Valdora Valdora komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý případ Josie se mi možná líbil ještě víc než první, takže určitě si ráda ještě od autorky něco přečtu.

23.05.2022 4 z 5

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Vzhledem k tomu, že mám docela dost detektivek načtených, někde v půlce knihy jsem už tušila, jak to asi dopadne a to je z mého pohledu škoda. Přesto jsem dočetla a hodnotím jako "odpočinkové" čtení, jestli se to dá o detektivním žánru říct. Příliš nenadchne, ale ani neurazí.

04.05.2022 3 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Všechny díly série hodnotím stejně vysoko. Pro mě neměly sestupnou tendenci, i když každá byla samozřejmě trochu jiná.
Poslední díl už přesahoval hranice mé fantazie a byl čirou ukázkou sci-fi literatury.

01.05.2022 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Autora mám ráda, takže jsem četla, abych měla další "splněný úkol". Místy byl příběh opravdu děsivý, lepší číst za bílého dne, pokud se čtenář nechce lekat při každém zvuku. Ale z hororových knih byla pro mě asi nejlepší Trhlina.

10.04.2022 3 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Zkusila jsem něco nového. Nejsem příliš fanouškem hororu. Začala jsem těmito povídkami. Říkala jsem si: když mě to nebude bavit, jednoduše knihu odložím. A neodložila jsem. Přečetla jsem jedním dechem. Každá povídka je jiná, na zcelajiné téma a prostě originální.
Určitě si od autora zase něčí přečtu

01.04.2022 4 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Upřímně, nebyla jsem schopna dočíst.

30.03.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pro mě asi dosud nejpovedenější kniha od Hartla.

26.03.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Nejdříve jsem v tomto žánru četla od autora Trhlinu. Ta byla něčím neobyčejným a mimořádným. Ale další díla psaná v podobném duchu - Propast i Smršť, kterou jsem také četla, mi připadají už jako kopie. Podobné téma i zpracování, ke konci dost filozofování.

20.03.2022 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla a mnohem více mne tedy zaujal "nedetektivní" příběh Prokletý kraj.

15.03.2022 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Z Hartlových knih zatím pro mě nejlepší a nejčtivější, i přesto že jsem viděla film dřív, než četla knihu.

28.02.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha, plná poetiky. O lásce člověka k přírodě, o jejich dokonalém soužití, ale také o pocitech osamělosti a obrovské síle k životu. Po dlouhé době šlo o příběh, který mě opravdu chytl za srdce a dojímal.
V myšlenkách se budu k "holce z bažiny" vracet.

22.02.2022 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Vyplatilo se vytrvat, pokračování je ještě lepší než první díl. Nabitý dějem a plný zvratů.

14.02.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Drak možná spí, ale u této knihy zaručeně neusnete. Přečteno jedním dechem za dva dny. Druhá publikace od této autorky a nezklamala, určitě budu shánět další.

10.02.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Přečetla jsem na doporučení kolegyně z práce, jde o první knížku od této autorky. Určitě nezůstane u jediné. Má velmi čtivý styl, co vás chytne a už nepustí. Přelouskala jsem to za dva dny.

07.02.2022 5 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

Dokumentární styl knihy mi vyhovoval, značně se lišila od jiných psychologických románů, které jsem četla. I příběh mě hodně zaujal, byl temný a drsný, ale velice čtivý a poutavý. Určitě si přečtu volné pokračování, pokud bude příležitost.

22.01.2022 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Zpočátku to pro mě bylo těžce stravitelné, ale vyplatilo se vytrvat. Nakonec se mi rozuzlení celkem líbilo a v podstatě to skončilo tak, že jsem zvědavá na pokračování, takže asi nakonec přečtu celou trilogii.

18.01.2022 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Správné oddychové čtení. Víc mě možná bavilo číst příběh z pohledu Jáchyma.

12.01.2022 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Kdysi jsem ho četla ráda, dnes mi smysl jeho knih stále víc uniká.

06.01.2022 1 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Vánoční dárek a autor opět nezklamal. Doufám, že další díl z této série na sebe nenechá dlouho čekat.

27.12.2021 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Peter May nezklame. Bylo to čtivé, napínavé, nabité dějem. Bavilo mě to.

26.11.2021 4 z 5