T800 T800 komentáře u knih

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Lehce prodloužené a na některých místech záplatované. Ale i tak je druhá část o něco málo lepší, než její předchůdce. Možná by bylo lepší spojit "Se smrtí v zádech" a "Hořící andělé" do jednoho díla. Mělo by to větší účinek.
Ale je to teprve začátek. Páni spisovatelé se teprve rozjíždějí a já se těším na další příběhy.

08.01.2017 4 z 5

Se smrtí v zádech Se smrtí v zádech Miroslav Žamboch

Velmi smutný příběh. Ale na nic si nehraje. Hned od počátku je jasné, že tohle nebude žádná sranda. A ž do teď jsem si myslel, že řada JFK bude jen akce a humor a sex a akce a ... hovno. Tohle se prostě povedlo. Je to vlastně takový vložený virus do celé série.

20.12.2016 5 z 5

Chladná hra Chladná hra Tomáš Němec

Postapo Praha, šílené dobrodružství, humor, láska a hlavně chlad. To vše vám dává spisovatel Tomáš Němec, který toho zas tak moc nenapsal. Ještě. Tady dokazuje, že psát umí. Vytvořil krásnou chladnou realitu a umí pracovat s postavama. Příběh nedrhne, nemá hluchá místa, prostě jen chladně spěje do finále.

08.12.2016 5 z 5

Armády nesmrtelných Armády nesmrtelných Miroslav Žamboch

Skoro klasická Wolkrovolovina. Samá hláška, která se neshoduje s dějem, nesrozumitelné části a málo sexu. Zajímavé pojetí pražského Golema se však povedlo a atmosféra staré Prahy je krásná. Nula od nuly pojde a tak jen za ***.

21.11.2016 3 z 5

Meč a tomahawk Meč a tomahawk Miroslav Žamboch

Správná jízda a zajímevé prostředí. Trochu se divím, že tento příběh má zde celkem nevalné hodnocení. Má to akci, tajemství a velmi povedené prostředí. Není to sice ten správný JFK, ale toto dobrodružství se mi líbilo.

17.11.2016 4 z 5

Není krve bez ohně Není krve bez ohně Miroslav Žamboch

Kovářova druhá mise sice není tak dobrá, jako ta předešlá, ale příběh se rychle čte, má vtip a akci. Zatím jsem s touto sérií spokojen. Včera jsem si koupil další tři knihy a tak se pustím do následujícího příběhu.

30.10.2016 4 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Tady, bál jsem se. Vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Čekal jsem něco těžkého a nestravitelného. Mé překvapení bylo příjemné. Začetl jsem se a nemohl jsem to ukončit, dokud jsem to nedočet. Lehká erotika, hlášky, dobrodružství - tahle nová (stará od roku 2006) parta se mi hodně zalíbila. Jdu na další příběh.

19.10.2016 5 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Těšil jsemse a to hodně. Ale musím dát jen čtyři hvězdy. Příběh má své klady, ale i zápory. Především mi vadí ten čas, ve kterém se odehrává a některé pasáže jsou těžko pochopitelné. Ale nevadí. Příběh je to velmi povedený a já jen doufám, že podle něj nenatočí žádný film. Knižní forma mu určitě postačí. Na tento příběh má lodstvo ještě dost času.

08.10.2016 4 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Jo, jo a jo. Tohle je opravdu Peklo. Perfektní prostředí, spousty sice známých, ale o to lepších situací. Perfektně promíchané a temně ponuré.

26.08.2016 5 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Co jsem čekal, to jsem dostal. Trochu mi chybělo spojení na Vzkříšení, ale jinak naprostá klasika. Rychle se to čte a děj přímo letí. Až jsem se zalekl, že už jsem na konci. Naštěstí vzkříšení celé série znamená, že ještě několik knižních příběhů bude napsáno. Bohužel, to že je to zfilmované, tomu ubírá to překvapení. Kdo to zná tak už jej v tomto světě Vetřelců a Predátorů nic nepřekvapí. Proto také jen čtyři hvězdy, ale vřelé doporučení k přečtení.

10.08.2016 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Tak jsem zklamán. Čekal jsem něco trochu jiného, ale opak je pravdou. Dobrodružství je to sice dobré, ale už to tady bylo. Pro fandy celé série je to však určitě fascinující. To je však vše, lepší jsou prodloužené filmové verze.

27.07.2016 3 z 5

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Mix Sci-fi Fantasy a Westernu. Velmi čtivé, akční a napínavé. Nejlepší díl JFK.

23.06.2016 5 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Paráda. Pan Žamboch umí. Navíc jsem zjistil, že se podle této knihy natáčí amatérský film. Už se těším. Drsný spasitel je povedený, čtivý, zaláskovaný a dobrodružný. Žádná pohádka, ale skutečný příběh. :-)

31.05.2016 5 z 5

Hlubina Hlubina Nick Cutter

Až na to, že konec světa je vlastně jen kulisou pro úplně jiný příběh, nebyla tato kniha ztrátou času. I když, některým se reklamní slogan nebude po přečtení zamlouvat. Věřte, že Hlubina je spíše psycho horor na bázi Leviathana, Věci nebo Bojovníků ze sna. Dávám za 50%

05.05.2016 3 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

To, co jsem od mistra Spielberga viděl, to jsem také dostal v této knize. A ještě trochu víc. Absolutní spokojenost. Napětí, krev, láska a dobropdružství.

08.04.2016 4 z 5

Akta X - Chci uvěřit Akta X - Chci uvěřit Max Allan Collins

Tady není vlastně co dodávat. Ten kdo chce věřit to přečte jedním dechem a ten, kdo nechce věřit bude jen vzdychat. Rovnocená kniha doprovázející jak celovečerní filmy tak celou, velmi povedenou, seriálovou předlohu. Pro milovníky vřele doporučuji.

01.03.2016 5 z 5