T800 T800 komentáře u knih

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Zajímavé. Povedeně popsané prostředí, spousty postav, které se vám kupodivu nepletou, sem tam nějaký ten vtípek a čtenář snad ani nemá čas se nudit. Jev tom cítit trochu nezkušenosti, je to koukám prvotina pana Urbana a tak to určitě není na pět hvězd. Vjeřím, že další příběhu už budou propracovanější a Vyvyan rozumnější :-)

12.08.2018 4 z 5

Dlouhý černý úsvit Dlouhý černý úsvit Jiří W. Procházka

Vzhledem k tomu, že jsem celou sérii začal číst až mnohem později, je mi jasné, že touto knihou to nekončí. Lituju ty, kteří si knihy kupovaly hned jak vyšly. Jejich reakce na nesmyslný Procházkův počin bych chtěl vidět. Ta beznaděj, že to opravdu končí a že už žádný JFK nebude, musela být zlá.
Naštěstí pánové Walker a Stalker, asi vidinou výdělků, zase všechno oživili.
Tohle je obsahově nejhorší příběh. Možná i paní Vrbenská napsala něco lepšího než je Dlouhý černý úsvit.
Jsem zvědav, jakým příběhem bude série pokračovat. Už ho mám doma a tak se do něj pustím.

08.07.2018 1 z 5

Pár kapek krve Pár kapek krve Vladimír Šlechta

Krásně rozjeté ve styli Johna Kováře. Skoro se tomu nedá nic vytknout. Až na ten konec. To bylo hosdně podivné. Jinak slušný příběh v této sérii.

22.04.2018 4 z 5

Soumrak Camelotu Soumrak Camelotu Karolina Francová

Karolína Francová mile překvapila. Její svět je věrohodný a mě se v něm líbilo. JFK sice není takový, jaký se jevil v předešlých dílech, ale dá se to s ním vydržet. Absence humoru není chybou příběhu, ale tím, že paní spisovatelka si v něm asi moc nelibuje.

09.02.2018 5 z 5

Válka pašeráků Válka pašeráků Vlado Ríša

Tohle mi tedy vůbec nesedělo. Není to ani tak moc dobrodružné, jak by název oznamoval. Málo vtipu a moc hluchých míst.

21.01.2018 2 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Jaroslav A. Polák

Velmi podivný, leč zajímavý příběh. Souhlasím však s tím, že tohle je spíše hororový thriller, než fantasy. Absemce humoru nebo vtipných hlášek je na škodu, ale pravda zní: Je to dobrý příběh.

17.12.2017 4 z 5

Budiž vám Měsíc lehký Budiž vám Měsíc lehký Josef Pecinovský

Klasický Pecinovský. Tento pán prostě neumí napsat nic jednoduchého. I JFK, ten jednoduchý příběh nebo děj, kterého se snaží všichni zúčastněný držet, on musí zkomplikovat. A proč jen dvakrát a možná podle hesla třikrát a dost, neudělal quadroděj. Trochu mi trvalo poznat, kdo je kdo, ale pak už to prostě jelo jako po Měsíčním prachu. Prostě dobrá jízda.
Do knihy je přidána povídka Lovec, kterou napsal Petr Totek. Trochu z jiného soudku, ale velmi povedená povídka z prostředí Sherlocka Holmese.

23.11.2017 4 z 5

Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Jan Hlávka

Asi je čas říkat panu Hlávkovi - Mistr. Vzpoura Vyvolených je ještě lepší než její předchůdce. Pseudo historie Prahy a její "Knihovna" je buď reálná realita nebo pocta tomuto monstru. Pravda je, že Odplata by jako samostatná celková kniha měla určitě více úspěchu, než její zařazení do série JFK. Ano je to odvážné tvrzení a jako celek do celé série vnesla moho nových alternativ a možností, které jsou možná pro JFK až moc inteligentní. Jako samostatná kniha, nezařazená do škatulky, by byla pro Českou tvorbu větším přínosem.

