Jak se máš, Eliško?

Jak se máš, Eliško? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259396/bmid_jak-se-mas-elisko-259396.jpg 4 24 24

Co všechno prožije myška za jediný den? Výtvarnice a režisérka Lucie Sunková oživuje plyšovou hračku a vypráví poutavý obrázkový příběh, ve kterém originálním způsobem kombinuje fotografie s kresbou. Zavádí děti do času babiček a dědečků, kdy se pralo na valše a topilo v kamnech. Příběh myšky Elišky láká děti do tajuplného světa, který jim však bude blízký a známý. Eliščina drobná dobrodružství je možné dále rozvíjet a klást dospělým všetečné otázky. Pro děti od 3 let.... celý text

Varjohukka
01.02.2024 4 z 5

Tohle byla taková milá jednohubka před spaním.
Sledujeme myšku Elišku a její celodenní program. Eliška vstává, snídá, sbírá jablíčka, uklízí, žehlí, šije, peče, píše na stroji a spoustu dalších věcí stihne. Děti se seznámí s různými, dnes již zastaralými, nástroji, které se dříve používaly.

Doporučuju spíše pro mladší děti (tak nějak 2 - 5 let), ale i dceři (7) se knížka líbila a sama si ji vybrala v knihkupectví.

Petra1323
26.11.2023 5 z 5

Četli jsme před spaním. Už nečteme!, protože na předposlední stránce myška vytáhne psací stroj a píše si zápisky z právě končícího dne. Tak jsem taky jednou po přečtení vytáhla svůj starý psací stroj, abych vnoučkovi (3) předvedla, jak se na něm píše. Byl uchvácen a nevěřil vlastním očím. Teď před spaním vytahujeme místo knihy stroj a datlujeme a datlujeme. Zájem zatím neupadá, navíc ještě vzrůstá obdiv nad technickou stránkou stroje.
Ale i tak, knížečka pěkná. Je tam plno věcí, které děti touží samy dělat – mlít kafe v mlýnku, přikládat do pece, zatloukat hřebíky kladívkem, ošetřovat a nechat si obvazovat drobné ranky, sekat dřevo sekerou, válet těsto, věšet prádlo, žehlit, šít na stroji. Jen to praní na valše ještě asi neviděly, tak neví, zda by to taky moc a moc chtěly dělat. Samy. Když to dovede ta malá myš, tak ony to dovedou přece také.

olle
24.11.2023 4 z 5

Hezky provedené. Ale proč ta myška celý den jen dře? :D

Knihomolka506
16.09.2023 5 z 5

Edice :Políčko

Myška jako živá. I když plyšová, ale v očích dětských čtenářů obživne úplně všechno.
Eliška děti spolu s dospělými, kteří jim knihu možná předčítají zavede do pro ně neznámých časů, kdy se dělaly věci dnes už zvláštní , vyšlé z módy, ale tehdy si lidé nemohli přestavit žít život jinak.
Jediný den myšky Elišky v dobách valchy a kamenných pecí, na kterých se tak krásně spalo!

Marketplace
13.05.2023 4 z 5

Jednohubka na dobrou noc. Dcerce se líbila.

hrubiv
04.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha pro začínající čtenáře. Otestováno na prvňačce, moc se jí líbila a mamince také. :-)

OldaB
31.12.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že se dcera jmenuje Eliška, není co řešit. Krásná kniha.

Petja
26.02.2017 4 z 5

Autorka vytvořila myšku Elišku a řadu rekvizit odpovídajících myščině, v nichž ji nafotila. Kniha tak zachycuje, co myška celý den dělá – vstává, snídá, žehlí, zašívá, sklízí jablka, hledá houby atd. Dcera si knihu velmi oblíbila, výtvarně je opravdu krásně zpracovaná, text místy drhne (někde jde o prózu, místy se rýmuje) a zasloužil by si lépe propracovat, ale celkově moc doporučuji. Podobný počin jako Dům myšek.

bibi.r
22.10.2015 3 z 5

Trochu zklamání. Výtvarná stránka je opravdu naprosto úžasná, ale příběh pokulhává. V některých chvílích je strašně nesourodý. Člověk očekává, že se něco vyvine a najednou je tam skok na jinou činnost.

Milinka8
13.10.2015 4 z 5

Velice hezká kombinace fotografie s ilustrací podmalovaná krátkým poutavým dějem.

pro děti od 3 let

Lucie Sunková
česká, 1974
2015  88%Jak se máš, Eliško?
2019  93%Medvídek Vilda se nenudí
2014  82%Supermáma