Terrez93 Terrez93 komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Spoiler
Knížka se mi četla krásně, mělo to spád, udržovala v napětí jen mi tam chyběl Adam, dvě třetiny knížky jsem na něj čekala a jak rychle přišel, tak rychle i zmizel.
Bože! Co mi to autorka udělala, nejsuprovější postavu... achjo, no každopádně vraha jsem neodhalila, ani jsem nemohla přeci.. pěkné vyšetřovací směry - jak u manžela tak u manželky, zápletky mě bavily, moc!
Chudák Laura, ta teda dostává od života pořádný kopance.

31.10.2023 4 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Tak tady bylo vidět, že nejsem cílovka, tohle mě hodně nebavilo. Anotace slibovala, smršť emocí, které se teda u mě vůbec nedostavili. Je fakt, že každý se se ztrátou blízkého vyrovnává o svém... ale tohle mě bohužel neoslovilo. Přečteno, ale s velkou dávkou přemáhání.

30.10.2023 2 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

První dvě třetiny knížky mě bavily, děj měl spád, bavilo mě to hodně. Líbila se mi dějová linka s Petřiným tatínkem, škoda, že pak dále nebylo tolik rozvíjena.
Poslední třetina knížky byla za mně hrozně nudná, vůbec mě nebavil, do čtení jsem ses musela nutit. Děj mě přišel uspěchaný, autorka přelétávala z jedné situace na druhou, už mě tolik nezaujala.

24.10.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Druhá knížka od autorky a jsem zase nadšená! Příběh pro mě jako pro mámu, byl hrozně krutý, po nálezech těl jsem měla husí kůži a chtělo se mi brečet. Nedokážu si představit tu bezmoc rodičů, tohle může prostě udělat jen hovado, nechat takhle trpět děti.
Po přečtení dílu jsem si vyšetřovatele ještě víc oblíbila. Dozvídáme se i o soukromých věcech Laury a Adama, i takhle dějová linka mi přijde hrozně zajímavá a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dál, taky řeší nelehké téma.
Těším se na další díl z jejich série.

30.09.2023 5 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Čtenářkou výzvou jsem se vrátila tak o 15 let zpět, kdy jsem Lanczovku četla ve velkým. Příběh byl fajn, celkem i poučný, co se může stát z jedný blbý sázky. Hlavní hrdinové byli super, Ivetě jsem fandila, ale Filipovi jsem rozuměla. Příjemná oddechovka.

26.09.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Moje první, asi i poslední fantasy, nebyl to vůbec můj šálek kávy. Nemohla jsem se do děje dostat, vůbec mě to nevtáhlo, pořád jsem čekala nějaký nadpřirozený Wow, ale nic takového se bohužel nestalo.

22.09.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Super! jedna z nej českých detektivek, co jsem četla. Děj měl spád, zápletky, slepé uličky a indicie k vypátrání vraha. Bavili mě i hlavní vyšetřovatelé Adam a Laura, Laura mi připomínala Eriku Fosterovou v detektivkách od Bryndzy a tu miluju!
Těším se na další díl :)

03.09.2023 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

(SPOILER) Do půlky knížky jsem si říkala, super romantika, pěkná dějová linka (jasný, asi tak na sto procent víte jak to dopadne :D, ale to tak u těch románů pro ženy bývá), ale co se dělo v druhé polovině? Děj byl jak z rychlíku, šup šup a byl konec :D to mě teda zklamalo, čekala jsem podrobnější popis, jak se všechno vyvine, jak budou svatbu plánovat, čím koho překvapí.. ale tohle bylo na mě moc rychlý.
Jinak hlavní postavy mě bavily, jen mohli být více popsány, vlastnosti atd to mi tam taky dost chybělo.. uvidíme jaké budou další díly, dalších hrdinů ;)

29.08.2023 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Druhý díl rozhodně lepší, propracovanější, detailnější než první. Čtení jsem jsi užila, mělo to spád a děj byl super!

23.08.2023 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Tak tady jsem se nechala strhnout tím "haló" kolem knížky, byla jsem hrozně zvědavá, jaký boom odhalím, takže jsem se do Harryho taky dala.

První část o smrti maminky, silná a smutná, ale dalo se to popsat do dvou kapitol a nemusel v každé kapitole říkat pořad to samé dokola... Chápu, že si do života odnáší hrozné trauma, kdo by ne :'(
Druhá číst o armádě, mě moc nebavila, a popravě ani moc nezajímala :D a byla nekonečná...
Poslední část o Megan, na kterou jsem se těšila nejvíc byla super! Některá odhalení z rodiny, až za hranou..ale asi byl fakt zoufalej.

Jen pořádně nevím čemu věřit, jestli je všechno pravda nebo ne... královská rodina má hodně otazníků, co se k nám "obyčejným" lidem nikdy nepodaří rozluštit.