07.11.2017 5 z 5

Odplata 1 - Země prokletých Odplata 1 - Země prokletých Jan Hlávka

Pomalu, ale jistě zjišťuji, že Honza (Jan) Hlávka je celkem borec. Zde vyzvedl sérii JFK do úplně jiné dimenze a dokázal, že dokáže. Že dokáža plně pojmout svět někoho jiného, v tomto případě svět Žamboch&Procházka, a plně se v něm adaptovat. Připadá mi, že světu JFK přidal na vážnosti a součastně dokáže víc rozesmát, než ostatní účastníci na této sérii. Už se těším na pokračování.

26.10.2017 5 z 5

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Tohle byla obrovská chyba, zvát do příběhu paní Vrbenskou. Úplně to posr...alalala. Chtěl jsem dát odpad, ale to by nebylo fér. Bohužel se ten její příběch zapsal do kroniky JFK a už jej nikdo nikdy nevymaže.

01.10.2017 1 z 5

Renegát Renegát Tomáš Bartoš

Opět jeden z těch lepších příběhů v sérii. Celkem dost humoru, hodně napětí, spousty akce. Rychle se to čte a jen tak se na to nedá zapomenout.

14.09.2017 4 z 5

Pašeráci v oblacích Pašeráci v oblacích Vlado Ríša

Takové moc specifické a ohraničené. Příběh nemá žádný záchytný bod, není tu humor a vlastně celé je to jen o létání.
Tento příběh je jen průměrem ze série JFK.

28.06.2017 3 z 5

Věk mloků Věk mloků Karolina Francová

Tedy, velké překvapení. Tento podvodní svět mě velmi ohromil. Krásně propracované se spoustou lásky, ale i smutku. Velmi krásně se to četlo a zajímavostí je, že příběh si hlavní hrdinka sama komentuje. Tak že i tento způsob psaní se povedl. Jen tak dál.

27.05.2017 5 z 5

Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Miroslav Žamboch

Ve své podstatě, úplně stejné jako předchozí příběh.
Možná tomu chce dát čas a s odstupem si to přečíst znovu.
Teď však na to není čas a jde se na další JFK.

17.05.2017 3 z 5

Prokletí legendy - Dámská hra Prokletí legendy - Dámská hra Miroslav Žamboch

Celkem průměrný příběh. Prostě to nemělo to správné nasazení. Od Miroslava Žambocha jsem teda čekal víc.

04.05.2017 3 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Nebylo to tedy moc přitažlivé, ale nějaký ten dobrý nápad to má a i když je to těžké na čtení, průměrný čtenář to zvládne a fanda EF to zhltne jako malinu a ani nebude v prdeli, jak se v příběhu také povídá.

05.04.2017 3 z 5

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Opět velmi povedený příběh ze série JFK. Pan Procházka se do toho obul a vyrazil na houby. Nezáleží na tom, že si některou z nich před počátkem psaní vylouhoval v čaji, záleží jen na tom, že pak psal jako šílenec. A to dobrej šílenec. Tohle by mohl někdo zfilmovat. Ale probůh, hlavně ne Troška!!!!

05.03.2017 5 z 5

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Tohle je šílený. A tak nádherný, že ještě dva dny po přečtení, dostávám záchvaty smíchu. Ty Johnovo buráky, to je geniální. A vlastně celý příběh je boží. Tohle by stálo za nafilmování. Jsme bohužel maličká zemička a tak si nás asi Lucas nevšimne. Škoda.
Vzhledem k tomu, že tato kniha se nedá sehnat za normální peníze, jsem si jí zadara stáhnul v elektronické podobě. Ještě že máme tu demokrácii.

23.02.2017 5 z 5

Zatmění Zatmění Jan Hlávka

Pparáda, paráda. Tohle se četlo skoro samo. Perfektní příběh, velmi povedená zápletka a zajímavé dobrodružství. Tuhle sérii jsem si oblíbil. Hurná na další příběh.

29.01.2017 5 z 5

Kalibr .45 Kalibr .45 Petr Schink

Nebylo to zase tak převratné, ale prostě Petr Schink se do této série teprve vžívá. To my, JFK fanatici zatím věříme jen dvojici Žamboch - Procházka a není jednoduché přijmout někoho jiného. Ale, chce to důvěřovat a prověřovat a toto je velmi dobrý příběh. Má sice pár much - mušek - ale je to čtivé a do komplexu této série to prostě zapadá.

18.01.2017 4 z 5