Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418374/bmid_ilustrovany-atlas-neuveritelnych-fa-Vfi-418374.png 5 119 33

Věděli jste, že chobotnice má tři srdce? Že pštros neumí couvat? Že včely nikdy nespí? Nebo že se tučňáci smějou, když je někdo lechtá? Tato a mnohá další fascinující fakta ze zvířecí říše podaná s vtipem a lehkostí najdete v bohatě ilustrované knížce od populární švédské umělkyně.

Příroda, zvířata Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Illustrated Compendium of Amazing Animal Facts

Betti
02.03.2024 5 z 5

Krásně ilustrovaná knížka s báječnými fakty o zvířatech :).

Renike
29.02.2024 5 z 5

Super originální bezvadní kreslená knížka, hodně zajímavá fakta o různých zvířatech. Pobaví a naučí. Doporučuju každou knížku od autorky.

Hanina61
30.08.2023 5 z 5

Tak určitě jsem nevěděla, že krokodýli polykají kamení, aby neměli velký hlad, že komáři člověka nejenom štípnou, ale taky počurají, že u rybek klaunů se samci mění v samice, že žralokovi naroste až 30 000 zubů za život... a spoustu dalších, skoro neuvěřitelných věcí ze světa živočichů... vše provázeno úžasnými ilustracemi Maji Säfströmové. Milá knížka, kterou můžete číst zas a znovu stále dokola a nikdy se neomrzí... :-)

Fiddis
17.05.2023 5 z 5

Knihu si užíváme opakovaně s dětmi. Je skvělé dozvědět se zajímavé věci o zvířatech, na které člověk běžně nenarazí. A zpracování knihy je naprosto skvělé, tleskám!

Tamirai
16.04.2023 5 z 5

Milá a originálna knižka :)

Bája89
23.02.2022 4 z 5

Na knihu jsem narazila v rámci úklidu a od první chvíle z ní byla nadšená. Její obsah mi zpříjemnil den a udělal ze mě magora, který na potkání vykládá zajímavosti, které se tam dočetl. Vždycky na někoho narazím a spustím: "A věděl jsi, že...". Úžasná, krásná, skvělá a zajímavá.

harena
03.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha se zajímavými informacemi na pár řádcích a kouzelnými ilustracemi. Naše děti ( jdou teď do 1. a 2. třídy) byly nadšené, mně se také moc líbí. Je tu celkem 117 zvířat a u každého na pár řádcích zajímavost. Něco chtěly číst samy, něco jsem četla já, asi aby si to více užily. Jsem ráda, že jsem ji koupila, čteme ji už poněkolikáté.

mysa.cek
20.08.2021 5 z 5

skvelá voľba ako jedna z prvých kníh pre začínajúceho čitateľa- prváčika, alebo škôlkara, ktorého zaujímajú písmenká! ilustrácie sú neskutočné!, a fakty pobavia aj dospeláka.

téravokudlaná
29.01.2021

pěkné čtení před spaním, docela málo zajímavostí,ale asi jsem moc zvyklá na delší knihy :-) . jinak dobré :-)

Banny_L
04.01.2021 5 z 5

Ja ji mam moc rada..moje dcera teda taky :D

argi111
26.07.2020 5 z 5

Výborné a nejen pro děti :-)

martinakraus
12.06.2020 3 z 5

Super způsob, jak nejen děti naučit něco o zvířatech - žádné zbytečné okecávání, fakty jsou nejen zajímavé, ale často i vtipné, po grafické stránce je knížečka taky velmi příjemná. S mamkou (49) tenhle typ knížek máme moc rády a tahle nebyla výjimkou - rozpoutala u nás nejednu zajímavou debatu :)

Sova15
23.05.2020 5 z 5

Knížku jsem koupila vnukovi, tak nevím, jestli jí mohu hodnotit já. Mě se líbila. moc. A dozvěděla jsem se i hodně nových věcí. Asi je to záměr, že jsou obrázky černobílé. Teď doufám, že stejně nadšený bude i obdarovaný.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Aj keď je teraz známa trojica kníh od tejto autorky v jednom balíku, tituly som si objednal samostatne. Ilustrácie sú jednoduché a sú super. Cieľom určite nebolo poskytnúť reálne znázornenie zvierat ako z prírodopisného časopisu. Autorka bola ako hosť Slovenskom rozhlase v relácii o literatúre a bolo veľmi zaujímavé počúvať jej stotožnenie sa s kresbou. V jednoduchosti je krása a aj v jednoduchosti podaných faktov. Pre detského čitateľa je veľmi zrozumiteľná a pochopiteľná, čo sa aj potvrdilo u mojich blízkych. Napriek tomu platí, že knihu pre deti kupuje rodič a táto kniha osloví aj rodičov.

kamibe
27.03.2020

Originální pojetí jak atlasu zvířat, tak i jejich obrázků i výběru zajímavých informací. Je to milé čtení a prohlížení před spaním. Nejvíce mě zaujalo, jak všestranná jsou chapadla chobotnic.

Kikulka97
16.02.2020 4 z 5

Krásné zpracování, minimum textu s maximem informací, myslím, že děti dokáže bez problémů nadchnout. Na druhou stranu valná většina zajímavostí se soustředí na čůrání a kakání, což je trošku mínus.

Lucila
15.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha s ohromným množstvím zajímavých detailů mě uchvátila i svými kresbami. Jsem moc ráda, že ji máme v knihovně.

anetka.repova
20.01.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kouzelné ilustrace a stručné fakta o zvířatech, které jsem nevěděla.

AnjaBo
04.01.2020 5 z 5

Přečteno dětem jedním dechem. Senzačně pojato a originálně ilustrováno. Doporučuji!

Anna27
02.01.2020 5 z 5

Ilustrace v knize jsou kouzelné a dozvěděla jsem se spoustu věcí, co jsem ani jako dospělá o zvířatech netušila. Doporučuji jak malým, tak velkým čtenářům. :-)