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Za mě asi nejhorší kniha, co jsem od autorky četla, příběh mě nebavil, stejně tak jako hlavní hrdinové mi nepřirostli k srdci. Nevím jestli to je tím, že tam bylo hodně psů :D které nemusím... ale tohle bylo vážně slabé.. jediné co mě bavilo bylo asi dění na vesnici, úplně mě to vrátilo zpět do dětství :D

23.08.2023 3 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Za dlouho dobu, asi nejhorší knížka. Po přečtení Zuzanina dechu, který jsem přečetla velice rychle a byla jsem unešena, jsem sáhla po další knížce autorky, ale to jsem neměla dělat, do čtení jsem se hrozně nutila.
Vůbec jsem nechápala, co autorka chce knihou sdělit, Nina totálně nesympatická hlavní hrdinka, kapitoly chaotické, no za mě ztráta času a že ho na knížku padlo až až.

23.08.2023 2 z 5

Deník průměrné zamilované blbky Deník průměrné zamilované blbky Júlia Matulová

Taková milá knížka, úplně jsem si vzpomněla na své dětské léta, která jsem trávila na letním táboře. Nové lásky, přátelství a zážitky. Paráda. Jen se teda příběh mohl probírat více do hloubky, bylo to takové moc z rychlíku :) hlavní hrdinové by si zasloužili více prostoru pro společné poznávání, chybělo mi taky dost dění z tábora, ale pro náctileté asi dostačující :)

Když se přání neplní Když se přání neplní Blanka Hošková

Takový "obyčejný" životní příběh, jak se během chvilky může ze zcela šťastného života, všechno po*rat, a vám nezbude nic jiného než bojovat, o lásku, přátelství, rodinu.. ale po každé bouři vysvitne slunce. Škoda jen toho konce, nemám ráda otevřené konce, kdy si má čtenář domyslet, co se s hrdiny asi stalo dál, takže doufám v pokračování ;)

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Pěkná knížka, psána formou komiksu, takže čtení velmi rychle utíká. Graficky krásně zpracovaná, milý příběh, jen mohl být popsán více do hloubky. Ale už nejsem cílovka, takže pro mladší čtenáře asi vhodnější.

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

No tak tohle byl mazec! Nehorázná emoční jízda po celou dobu, měla jsem slzy na krajíčku, nejednou i ukápla. Husí kůže, smutek a děs, tahle knížka mě hodně bolela.
Více dějových linek, které spojoval nějaký prvek, skvěle napsané a popsané osudy politických vězňů v Pankrácké věznici, krutost, bezmoc a zastrašování. To si prostě musíte přečíst.
Až mi zase někdo řekne "za komunistů bylo líp".........
Zapaluju svíčku pro všechna ta malá neviňátka, co neměli v životě štěstí.

08.08.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Ježiš já ty knížky od Bryndzy prostě miluju!
Čtivé, krátké kapitoly, mělo to spád, na konci všechny dílky skládačky zapadly do sebe! Ale musím říct, že to je první knížka, kdy jsem přišla na to jak to dopadne, ještě než se to odhalilo, to se mi ještě nikdy nestalo.
Kate jako v ostatních dílech skvělá, ale Erika je Erika. Těším se na další případ!

08.08.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha, která mě hodně překvapila, vůbec bych po ní nesáhla nebýt společného čtení. Krásně se prolínající příběhy dvou dívek z Řecka, které se dostali do Československa v období občanské války. Sledujeme jich život, život jejich přátel, rodiny, kamarádů. Knížka je hrozně čtivá a za poslední dobu, nejlepší knížka, co jsem přečetla.

25.07.2023 5 z 5

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Ke knížce jsem se dostala díky knižní štafetě, kterou autorka pořádala. Když mi knížka přišla byla jsem ohromena jaká to je bichle, přes 500 stránek..ale přečteno jsme měla skoro hned.
Autorka se zabývá dost těžkým tématem a to poruchou příjmu potravy, příběh popisuje životní etapy studentky, co "má problém". Hodně mě překvapilo, že hodně lidí o jejím problému vědělo, ale nikdo se ji nesnažil pomoci, chápu, že je to těžké, ale tady mi přišlo, že to mají všichni na salámu a jen tomu přihlížejí a čekají, co se stane. Tahle dějová linka mi dost chyběla, že ji někdo nedonutil odborně řešit.

Dělová linka mezi Rosemary a Adrianem byla skvělá! To mě moc bavilo. :)

Nejvíce jsem si ale oblíbila pana třídního - úžasnej, charismatickej a sympatickej člověk! Adrian byl racionální, hodně realistický a snažil se problémy, které ho zastihly, co nejlépe vyřešit. Čelil všemu, co mu osud přichystal s nadhledem. Za něho hvězdička navíc, takže plný počet!

28.06.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Tak jsem se zase nechala zlákat, stejně jako u prvního dílu. Musím ale uznat, že tenhle díl byl pro mě lepší jak Coura, čtivější i záživnější. Žádný zázrak jsem nečekala, jen letní oddechovku a to se mi splnilo :)
Knížka plná životních zvratů, kopanců i úsměvných, dojemných chvílí, prostě takový klasický život nás smrtelníků. Nikdy nevíme co a kdy přijde a musíme se s tím nějak poprat.

A ještě jedno velký plus, od minulého dílu - o 90% méně se zde objevovala Šedivka a ubylo i vulgarit, kterých v předchozím díle bylo až až.

28.06.2023 3 z 5