Terrez93 Online Terrez93 komentáře u knih

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

No panebože, kde je další díl?!! To přece nemůže takhle skončit ...

Mona je taková sázka na jistotu, že to zase bude sper romanťárna. Silné emoce, krásně vykreslené charaktery hlavních postav, okouzlující příběh, jako bych tam s postavami byla taky...

Rosie byla hrozne moc empatická
Adam, musel něco hrozně těžkého prožít..

Nejvíce mě bavily ty jejich rozhovory, bylo vidět, jak je důležité mít nějakou osobu, která naslouchá a bude tu pro vás..

A málem bych zapomněla - ten playlist to je bomba!

07.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další kniha od autorky a další pecky. Styl paní Mornštajnové mi sedí, knížky se mi krásně čtou a stránky utíkají před očima.
Ale takhle knížka hodně bolela, jako máma (nejen) si nedovedu představit. Beznaděj, zoufalství a nepochopení malé holčičky, která bohužel neměla komu se svěřit, s kým problémy řešit.
Rodina/domov, místo kde se máme cítit nejlépe, v bezpečí, šťastní, spokojení a ne prožívat to, co prožívala Cácora. Totálně nechápu maminku nebo babičku, že tomuhle všemu dokázaly přihlížet. Doufala jsem, že se na Cácoru usměje trochu štěstí, když odejde... bohužel na téhle knížce nebylo snad vůbec nic pozitivního.
Hodně težké a emotivní.

26.05.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Krásná romanťárna, kde přesně víte, jak to dopadne... ale je to tak krásně napsaný, že to prostě budete milovat. Ivana jsem milovala už od začátku, kdy se choval jako debil :D ale doufala jsem, že to bude miláček a nepletla jsem se - charismatickej, milej, pozornej kluk. I Jasmin byla autorkou krásně popsána, její vlastnosti, chyby, její dosavadní život.

Krásná dějová linka, která není jen o sexu. Nenávist, přátelství, láska, krásně popsané, ne nijak zdlouhavé i když má knížka skoro pět set stran, pořád se něco děje.

Jen to jejich společné focení mi přišlo trošku divný :D že na to oba tak jednoznačně kývli :D já bych to teda nedala :D .. ale jak ji vyznal lásku, kdy ji poprvé řekl, že ji miuje... no moje romantická dušička byla hodně spokojená

10.05.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Příběh herečky Lucie, jo nečekala jsem nic extra, takže jsem nebyla ani moc zklamaná, hlavní hrdinka mě teda moc nebavila. Příběh místy vtipný, že jsem se fakt od srdce zasmála, jindy zase trapný, že jsem si říkala, jak tohle mohl někdo vymyslet. Trochu humoru, romantiky, erotiky, napětí.. ale asi bych to zhodnotila neurazí nenadchne, ale hodně mi vadily ty vulgarismy, bylo jich na mě až moc. Jo a málem bych zapomněla na Karla, ten byl taky blb :D bohužel hlavní hrdinové mi vůbec nesedli :D jediné co příběh fakt okořenilo bylo zakomponování Lucčiny bývalé lásky.

Jako po přečtení téhe knížky, jsem snad alergická na slovo "lulina" jako to mi teda vadilo.. a bohužel to v knížce bylo asi nejčastější slovo :D

10.05.2023 3 z 5

Divadélko se zvířátky v ZOO Divadélko se zvířátky v ZOO Romana Suchá

Jedna z nejkrasnejsich knizek, co jsem s malym cetla. Krasne ilustrace. Primerene zvolena delka pohadek, dite udrzi pozornost (soudim podle naseho triletaka), poucny charakter pohadek, za me jasnych 5 hvezdicek.

