Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Gannibal 2 Gannibal 2 Masaaki Ninomija

3,5*
Atmosféra horské vesnice, kde se děje něco divného, stále houstne a začínají se objevovat další nečekané stopy a události.
Styl jednání lidí mezi sebou mě stále irituje, ale možná to patří k věci.

Gannibal 1 Gannibal 1 Masaaki Ninomija

3,5*
Baví mě ta atmosféra horské vesnice, kde se děje něco divného.
Hrozně mi ale nesedí styl jednání lidí mezi sebou, ty nadávky a ponižování.

Hodné vajíčko Hodné vajíčko Jory John

Kniha nás s dcerou zaujala v knihovně spolu se Zlým semínkem stejného autora. Je vtipná se super ilustracemi. Dcera mi ji četla nahlas.

Zlé semínko Zlé semínko Jory John

Kniha nás s dcerou zaujala v knihovně spolu s Hodným vajíčkem stejného autora. Je vtipná se super ilustracemi. Dcera mi ji četla nahlas.

Neobyčejný život žraloků Neobyčejný život žraloků Annabel Griffin

Skvělá knížka pro seznámení se se žraloky. Obsahuje plno zajímavých informací, z nichž některé jsem ani já netušila.

29.05.2024 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Čtivá kniha plná zajímavých myšlenek. Najde se v ní jistě hodně žen. Doporučuji.

29.05.2024 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka: Komiks 3 Deník malého Minecrafťáka: Komiks 3 Pirate Sourcil (p)

Příběh malého Minecrafťáka jako komiks pokračuje s novými postavami. Zatím nás stále baví, čteme na střídačku s dcerou.

Belzebubové Belzebubové JP Ahonen

Jooo, tohle mě bavilo! Vtipný pohled do života jedné finské metalové rodinky.

27.05.2024 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Další komiks, který mi byl (omylem?) doporučen pro dceru (7). No úplně pro (mladší) děti to není, je tu dost násilí a drsných scén a vtipně maskovaných sprostých slov.
Dcera nakonec komiks prolistovala a chtěla ho přečíst, protože je fakt bláznivě barevný a plný pohádkových bytostí, takže jsme se do něj pustily společně. Obě jsme se nakonec dobře bavily, i když je to teda trošku drsnější humor. Dceru nejvíc pobavila ta maskovaná sprostá slova (naštěstí některá si ještě "nepřeložila", ale pobavila ji i tak).
Určitě se poohlédnu po pokračování.

27.05.2024 4 z 5

Crota Crota Owl Goingback

Tak tohle byl přesně můj šálek čaje! Hororový příběh z malého amerického městečka se záhadnou bestií z pradávných časů, kterou probudilo zemětřesení. Navíc k tomu indiánští šamani a jejich kouzla a prastaré mýty jejich předků. Lahůdka!

24.05.2024 5 z 5

Cesta do Údolí trollů Cesta do Údolí trollů Malin Falch

Fajn začátek krásného komiksu se severskou atmosférou. Těším se na další díl a jsem hodně zvědavá na to, kam nás příběh zavede dál.

24.05.2024 4 z 5

Muž v domácnosti 7 Muž v domácnosti 7 Kósuke Óno

I sedmý díl si drží zatím stejnou úroveň. Místy je to vtipnější, místy méně, ale stále dokáže pobavit.

Muž v domácnosti 6 Muž v domácnosti 6 Kósuke Óno

Muž v domácnosti Tacu mě zatím stále baví.

Muž v domácnosti 5 Muž v domácnosti 5 Kósuke Óno

Pátý díl se mi líbil zas o něco víc než ten předchozí.

Domeček krve a bolesti Domeček krve a bolesti Mike Carey

Miluju příběhy, ve kterých se objevují domečky pro panenky. Mají v sobě totiž něco magického, tajemného a strašidelného.
Tento komiks je dosti temný, místy velmi násilný a domeček v něm taky není zrovna růžový Barbie Dream house.
Jeho atmosféra mi připomínala příběhy Stephena Kinga, Joe Hilla, Clive Barkera, Neila Gaimana, i H.P. Lovecrafta. Nechyběla ani kočka jak z Coraliny.
Za mě spokojenost, čtení jsem si užila, ale teď si dám na odlehčení zas nějakou vtipnou oddechovku.

Strašáci Strašáci Mathieu Salvia

Tento komiks mi byl (asi omylem) doporučen jako čtení pro dceru (7). Naštěstí jsem si jej nejdříve přečetla sama. Mně se líbil příběh i kresba, ale úplně pro děti to teda není. Dcera by z toho určitě měla noční můry.
Trošku mi to připomínalo Gaimanovy příběhy s dětskými hrdiny.

Těžký život knihomolů Těžký život knihomolů Hanka Grehová

Příjemná záležitost, ve které se najde nejeden milovník knih.

17.05.2024 4 z 5

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Maja Säfström

Tohle byla moc fajn kniha plná zajímavých, mnohdy překvapivých a nečekaných, někdy trochu nechutných, informací o zvířatech. Moc se mi líbilo provedení i ilustrace od samotné autorky.

17.05.2024 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka: Komiks 1 Deník malého Minecrafťáka: Komiks 1 Pirate Sourcil (p)

Deník malého Minecrafťáka jako komiks. Příběh je trošičku jiný než v knize, ale je stejně tak vtipný. Dcera četla napůl sama.

Muž v domácnosti 4 Muž v domácnosti 4 Kósuke Óno

Díly č. 2 a 3 mě bavily o něco víc, ale zatím stále dobré počtení.