TomTomis TomTomis komentáře u knih

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Musím říci, že kniha by měla být zařazena do young adult literatury. S druhým dílem jsem se místy musel nutit číst, abych překousl , jakou to náhodu zase autorka vymyslela. Fantasy tohoto druhu mi připadá příliš jednoduchá. Sice nějaké věci byly od druhého dílu vysvětleny, ale i tak mi jednání postav přidá velmi zvláštní. Dám se do třetího dílu okamžitě, neboť by mě přešla časem chuť. Uvidíme, třeba to třetí díl vylepší. Doufám:) Pak zřejmě nabídnu do bazaru:)))

05.12.2017 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Hm, kniha mě neuchvátila, jak jsem čekal. Pořád se o ní mluvilo, ale celou dobu jsem si říkal, kdy to jako začne. Četlo se to relativně dobře, ale stejně se mnoho věcí nevysvětlí zcela nebo je to zahaleno tajemstvím, nepřesností. Dalšímu dílu šanci dám.

27.11.2017 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Poslední díl trilogie se mi už tolik nelíbil. Ale uchoval si onu atmosféru prostředí. Jazyk. Styl. Musím říci, že na rozdíl od jeho dalších knih tohle byl zatím vrchol. Ještě zkusím dorazit dvě jeho knihy z čínského prostředí, ale pak si dám od tohoto autora dlouho pokoj. Na všech těchto detektivních příbězích je fascinující prolínání minulosti a přítomnosti. Z minulosti se dozvídáme střípky (někdy psané ich-formou) a děj se pomalu posunuje kupředu, aby pak vyvrcholil. Doporučil by někdo jeho sérii Akta Enzo?

20.11.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak zpočátku se mi to četlo hůř. Nějak jsem si nemohl zvyknout na ta nová slova. Pak jsem pomalu vklouzl do příběhu a už se ho nepustil. Jenže ouha. Kupa věcí zůstala tak strašně nevyřešených. Tolik záhad a nakousnutých možností. Už se těším na další pokračování!

13.11.2017 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Musím říci, že po dvou autorových knihách o Číně, je tohle o hodně lepší. Sice jsem tak nějak od půlky věděl, kam vše směřuje, ale literárně je to pěkně zpracované. Uvědomil jsem si též to, jak se autoři knih ze současnosti perou s fenoménem mobilu. Mění to mnoho příběhů. 4/5

07.11.2017 4 z 5

Zázrační hoši Zázrační hoši Michael Chabon

Kniha mě místy bavila a místy jsem si říkal, co to je? Hlavní postava moc sympatická pro mě není. Zmítá se sem a tam v marihuanovém opojení. Vyznění celého románu to poněkud zachránilo. Opět bych u této knihy vytkl chyby. "Emily byl obrácená." Atd. Bylo toho více. To na knize zamrzí. Vím, že je důležitý obsah, ale...

05.11.2017 4 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Tyto příběhy inspirované pohádkami mě okouzlily. Musím říci, že autor si nebral servítky a vhodil postavy do modernějšího hávu a nabídl některé známé pohádkové postavy ze zvláštní perpektivy.

29.10.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Měl jsem pocit, že čtu úplně jiného autora, než když jsem zkusil první dva díly z jeho čínské řady, která mi poněkud lezla už na nervy. Tohle mělo zvláštní atmosféru. Možná i díky autorovým zkušenostem s lovením guga.. Za mě solidních 4/5.

26.10.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Opětovné přečtení. Už jsem tuhle sbírku četl mnohokrát a stále je co objevovat.

