatit za tu knížku tolik peněz, tak jí ani nedočtu.

24.08.2012 2 z 5

Moc podvědomí Moc podvědomí Joseph Murphy

Knihu jsem zatím nedočetla a nějak se k tom zatím ani nechystám.
U mě bylo zajímavé zjištění, že moji dva přátelé ji mají v knihovně také a nikdo z nás neví jak se nám tam dostala :-)
Přečetla jsem pouhých 23 stránek a v knize se v podstatě stále jen píše, jak je důležité jí přečíst. Na čemž jsme se s přáteli i shodli

22.08.2011

Film mě nebavil a tak jsem přistupovala i ke knížce, možná proto mě tak překvapila. Tento díl je o mnoho lepší než ty před ním. Má větší hloubku a tajemství.

22.08.2011 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nádherná kniha a obdivuji autora, jelikož tuto knihu psal při čekání na transport do koncentračního tábora

31.07.2011 5 z 5

Benátčan Benátčan David Weiss

Nádherné dílo, životopisy mě nikdy nebavili, ale takto zpracovaný román je úžasný. Podle mě nejlepší kniha tohoto autora, byla to první jeho kniha, která se mi dostala do rukou, od té doby jsem četla ještě další dvě a žádná už se téhle nevyrovnala. Doporučuju

30.07.2011 5 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Když už nic jiného tak je to vtipné.

22.08.2011 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Je o něco nudnější než první díl. Vadí mi velká část první kapitoly, která opakuje základní věci. To je věc, která je dobrá tak pro člověka, který první díl nečetl nebo neviděl film, tudíž k ničemu.
Konec je napínavější než ve filmu.

16.08.2011 3 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Kniha mě nadchla daleko více než film, u filmu jsem se i nudila. Doporučuji přečíst

31.07.2011 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nádherné dílo, už jen ta první věta mě k sobě připoutala..."Staré domy jsou jako staří lidé, plni vzpomínek..."

Okno: 1916–1917 Okno: 1916–1917 Viktor Dyk

Popis pobytu ve vězení, o čemž mluví i rozvržení knihy (Praha, policejní věznice, Vídeň, posádkové vězení,...) a přemýšlení nad životem. Nejdůležitější básní sbírky zůstává Země mluví. "...opustíš-li mne nezahynu, opustíš-li mne zahyneš."

"To není okno jiných lidí,
jímž někomu se hledí vstříc.
To není okno, jímž se vidí
do náměstí a do ulic.

Tam vidíš svět, svět vidí tebe,
koketní postoj sluší líp.
Zde vidíš jenom kousek nebe,
zamračeného nebe cíp.

A všechno živé vzádleno je,
co cítí, myslí, trpí, mře. -
Zavře-li osud okna tvoje,
tu jiné okno otevře."

...první část básně Okno

Jedním slovem super

30.07.2011 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná novela, četla jsem jí několikrát a vždy se k ní ráda vracím. Vyústění je dokonalé

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Knihy Karla Čapka mají v mé knihovně největší zastoupení, procházím antikvratiáty a už je v podstatě jen dosbírávám, aby byli kompletní. Tuto knihu jsem koupila za 5Kč a k udivení je to první vydání. A po přečtení pro mě kniha, která má tu nejvyšší hodnotu.

Skvělé dílo, srovnávání, vize...při čtení člověk občas nechápe, že byla vydaná již roku 1936 a ne o pár let později...

30.07.2011

Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Jan Haubert

U knihy jsem se velice zasmála, jelikož tuto skupinu jsem viděla několikrát koncertovat a patří mezi mé oblíbené, bylo zajímavé dozvědět se o ni víc. O jejích začátcích a jak vlastně vypadá to putování za koncerty a jak koncerty prožívají sami hudebníci.

Kniha popisuje začátky a rok 2002 na přeskáčku, což je příjemné, protože se čtenář nenudí. V roce 2002 je popsáno i jak hudebníky zasáhla povodeň.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Příjemné čtení, i když rytíř Des Grieux je sladší víc než je normální