Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Felix Pink čeká na smrt Felix Pink čeká na smrt Belinda Bauer

Původně jsem tuhle knihu číst vlastně ani nechtěla, protože jsem se trošku bála toho smutného tématu umírání. Pak jsem na ni ale narazila v knihovně, a jelikož mám autorku ráda, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. A jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože i přes celkem těžké téma to bylo vlastně hrozně milé čtení. Nechybělo ani napětí, nečekané zvraty a humor.

29.11.2023 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

S dcerkou jsme dnes touto knihou odstartovaly těšení se na Vánoce. Výběr četby nemohl dopadnout lépe. Pipi a její vánoční večírek nás příjemně navnadil.

18.11.2023 4 z 5

Od zápisu do lavice 5 Od zápisu do lavice 5 Ivana Vlková

Fajn úkoly pro předškoláky.

Pracovní sešit předškoláka Pracovní sešit předškoláka Ivana Novotná

Skvělý pracovní sešit s různými úkoly pro předškoláky. Dceru velmi bavilo plnit úkoly převážně ze sekce zrakové vnímání a logické myšlení.

Průkopníci Průkopníci Timo Parvela

Čtvrtý díl byl zatím asi nejnapínavější, nejdrsnější a nejsmutnější.

Cesta Cesta Timo Parvela

Opět napínavé pokračování skvěle rozjeté série.

Odpočítávání Odpočítávání Timo Parvela

Příjemné pokračování dobře rozjeté sci-fi série pro děti.

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

Tohle bylo milé překvapení. Četly jsme s dcerou a obě nás děj udržoval v napětí. Velmi slibný začátek série.

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Knížky o pocitech a emocích jsou teď u dcerky (6,5) hodně oblíbené a tahle patří mezi ty velmi povedené.

O Kátě, která chtěla být dědečkem O Kátě, která chtěla být dědečkem Signe Viška

Nádherná záležitost, jak příběhově, tak i ilustracemi. S dcerkou (6,5) se nám knížka moc líbila.

Mluv se mnou Mluv se mnou Kateřina Slezáková

Velmi nápomocné pracovní listy, které jsme s dcerkou hojně využily nejen při návštěvě logopedie, ale i doma.

Matylda a Růžovej vlk Matylda a Růžovej vlk Jana Šrámková

Takový zvláštní komiks, ale vlastně se mi i líbil.

17.11.2023 4 z 5

Můj prima den na farmě Můj prima den na farmě kolektiv autorů

Knížka pro nejmenší, která zaujme ilustracemi.

Hobit - komiks Hobit - komiks Charles Dixon

Četla jsem s dcerou (6), která nemohla překousnout, že trpaslíci vypadají spíše jako ze Sněhurky než z filmů Hobit a Pán prstenů, ale jinak docela spokojenost.

17.11.2023

Vlásky Vlásky Magdalena Takáčová

Dcera (6) si sama knihu vybrala v knihovně a líbila se jí, i když je spíš pro ty nejmenší děti. Ilustrace jsou nádherné.

Počítání s příšerami Počítání s příšerami Agnese Baruzzi

Dceru moc bavilo počítat a hledat příšery. Celkově ji tyhle hledací knihy baví.

17.11.2023 4 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Podzim Hádej, jak moc tě mám rád! Podzim Sam McBratney

Nádherné ilustrace! Pro nejmenší děti ideál.

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Hned po dočtení prvního dílu jsem se vrhla na další a přečetla ho snad ještě rychleji. Napětí nepovoluje, ba naopak. A konečně se dozvíme více z minulosti tajemné Evie. Netrpělivě vyhlížím další díl, který by u nás měl vyjít v listopadu.

29.10.2023 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Autora a jeho sérii o Josephu O'Loughlinovi mám moc ráda, takže to byla taková sázka na jistotu. Postavy jsem si okamžitě zamilovala, hltala stránku za stránkou a okamžitě po dočtení se vrhla na další díl.

29.10.2023 5 z 5

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Tak tohle byla hodně vtipná záležitost! S dcerkou jsme se velmi dobře bavily a čekaly, co z toho nakonec vyleze. Konec nás dostal. :D Doporučujeme!

29.10.2023 4 z 5