Tweety0207 Tweety0207 komentáře u knih

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

(SPOILER) Kniha sa mi páčila dajme tomu, že z polovice. Rose mi prišla strašne nesympatická postava. Naivná, namyslená , hlúpa. Bolo síce vidieť že časom dozrela ale žiadna sláva z toho nebola. Wren bola ťahač príbehu aspoň pre mňa. Kniha z jej pohľadu by bola lepšia. Čo mi vadilo bolo, že od narodenia ju učili a trénovali aby sa vedela vrátiť na trón a zastúpiť Rosé ale bola dosť neschopná, skoro všetko kazila a nevedela čo má robiť. Od čarodejnice som čakala viac. Romantická linka v knihe bola vykreslená super. Ale ten koniec s Wren, neviem čo to malo byť. Ako mám chuť sadnúť do loďe a ísť "niekoho" prefackat. Dosť nutné potrebujem vedieť ako to dopadne. Popravde čo bude s Rose nejako pretrpím.

01.11.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Knihu by som označila za typ "neurazí / nenadchne". Hlavná hrdinka bože nemám slov. Prvých cca 350 strán bolo nudných. Koniec sa trošku rozbehol a konečne sme sa niečo dozvedeli . Kniha sa čítala fakt dobre ale v momente keď som ju odložila nemala som žiadnu potrebu sa k nej vrátiť. Pre knihu už nie som cieľová veková skupina. Odporúčam skôr mladším čitateľom.

01.11.2023 3 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Ako som začala čítať prvú časť s nadšením tak mi to nadšenie postupne upadá. Každá ďalšia časť je síce dobre napísaná a dej graduje. Ale Cat sa mení zo silnej a sebavedomej hrdinky na domácu "putku" ktorá bez Bonesa nič neurobí a vkuse o sebe pochybuje.

04.04.2023 4 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Je to moja prvá kniha od autorky , kniha sa čítala v celku dobre, mala som ju prečítanú za jeden deň. Ale chýbal mi tam pohľad Natalie. (Správy medzi Charlotte boli najlepšie). Dočítať knihu bolo doslova utrpenie. Kniha mi vôbec nesadla. Žiadne iskrenie som tam necítila, hlavný hrdina bol strašne umelý a nesympatický. Toto nebolo pre mňa.

04.04.2023 2 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

(SPOILER) Prišlo mi to ako slabší odvar Amo Jones. Skok od nenávisti k láske bol strašne urýchlený. Vôbec som tomu neverila ako sa mohla Elsa tak rýchlo zamilovať do človeka ktorý jej tak dlho ubližuje. Podľa hodnotení som čakala niečo iné a ani koniec ma nijako nenalákal na pokračovanie.

06.11.2022 3 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Do knižky som išla s malou dušičkou a bez veľkých očakávaní (keďže z krve a popela ma nejako nenadchlo). Roth bol úplne úžasný. Bambi bola top. Doslova celú knihu tým zachránili. A kôli ním to vidím aj na pokračovanie. Hoci bol koniec strašne unáhlený a bez nejakého wau efektu. Kde Roth skonči som vedela od polovice knihy.

02.11.2022 4 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

(SPOILER) Na jednej strane sa kniha čítala veľmi dobre.. dej síce plynul pomaly ale postupne gradoval. Takže ma to nútilo čítať ďalej. Páčil sa mi nápad s bábätkom prišlo mi to viac reálne hoci to malo so skutočným kojenim veľmi málo spoločného. Na druhej strane od polovice knihy to išlo dolu vodou. Prišlo mi to zbytočne prekombinovane a unáhlené. Akože prečo sa vlastne rozišli?

26.10.2022 3 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Táto kniha sa mi hodnotí strašne ťažko. Na jednej strane sa čítala veľmi dobre. Tempo svižne, žiadne nudné pasáže. Kate bola úžasne vtipná, nebola to žiadna husicka, ktorá mu odpustila po pár slovách. Na druhej strane bolo pre mňa knihu dočítať hotové utrpenie. Ten skok od nenávidím k milujem bol proste "neuveriteľny". Nedokázala som im tu ich lásku uveriť. Prišlo mi to tam akokeby nasilu natlačené. A tie "scény" bolo ich tam strašne veľa a na škodu knihy. Kľudne stačilo aspoň o 100 strán menej.

20.10.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Autorku mám rada. Štýl písania mi sedí. Kniha sa čítala dobre , ale len sa čítala a čítala a čítala. Síce som vraha neodhadla, no pri zistení kto je to som si vravela" aha jasné to je logické". Žiadny nečakaný zvrat, žiadne napätie. Dej plynul rýchlo a zároveň pomaly.