05.05.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Moje prvotina od autorky, ale určitě přečtu i její další knihy, velice mi sedl styl psaní a i když měla knížka okolo 500 stran, čtení rychle ubývalo. Děj měl spád, jen asi v půlce mě vůbec nebavilo zdlouhavé mytologické popisování, za to taky ubírám jednu hvězdičku.
Postavy byly celkem sympatické, pátrání společně s Petrem mě bavilo. Největší sympaťanda byla paní Urbánková, taková miloučká "babička".
A ještě bych uvítala kratší kapitoly a rozsáhlejší epilog, jak to všechno nakonec dopadlo, ten konec mě přišel hrozně rychle uzavřeny a nedořešený.

27.04.2023 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Jizva, jak už fyzická vzpomínka, tak i ta psychická - válečné období a jedna velká tragédie. Dětství a mládí o kterém nikdy nikomu nepověděla.

Tak tohle mě hodně bavilo, střídání pohledů z minulosti a současnosti, krátké kapitoly, žádná omáčka kolem, pořád se něco dělo, mělo to spád.
Postavy se krásně prolínaly, kousky skládačky do sebe začaly postupně pasovat, krásný příběh. O Životicích jsem již knížku četla a taky přečetla jedním dechem.
U jednotlivých postav nebyly až tak popsané charaktery, ale v tomto příběhu mě to ani tolik nevadilo. Nejvíce se mi zalíbil příběh Terezky a samozřejmě Marty a její rodiny.
A navíc krásné grafické zpracování, nemohu jinak než 5/5*

17.04.2023 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

No tak tohle na mě bylo hodně pomalé čtení. Autorův osobitý styl psaní byl pro mě hodně náročný, některé stránky jsem musela číst několikrát abych se zorientovala, kde vůbec jsem a aby mi všechno dávalo smysl. A střídání dějových linek mi to moc neulehčilo. Chce to opravdu pozorné čtení.

Autor vychází ze skutečných událostí lidí z jedné vesničky ve válečném období. Většina zmiňovaných postav mi nesedla, takže možná i proto se mi to tak těžko četlo. Co si ale budu určitě pamatovat bude postava Jaruny, tak moc jsem jí přála lepší život...navíc zmínka o narození děťátka, to jsem měla slzy na krajíčku..noo hodně děsivý.

Nicméně krásná obálka a krásné ilustrace uvnitř, ale bohužel tohle nebyl můj šálek kávy.

11.04.2023 3 z 5

Další od Kinga a asi jsme nadobro zjistila, že tenhle autor asi nebude úplně můj šálek kávy. Čekala jsem mnohem víc, mnohem víc napětí, vzrušení, nepředvídatelnosti, tajemna,.. příběh mel spád a knížka rychle ubývala, ale něco mi tam chybělo.
Příběh Trishy, která se ztratí v lese a hledá cestu zpět by mohl být vykreslen mnohem víc strašidelněji, její chování mi taky nepřišlo na malou holčičku, ale normálního dospěláka :D a navíc mě vůbec nebavily pasáže o baseballu, ty by autor klidně mohl vymazat a věnovat se nějaké temnější stránce.

05.04.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak tohle bylo parádní, četla jsem od autorky už Daisy, ale tou se mi do vkusu vůbec netrefila, ale tahle knížka byla hodně čtivá, autorka umí velice rychle vtáhnout do děje.
Životní příběh Evelyn chvíli milujete, chvíli nenávidíte, chvíli nechápete a nedovedete si ho tak představit, má to všechno.
Těšila jsem se na každého manžela a jeho příběh, původně jsem se bála, ale by to nebyla pořád jedna a ta samá básnička pořád dokola.
Postavy skvěle popsané, děj měl spád a konec? Konec, který jsem rozhodně nečekala a mile mě překvapil, propletení příběhů Monique a Evelyn jsem neodhalila.
Rozhodně nelituji přečtení, 400 stránek uteklo jako voda.

05.04.2023 5 z 5

Dáma a tučňáci Dáma a tučňáci Hazel Prior

Při prvních stránkách jsem si říkala, že to asi nebude můj šálek kávy, ale jsem ráda, že jsem vydržela a knížku dočetla. Knížka je psaná ze dvou pohledů staré paní Veronicy a jejího vnuka Patrika, kterého našla po x letech.
Nejdojemnější pro mě bylo čtení ve Veroničiných denících, to dodalo knížce úplně jiný rozměr a začalo mě to hrozně bavit.
Ač nejsem milovníkem zimy, tak příběhy tučňáků byly krásný a člověk měl hned chuť se tam vydat a vidět to na vlastní oči.

