Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Hned po dočtení prvního dílu jsem se vrhla na další a přečetla ho snad ještě rychleji. Napětí nepovoluje, ba naopak. A konečně se dozvíme více z minulosti tajemné Evie. Netrpělivě vyhlížím další díl, který by u nás měl vyjít v listopadu.

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Autora a jeho sérii o Josephu O'Loughlinovi mám moc ráda, takže to byla taková sázka na jistotu. Postavy jsem si okamžitě zamilovala, hltala stránku za stránkou a okamžitě po dočtení se vrhla na další díl.

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Tak tohle byla hodně vtipná záležitost! S dcerkou jsme se velmi dobře bavily a čekaly, co z toho nakonec vyleze. Konec nás dostal. :D Doporučujeme!

29.10.2023 4 z 5

Bludy v hlavě: Úzkosti, pochybnosti a jiní spolubydlící Bludy v hlavě: Úzkosti, pochybnosti a jiní spolubydlící Alfonso Casas

Taková lahůdka na jedno odpoledne ke kafi. Moc se mi líbilo provedení a také ten vcelku pozitivní konec. Určitě se ke komiksu ještě vrátím. Doporučuji všemi deseti.

29.10.2023 5 z 5

Diagnostika dítěte předškolního věku Diagnostika dítěte předškolního věku Jiřina Bednářová

Velmi nápomocná kniha. S dcerkou jsme využily převážně všelijaké úkoly, když byla předškolák.

23.10.2023 5 z 5

Už to zvládnu! Už to zvládnu! Zuzana Pospíšilová

Dcerka (6,5) je z knihy nadšená, protože konečně i někdo jiný než rodiče jí radí jak postupovat v některých situacích. Celkem fajn zpracování pro děti a otevírá prostor pro diskuzi.

23.10.2023 4 z 5

Strašidla, kam se podíváš Strašidla, kam se podíváš Walt Disney

Příjemně strašidelné příběhy z různých Disney pohádek. Ideální na čtení před spaním. Dcera (6,5) byla nadšená.

19.09.2023 4 z 5

Bastien a jeho nečekaný příběh Bastien a jeho nečekaný příběh Clare Povey

Příběh byl docela fajn, i když jsem během čtení měla pořád neodbytný pocit, že jsem něco podobného již párkrát četla. Pokračování si ale určitě ujít nenechám, protože jsem stále nedostala odpovědi na některé zásadní otázky.

19.09.2023 4 z 5

Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Timothy Boggs

Kdysi jsem žrala seriál Herkules, takže jsem musela mít i tuhle knížku. Tehdy se mi to moc líbilo, dnes už bych asi neměla odvahu to číst.

Veršované pohádky Veršované pohádky Helen Anderton

Dcera má tyhle bláznivé veršované pohádky s pozměněným koncem velmi ráda.

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Finsky depresivní...

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Tohle byla taková fajn vánoční oddechovka.

15.09.2023 4 z 5

O dvou kamarádech, Harýkovi a Billovi O dvou kamarádech, Harýkovi a Billovi Rudo Moric

Tato kniha mi v dětství způsobila trauma...

15.09.2023 4 z 5

Tuhle Stínadelskou trilogii jsem dostala jako dítě k Vánocům od rodičů, do konce roku jsem hltala stránku za stránkou. Dodnes si pamatuju všechny ty pocity...kdy jsem plakala, kdy ani nedýchala napětím, kdy se smála...

Erik Erik Terry Pratchett

Moje první přečtená Zeměplocha...jen tak "na vyzkoušení", jestli mě to bude bavit...
Bavilo. Moc. Pak už jsem jela hezky popořadě.

Soumrak padá Soumrak padá Les Martin

Když začali vysílat Akta X, hltala jsem každý díl. Tohle byla jedna z mých nejoblíbenějších epizod. Jakmile vyšlo i několik dílů knižně, nemohla jsem jinak než tehdy poprosit rodiče, aby mi je pořídily. Dodnes je mám v knihovničce.

Cujo Cujo Stephen King

Tohle pro mě byla v době čtení nejtěžší Kingovka. Jako velké milovnici psů mi bylo neskutečně líto toho psa, ale ani osud dítěte s matkou v autě mi nebyl lhostejný. Poté, co jsem se sama stala matkou, je mi jasné, že už nikdy tuhle knihu číst nechci a nebudu.

15.09.2023 4 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Série s Johnnym od Pratchetta patří k mým velmi oblíbeným. Čtu ji celou pokaždé, když mám nějaké těžší období a vždy mi zvedne náladu, je to už taková moje tradice a bude mít vždy místo v mém srdci i nabitém čtecím programu :)

To To Stephen King

Moje Kingovská srdcovka.

14.09.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle byla opravdu zásadní kniha mého dospívání, zanechala ve mně velmi silný čtecí zážitek.