05.07.2022 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Po prvej časti som išla do tejto bez očakávaní a s malou dušičkou. Dala som jej šancu skôr len zo zvedavosti a kôli Kieranovi ten je fakt zlatíčko. Myslím že kniha je vcelku dobra. Mám rada romantickú linku v knihe ale pri tejto je to na ukor kvality . Kebyže o tom nemusím čítať na každej piatej strane. Koniec má dosť zaujal takže je možné že sa dostanem aj pokračovaniu.

04.05.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na knihu má nalákala obálka a propaganda. Čítalo sa to samo , nevedela som knihu odložiť, ale ta romantická linka mi prišla na úkor kvality. Akokeby to mali byť dve knihy romanticka a fantasy a len ich spojili dokopy. Hawkea som prekukla hneď na začiatku a len som čakala kedy to dojde aj poppy. Nebyt druhej polovici knihy kedy sa konečne niečo začalo diat tak knihu ani nedočítam.

03.01.2022 3 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Kniha sa čítala v podstate sama. Úplne od začiatku ako som sa začítala nemohla som knihu odložiť. Celý čas som bola na pochybách komu veriť. Knihu hodnotím veľmi kladne ale jednu hviezdičku musím ubrať pre ten prekombinovany koniec. To sa mi zdalo až prehnané.

12.09.2021 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

(SPOILER) Kniha sa čítala ľahko a úplne samo. Štýl písania mne sadol skvelé. Celý čas som rozmýšľala kto bol nakoniec vrah takže ma to aj milo prekvapilo že vrah bol skutočný vrah. Len mi ten koniec prišiel taký príliš uponáhľaný. dúfam že vyjdú aj ďalšie knihy od tohto autora.

02.06.2021 4 z 5

O té noci O té noci Julie James

Autorka písať vie. Kniha sa čítala ľahko a v podstate sama. Dej plynul svižne a neboli tam nijaké hluché miesta, ale mne tam proste chýbala nejaká akcia. Bola to milá oddychovka. Ale vracať sa k nej nebudem.

26.05.2021 3 z 5

Nebojácna princezná Nebojácna princezná Anna Bright

Táto časť bola lepšia ako prvá. Taká rozprávka pre väčších. Nápad s Babou Jagou bol skvelý. Aj všetko čo s ňou súviselo. Selah už nebola taka ustráchaná . Štýl písania mi sadol takže som knihu prečítala za deň. Bolo tam viac akcie čo mne vyhovuje. Jediné čo mi vadilo, bol ten milostný trojuholník. Torden bol až príliš dokonalý.

20.05.2021 5 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Kniha sa čítala dobre. Prostredie mi sadlo, bolo to niečo iné, niečo nové. Fia ako hlavná hrdinka ma bavila. Bolo tam síce veľa postáv a všetka tá mágia, zuby , kasty ale dosť rýchlo som sa v tom zorientovala. Vzhľadom k tomu že sa celý čas každý bál oleandrov by si zaslúžili trochu viac popisu. Viac akcie. Ale, neviem proste, niekoľkokrát som musela listovať či som niečo zle pochopila alebo bol problém v preklade, prípadne u autorky, ale boli tam miesta kde som mala pocit že mi niečo unika.

11.05.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Štýl písania bol úžasný, takze som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Nápad s knihami bol úplne top. To ma na tom bavilo najviac. A samozrejme Silas. Elizabeth ako hlavná hrdinka mi sadla ale tá romantická linka mi prišla taká nemastna/neslana. Veľmi som im to neverila.

06.05.2021 4 z 5

Chci tě zpátky! Chci tě zpátky! Katy Evans

Autorku mám veľmi rada. Takže sa aj táto kniha čítala v podstate sama. Za jedno popoludnie som ju mala prečítanú. Ale vracať sa k nej nebudem. Prostredie hoci klišé šéf /asistentka mi nevadilo ale vôbec som to postavám neverila. Prišlo mi to umelé.

03.05.2021 3 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Toto je presne moja šálka kávy. Jelena a valek sú proste top. Páčilo sa mi ako sa Jelena postupne vyvíjala od prvej časti už nebola taká bezbranná. Bolo to zase úplne niečo iné ako štúdie jedu. Iny svet, iné postavy .A je to jedna z mála kníh pri ktorých má mrzelo že som si nedala rereading .

03.05.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Túto sériu mám veľmi rada Lou je úžasná taká správna hrdinka, ktorá si nedáva servítku pred ústa. Celý čas som napäto čítala a čítala čo bude ďalej ( chvabohu za čítačku ináč by som vkuse otáčala stránky dopredu ). Jediné čo mi fakt už liezlo na nervy bol vzťah Lou a Reida hádame sa /milujeme sa.

29.04.2021 5 z 5