Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Jak se máš, Eliško? Jak se máš, Eliško? Lucie Sunková

Tohle byla taková milá jednohubka před spaním.
Sledujeme myšku Elišku a její celodenní program. Eliška vstává, snídá, sbírá jablíčka, uklízí, žehlí, šije, peče, píše na stroji a spoustu dalších věcí stihne. Děti se seznámí s různými, dnes již zastaralými, nástroji, které se dříve používaly.

Doporučuju spíše pro mladší děti (tak nějak 2 - 5 let), ale i dceři (7) se knížka líbila a sama si ji vybrala v knihkupectví.

01.02.2024 4 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Taková kratičká jednohubka, která se neměla šanci rozvinout. Příště zkusím něco delšího od autorky, snad se mi to bude líbit víc.

01.02.2024 3 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

***
Hudební tvorbu písničkářky Radůzy zas až tak moc neznám, ale její vzpomínky na dětství mě zaujaly velice. Při poslechu jsem si vzpomněla na své vlastní dětství a moje zážitky u babičky a dědy byly místy velmi podobné těm jejím.
Nostalgie level 100

31.01.2024 4 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

***
Nevím, jestli by mě kniha bavila stejně, kdybych ji jen četla, ale audiokniha namluvená Simonou Postlerovou na mě fungovala dost dobře. Představovala jsem si u toho Lorelai z Gilmorových děvčat a bavilo mě poslouchat u práce příběhy ze života herečky Lauren Graham.

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

***
Moje první zkušenost s audioknihou. Výběr nemohl být lepší. Měla jsem chuť vyzkoušet poslech při předělávání knihovny. Moje představa byla, že budu pracovat a u toho poslouchat. Na začátku tomu tak i bylo, ale později jsem se přistihla, že jen stojím a napjatě poslouchám a práce neubývá.
Ano, příběh mě úplně pohltil. Bylo to šílené, bylo to skvělé, bylo to napínavé, bylo to plné zvratů. Dokonale mě to dostalo. Jdu si sehnat další díl.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Prostě Pán prstenů. Prostě Tolkien. Prostě dokonalost.

31.01.2024

Disney - Maličké pohádky - Olaf Disney - Maličké pohádky - Olaf kolektiv autorů

Kdo by nemiloval za každé situace pozitivně naladěného sněhuláka Olafa. V této mini knížečce jsou dva krátké příběhy doplněné o pěkné ilustrace. První příběh je o nových sáňkách, které Olafovi vyrobil a daroval Kristoff. Ve druhém příběhu dělá Olaf s Annou palačinky.
Ideální jako čtení před spaním.

Dopisy Otce Vánoc Dopisy Otce Vánoc J. R. R. Tolkien

Tak tohle byla naprostá nádhera!
Při čtení dopisů a prohlížení obrázků jsem záviděla všem čtyřem dětem pana Tolkiena. Něco tak úžasného by si určitě přálo dostat každé dítě. Je to jak pohlazení po duši. Doporučuju všem!

17.01.2024 5 z 5

Bažina v obýváku a jiná dobrodružství Bažina v obýváku a jiná dobrodružství Kristýna Plíhalová

Skvělý komiks pro všechny maminky.
Bavilo mě střídání různých stylů kresby.

12.01.2024 5 z 5

Bez tebe je mě jen půl Bez tebe je mě jen půl Smriti Prasadam-Halls

Krásný, rýmovaný příběh pro děti.

12.01.2024 5 z 5

Co se skrývá za dveřmi? Co se skrývá za dveřmi? Radka Píro

Příjemná "hledací" kniha. Za různými dveřmi se skrývá pohled na různá místa - je tu např. továrna na sladkosti, šatna divadla, autodílna, hasičská i vesmírná stanice a další. Je potřeba najít určitý počet věcí a o každém místě se dozvědět pár základních informací.

05.01.2024 4 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Příjemná hororová jednohubka z českého prostředí.

05.01.2024 4 z 5

Výzvy a úkoly: Hlavolamy a logické hry Výzvy a úkoly: Hlavolamy a logické hry kolektiv autorů

Dcerka ráda řeší všelijaké úkoly, záhady, hlavolamy a tenhle "sešit" jich je plný. Často si podobné záležitosti bereme do čekárny k doktorovi, do restaurací nebo kamkoliv, kde je potřeba a chuť zkrátit si čekání.

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

První přečtená kniha roku 2024. Musím se přiznat, že už dlouho se mi nepodařilo přečíst knihu téměř na jedno posezení. (A kdybych byla schopná udržet oči, tak by to bylo opravdu jen jedno posezení.)
V tomto napínavém thrilleru, který (jak jsem pochopila) byl inspirován skutečným příběhem, se sešlo všechno, co mám v tomto žánru ráda. V malém městečku, kde se zná každý s každým, poznamená brutální smrt mladé dívky životy spousty lidí. Zvlášť když po 24 letech vyjde najevo, že odsouzený vrah možná tento zločin nespáchal.
S hlavní hrdinkou se (i přes její nevoli) vracíme do minulosti a postupně rozplétáme, co se vlastně tehdy tu osudnou noc přihodilo. A je to opravdu jízda! Nešlo se odtrhnout. Rozhodně doporučuji!

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Po téhle atmosférické lahůdce jsem pokukovala už pěkně dlouho, tušila jsem, že to bude můj šálek. Nespletla jsem se.

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Každé Vánoce se snažím přečíst alespoň jednu knihu s vánoční tématikou. Tentokrát padla volba na Vánoční prázdniny. I když už nejsem úplně cílová skupina, tak se mi ten milý příběh trefil do nálady a krásně mě navnadil na kouzelný čas Vánoc. Za to ode mě dostává plný počet.

Lišákova vánoční nadílka Lišákova vánoční nadílka Julia Boehme

Miluju knížky o Vánocích pro děti a tahle se obzvláště povedla. Nádherné ilustrace i příběh s poselstvím.
Založily jsme si s dcerkou speciální poličku jen s vánočními knížkami. Budeme se k nim vždy o Vánocích vracet, aby nám navodily tu správnou vánoční náladu. Lišákova vánoční nadílka zde bude mít své čestné místo.

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

Tohle byla naprostá paráda! Příběhově i ilustracemi.
Každý je občas prostě naštvaný a třeba kolikrát i bezdůvodně. A moc nepomáhá, když nám ostatní říkají, že máme být veselí, když je tak krásný den. Někdy prostě jen potřebujeme, aby tu naši emoci někdo uznal a byl s námi.
Ideální knížka pro děti, ale vlastně i pro dospělé, kteří občas ty dětské (a někdy i ty vlastní) emoce nechápou.

31.12.2023 5 z 5

Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků David Litchfield

Naprosto krásná kniha! Dcerka dostala pod stromeček a před spaním jsme si ji hned přečetly. Nádherné ilustrace i příběh přesně hodící se pro tento vánoční čas.

25.12.2023 5 z 5

Poslední paprsek světla Poslední paprsek světla Tim Probert

Lahoda pro oko! Prostě nádhera ta kresba! A příběh se také slibně rozjel. S dcerkou jsme četly jedním dechem. Nemůžeme se dočkat pokračování.

15.12.2023 5 z 5