T800 T800 komentáře u knih

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Jo, dobré dobrodružství, spousty odkazů na hudbu, filmy, celkem povedené hlášky a akční děj. Nemrtvá inkvizice se mi zdá vyspělejší a asi je to zatím nejlepší kniha v této Apocalypse.

16.08.2020 5 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Všechno to nabírá obrátky a vše vypadá baznadějně. Pár dobrých hlášek, opět propracované postavy, ve kterých se čtenář neztrácí, i když je jich docela dost, měl jsem přehled. Temné prostředí tomu svědší. Výraznou postavou je Kerberos, fandil jsem mu. Myslím, že v panu spisovateli Urbanovi roste potenciál a já se jen těším na další knihu, která už sice vyšla u jiného nakladatelství, ale naštěstí vyšla. A nedavno se na trh dostal jak přetisk prvních třech knih, tak snad už konečný pátý příběh. To to trvalo!

21.06.2020 5 z 5

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Kevin Smith

Tedy, nevědět, že scénář napsal můj oblíbený režisér, ani bych se snad do toho nepouštěl. Ale udělal jsem dobře. Tohle je povedený a tak trochu zvrácený (co také od Smitha očekávat) příběh. Užíval jsem si to plnýma douškama.

21.06.2020 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Jo, tak tohle je jízda. Na Českého spisovatele si pan Urban dost troufá. A i když je v tom cítit jistá nervozita a dětinkost, je to hravé, vtipné a akční. Opět spousty popkulturních odkazů, které vás rozesmějí. Další várka akce a příběh se posouvá dál. Jo, tohle se mi líbilo dokonce víc než úvodní kniha. Dávám o jednu hvězdu víc a hurá na další příběh. Vlastně už se docela těším, tohle je podle mého gusta.

09.04.2020 5 z 5

Svůj svět si musíme zasloužit Svůj svět si musíme zasloužit Miroslav Žamboch

Velmi průměrná sbírka povídek ze světa Johna Francise Kováře. Ani se mi nechce komentovat samostatné povídky. Nebyl jsem z nich zas tak moc spokojen. Nejlepší jsou povídky od Jana Hlávky. Tento spisovatel prostě umí. U povídek "Žiješ jenom jednou" a "Kočičárna" to jasně dokazuje.
Spousta povídek je průměrem a nejhorší je "Komando" Tomáše Bartoše.

01.03.2020 3 z 5

Vlci severu Vlci severu Libor Machala

Pan Machala prostě umí. Jeho příspěvěk do série Johna F. Kováře je perfektní. Příběh se lehce čte, má spád a dobré postavy. Éra klasiky JFK už je dávno u konce, ale otcové zakladatelé se rozhodli pokračovat, i když už jsou příběhy hozeny tak trochu do jiné reality. Westernový podtext však "novým" příběhům sluší. Tohle bylo dobré čtení.

12.01.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Julie Nováková

Tak tohle už skoro vypadá beznadějně. Ne jen díky paní spisovatelce Novákové, která tento svět moc nezvládla, ale také díky odtaživosti otců zakladatelů, kteří příběhy zbytečně komplikují. Ztrácí se tak podstata tohoto JFK dobrodružství. Tento příběh se mi nelíbil. Měl sice pár dobrých stránek, ale převažují zápory.

30.11.2019 2 z 5

Soumrak světů Soumrak světů Miroslav Žamboch

Soubor dvanácti povídek ze světa Johna F. Kováře. Nutno dodat, že to jsou povídky průměrné až podprůměrné. Vlastně žádná z nich nebyla extra dobrá a na všechny určitě časem úplně zapomenu.

31.08.2019 3 z 5

Sobí bobky Sobí bobky Lars Simon

Kozy na lyžích to celkem pokazily. Ale jinak megabrutus. A marzivé, že jo Odine?
Je však celkem škoda, že už to končí. U celé trilogie jsem se velmi pobavil.

