Valdora Valdora komentáře u knih

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Skvělé, napínavé a čtivé od začátku až do konce.

26.04.2024

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Autorka zvolila velmi zajímavé a aktuální téma, ale pasáže, kde byl chaty a twity, mě nudily, i když měly souvislost s dějem. Určitě by se to dalo zredukovat a pak by samotný román tak nenabobtnal. Za mě asi nejslabší kniha a to už jsem detektivky s Cormoranem přečetla všechny. Dávám i tak 4 hvězdy, protože zůstanu příběhům věrná a budu zvědavá na případný další díl.

29.03.2024 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Každý díl je čtivý, tato série mě stále baví.

27.01.2024 4 z 5

Zakletý klášter Zakletý klášter Juraj Červenák

Bylo to čtivé, mělo to spád. Nechyběly divoké přestřelky a prvky fantastiky. Tak jak to u autora známe a máme rádi.

12.01.2024 4 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

(SPOILER) Nelíbilo se mi, že příběh začal tragickým koncem a pak až se začalo klubko příběhu rozmotávat. Hlavní postava mohla být více rozpracovaná, ale i z náznaků se dalo vytušit, co se v ní odehrává.

10.12.2023 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Četbou knihy jsem si připomněla období vlastního dětství a dospívání.
Dvořáková je mistryní ve vykreslení života obyčejných lidí. Děj není nikterak převratný, ale vztahy v dishamornické rodině vykreslila velice věrně a uvěřitelně. Až jsem sama někdy při čtení zažívala pocit zmaru a postava matky mi byla krajně nesympatická.
Závěr mne překvapil, ale dalo se čekat, že se happy endu nedočkáme.

21.11.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Od této autorky jsem přečetla první publikaci. Zaujala mne natolik, že určitě vyhledám další.

05.11.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Knížky od této autorky se "čtou" samy.

29.09.2023

Červený pokoj Červený pokoj Kerstin Signe Danielsson

Ač mám detektivky ráda, tohle jsem nedokázala dočíst. Nebavilo mě to.

24.09.2023

Končiny Končiny A. S. Hatch

Příběh psaný formou dopis měl zajímavý nádech. Po celou dobu byl příběh tajemný, záhadný. Pořád nás autor udržoval na pochybách - nevěděla jsem, co si o tom všem mám myslet. Co j vlastně pravda a co klam...

09.09.2023

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Povedená sbírka povídek. Není to první, kterou jsem přečetla a líbí se mi, že díky těmto antologiím objevíš pro mě nové zajímavé autory. V této sbírce mne nejvíce oslovily povídky Rezníkem, Dobrý skutek, Učitelka a Nedokončená skica.

02.09.2023 4 z 5

Ostravský páter Ostravský páter Marek Skřipský

Důstojné pokračování Ostravských mystérií s tím rozdílem, že případy výhradně řeší páter Josef Bronský. Byla jsem spokojená.

30.08.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Autorka nezklamala. Kniha byla čtivá od začátku až do konce. A moc se mi líbily popisy přírody, mokřadů a ptačí louky... Jedna je od nás nedaleko, i s koňmi. Jako by popisovala to místo. Nádherné.

23.07.2023 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Nejdříve jsem od autorky četla Tsunami, ale tento příběh mne zaujal mnohem více. Četlo se samo a zároveň mi bylo líto, že kniha už skončila.

05.07.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Kniha se mi líbila a konec byl překvapivý. Těším se na další knihu od autorky, sehnala jsem Hvězdy na cestě.

25.06.2023 4 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Povedené povídky od známých českých autorů. Většinu z nich mám ráda a jejich knihy čtu.
Tady mě nejvíce oslovily povídky od Mornštajnové, Klevisové a Epsteina.

06.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět silný příběh z pera Paní autorky. Po celou dobu byl prodchnutý beznadějí a ani závěr nebyl zalitý sluncem.
Příběh se mi jako matce četl velmi těžce a přece jsem se nedokázala odtrhnout. Byl napsaný velmi čtivě.

01.05.2023 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Čekala jsem od toho něco jiného. Děj mě nudil. Místy to pro mě bylo chaotické, spousta postav a v technických záležitostech jsem se také ztrácela.
Četla jsem asi dva týdny...

26.03.2023 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Dosud mne žádná detektivka od paní Klevisové nezklamala. U tohoto příběhu oceňuji, že jej zasadila do zahraničí a věnovala se i popisu netradiční norské krajiny. Hezky dokresloval samotný příběh.

09.03.2023 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Detektivky se Servazem mám moc ráda. Chtěla jsem od autora vyzkoušet něco jiného. Nebylo to špatné, ale na můj vkus až moc dlouhé, ke konci už jsem některé pasáže přeskakovala. A vykreslení postav mi přišlo trochu neuvěřitelné, přehnané.

04.03.2023 3 z 5