28.03.2023 5 z 5

Snad přežiješ Snad přežiješ Graham Diamond

Silná knížka, která se mi vůbec nečetla dobře, asi styl psaní, ale to je moje minus. Každopádně silní příběh, jak to u tohoto tématu bývá. Zvěrstva, které se bohužel děly. Příběh jedné z mnoha rodin a jejich přátel.

13.02.2023 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje první knížka od autora a musím říct, že jsem velice překvapena. Jednu hvězdu strhávám za ten zdlouhavý začátek, to jsem se musela nutit do čtení a moc mě to nebavilo, ale jak se vydali na cestu, tak děj konečně nabral správný směr. Místy to vyprávění bylo fakt strašidelný, až jsem se bála, záhady, které se staly či nestaly? Podivné nevysvětlitelné věci, nad kterými musíte přemýšlet... no za mě velice povedené.

13.02.2023 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Taková oddychovka přečtená za dva večery, nečekejte žádné zázraky, za mě ale super jednoduchá knížka na odreagování. Z čeho jsem teda šílela bylo slovo "panna" škoda, že jsem nepočítala kolikrát to slovo řekne...to mě tak štvalo, na každý stránce tak dvakrát. Zajímavý příběh, jsem zvědavá na druhý díl, jak se to s Gabrielem a jejím otcem, to by mohlo být ještě zajímavé.

13.02.2023 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Čtivá knížka, děj má spád, nenudila mě. Hlavní hrdinové si mě hned získali, jednu hvězdu ubírám jen za ten "rychlý" konec.

06.02.2023 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Jednovaječná dvojčata, jedno úmrtí, nevědomost rodičů, které vlastně.. až mi to přišlo, že je to dost psycho, protože pořád přemýšlet jaká dcera přežila je hrozný. Konec jsem rozhodně nečekala, velmi zajímavé rozuzlení.

28.01.2023 4 z 5

Uzasny, krasny a jedinecny!! Jako milovnik Harryho Pottera (nejvice tedy Draca) jsem byla pro ctecni v sedmem nebi.

Tomova uprimnost, laskavost, sedecnost sepsana do jedne knizky. Nechava nas nahlednout do jeho (ne)obycejneho zivota. Zacatek jeho nataceni, nejenom o svete HP.. Tom odhaluje taky svuj boj s demony, ze slavny svet nemusi byt jen ruzovy.

Samozrejmne me nejvic uchvatily pribehy o nataceni Harryho Pottera, to je proste srdcovka.

Kniha ve me vyvolavala po celou dobu hroznych emoci.

05.11.2022 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Pres leto si rada tyhle romantarny uziju, je na to proste nalada a chut :) necekam zadny zavratny propleteni pribehu, vsechno je zcela jasny, hned na zacatku, co si budeme povidat. Jako nektery sexualni pasaze byly moc az na me :D ale libila se mi zapletka s rodinou a prostredi staveni domu :) jo bylo to fajn.

18.07.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak za me zatim nejctivejsi dil ..sice uz od 10 stranky vime, kdo co jak s kym,ale co...je to letnioddechova romantarna, co bychom taky jineho cekali.
Libilo se mi prostredi i popis krajiny ...jidlo i kultura Irska

15.07.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Prvni dve tretiny jsem se hrozne trapila a nemohla se zacist, byla jsem rozhodnuta pro hodnoceni 3hvezdy, ale posldeni treti a byla skvela, melo to spad a hrozne pekne se mi to cetlo (lepsi jak u ostatnich dilu). Jasnyyy, vime jal to nakonec dopadne ale tohle cteni prave ted potrebuju, stastny konce a plno lasky :)

08.07.2022 4 z 5