29.07.2019 4 z 5

Kajmaní lejno Kajmaní lejno Lars Simon

Další zdařilí příběh z trilogie hoven, která neurazí, pobaví a dokonce i něco přiučí. Například, že nemáte srát do kadibudek, když jim zrovna někdo volá. Lehké, jednoduché a velmi zábavné.

28.06.2019 5 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Já se Hovnem bavil. Je to svižné, vtipné a dobrodružné. Od první stránky jsem se smál až do samého konce. Tady nené co řešit, za pět. Torsten je borec a já si nenechám ujít jeho další dobrodružství. Vřele tento příběh doporučuji a doufám, že další dvě knihy v této sérii budou mít stejného ducha, když už to hovno nezůstalo.

05.05.2019 5 z 5

Zlaté město Zlaté město Petr Totek

Tohle se mi tedy skoro vůbec nelíbilo. Jakýsi skorowestern, bez napětí a akce. Jen prašná nuda. Naštěstí se ke konci stane něco důležitého, co určitě, snad, doufám, posune děj dalších příběhů vpřed. A také mě tato kniha dovedla k rozhodnutí, že sérii na nějaký čas opustím.

08.04.2019 2 z 5

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

Ani snad jinak nemohu hodnotit. Tim Lebbon je důkazem, toho, že předvídat budoucnost se dá až nekonečně hluboko. Skoro rok 2700 našeho letopočtu a kupodivu lidé ještě žijí!!!!! Tak tohle je určitě věstecká hranice. Jinak další perfektní kniha ze světa Vetřelců.

22.02.2019 5 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Já vůbec netuším, kolik představivosti v sobě má Tim Lebbon, ale z jeho knih mě běhá mráz po zádech. Vidím, že tento člověk dokáže své vize a představi dovést do dokonalosti. Celá série Bouře ve Vesmíru je perfektní a stamne se z ní kult. Vlastně, oprava, Vetřelci a Predátoři už kultem jsou několik desetiletí :-)

06.01.2019 5 z 5

Invaze Invaze Jan Kotouč

Tak tohle bylo zklamání. Čekal jsem, že když se v příběhu objeví Vega Vincent bude to zábava a dobrodružství. Opak je bohužel pravdou. Jako by se série dostávala do slepé uličky. Ona už v ní vlastně byla a teď se spisovatelé snaží jí vrátit původní krásu. Nejde jim to.

30.11.2018 3 z 5

Anděl bez slitování Anděl bez slitování Miroslav Žamboch

Mistr Žamboch a další Bakly. Co jsem očekával, to jsem dostal. Bakly je zabiják a moc se nad tím nepozastavuje. Běž mu z cesty, jinak chcípneš.

15.10.2018 5 z 5

Přežít Přežít Zbyněk Kučera Holub (p)

Nějak se mi zdá, že už to s agenturou a s JFK nemá skoro nic společného. Jako samostatný příběh je to však celkem čtivé.

08.10.2018 3 z 5

Návrat zabijáka Návrat zabijáka Miroslav Žamboch

Krátké, ale obsahu vše, co má dobrý příběh obsahovat. Akci, lásku, dobrodružství, humor a trochu toho šafránu. Prostě Žambochova klasika.

09.09.2018 5 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Vůbec se mi nelíbí směr, kterým vede tato cesta. Po Úsvitu, kdy všichni prostě zemřeli, došlo ke vzkříšení. Jenže celá série tím nabrala docela jiný směr. Sice je to dobrodružný, ale je to jen dobrodružný. Nějak se z toho vytratila zábava a napětí. Tak jsem zvědav na další příběhy.

09.09.2018 3 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

Tady jsem měl diléma. Žambocha mám rád a proto ty čtyři hvězdy. Napsat to však někdo jiný, dám jen tři. Tohle není klasický JFK, tohle je jen a jen westernový příběh. Doufám, že se tohle rychle vrátí do svých kolejí. Touto knihou ztrácí série své kouzlo.

12.08.2018 4 z 5