21.10.2017

Duch ohně Duch ohně Terry Goodkind

Po dlouhých letech jsem si přečetl další díl znovu. Musím říci, že konec se četl dobře, ale chybělo mi tam vyřešení některých záloežitostí týkajících se Anderitu. Jako kdyby uzavřel touto knihou jen ten boj s chimérami a zřejmě v dalším díle se dozvíme víc. Přece jen si to už tak nepamatuji, co bude dál. Těším se, až se dočtu k dílům, které jsem ještě nečetl. Celkově velmi odpočinková záležitost. Hlavní postavy mají sice problémy, ale nepadají jak mouchy v jiných fantasy knihách:)

21.10.2017 4 z 5

Chrám větrů Chrám větrů Terry Goodkind

Po dlouhých letech se pokouším tuhle sérii přelouskat znovu, abych navázal na díly, které přečtené nemám. S odstupem času zjišťuji, že se jedná o jednodušší fantasy, i když dost monumentální rozsahem. Postav není mnoho, vše se tak nějak skloubí a vyvrcholí rozuzlením, které se dá i předpokládat, nebo alespoň část. Kniha mě i tak nakonec pohltila. Pustím se do dalšího dílu. (4/5)

09.10.2017 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Kniha se mi líbila svou obrazností. Čpěl z ní pach vysychajícího jezera, síry, chudoby. Pach hledání vlastních kořenů. Pach revoluce. Pach beznaděje. .... Teď to vypadá, že mi kniha páchla. :)
Líbila se mi. (4/5)

27.09.2017 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Uf, tak nevím, před dalšími díly z této série si dám pauzu. Autor se snaží o propojení romantiky(dá se to tak nazvat?) s detektivkou. Místy se mi zdálo, že postavy nemají rozum. Na vše přichází s děsným zpožděním. Nechci napsat, že autor dělá z detektivů blbce, ale...
Kniha i tak má spád. Beru ji jako další ponor do čínských reálií, pokud se to tak dá říci. Oddechovka. Říkám si, zda jsem neměl začít jeho známější sérií.

21.09.2017 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Příjemná detektivní oddechovka s romantickým nádechem. Zaujalo mě hlavně líčení některých historických událostí ve vzpomínkách postav a též ponor do jiného kulturního světa, kdy člověk přichází na to, že měnit mentalitu národů nelze, nebo jen ztěžka a pomalu.

18.09.2017 3 z 5

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Četl jsem krásné vydání z roku 1959. Musím uznat, že byl Mácha poeta. A v této próze to jde vidět. Obsahově mi přišla Marinka příliš jednoduchá, dějově poněkud prázdná. Ale o děj tu určitě nešlo. Místy jsem měl pocit zbytečného opakování částí vět...

14.09.2017 3 z 5

O kousek dál napravo O kousek dál napravo Fred Vargas (p)

Musím říci, že každá knížka této autorky mě něčím upoutá. Zajímavá zápletka, informace z historie a různých oborů. Detektivka má spád. A hlavně jsem se na několika místech opravdu od srdce zasmál, i když se řeší vážné věci:)

12.09.2017 4 z 5

Polštář Polštář Cynthia D'Aprix Sweeney

Kniha neurazí. Každý si v ní může najít něco. Tato autorčina prvotina je jakási ukázka toho, jak lidé myslí víc na budoucnost a díky tomu si uzpůsobují a žijí svou přítomnost. Není tedy vůbec snadné žít v přítomnosti a z ní se radovat. Místy mohly být některé pasáže kratší.

09.09.2017 4 z 5

Kniha dohadů Kniha dohadů Erika Swyler

Knihou se prolíná minulost s přítomností. Minulost, která zasahuje do dění. Mrzí mě, že kus románu vlastně prozrazuje samotná anotace v knize. Než se děj posune dál, je člověk na bůhvíkolikáté stránce. Vyznění celého románu má snad i něco do sebe, ale chvílemi mi to přišlo vykonstruované, sešroubavané náhody do sebe, aby se čtenář nakonec mohl o něčem dohadovat.

28.08.2017 3 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Dočteno. Sice mi to trvalo poněkud déle, ale asi to bylo díky jiným vlivům, než že by se mi to nelíbilo. King se dostal opět do své typičtější polohy se záhadnými prvky. Kniha je v závěru docela smutná, ale takový je život.

23.08.2017 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Rychlé , svižné. Někdy jsem chtěl číst rychleji než umím. Taková jednohubka. Mám Kinga moc rád, i když mám raději jeho tlustopisy, knihy se záhadami, fantasy prvkami, mystérii... Sáhnu ovšem po posledním díle, těším se na něj. Určitě se bude číst taky moc dobře.

13.08.2017 4 z 5