Jeruzalémský masakr motorovou pilou

Jeruzalémský masakr motorovou pilou https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442/jeruzalemsky-masakr.jpg 3 133 34

Agent JFK série

Atentát na papeže je banalita, která nevyvede Johna Francise Kováře z míry. Dokonce si zajistí v chrámu svatého Petra místo v přední řadě, aby zhodnotil práci profesionálů. Jenomže řev motorové pily a plátky masa naporcovaného papeže slouží jako vstupenka k jinému představení: únosu Ježíše Krista! To je něco, do čeho se musí JFK se svými kolegy vložit. Tím spíš, že únoscem nemá být nikdo jiný, než SS obersturmbannführer nacistických Waffen SS, proslavený brilantním únosem Benita Mussoliniho. A pokud mise skončí pro JFK fiaskem, svět se změní a černý Otto nastoupí na Johnovo místo. Vyhazov je to poslední, s čím si John F. Kovář dělá starosti. Svůj svět si musíme zasloužit!... celý text

Ládja
17.04.2024 4 z 5

Zatim nejzabavnejsi dil JFK. Bavilo a ze byl Kovar uplne jiny? To jsem prestal resit uz v druhym dile, kdy cela serie sla uplne nekam jinam nez v dile prvnim. Tuto serii ctu pro zabavu a ne pro vysokou literaturu 3,5*

miroslav8603
14.03.2024 odpad!

Upřímně absolutně nezapadá do série.
Tak nějak vás to celou dobu se...e. Neff prostě poslední dobou nepíše dobře. Nu a k JFK neměl být připuštěn. Už jen pro to že se do série Neff nedokáže vcítit a napsat ani odstavec natož celý díl. Konec je totální shit. Doporučuji přeskočit a nakazit si tím odpadem celého JFK. Nedokázal jsem to dočíst. Poslední třetina je taková, že to fakt nešlo.

Janadvorackova
27.12.2023 1 z 5

Hádám, že tady jen "známé jméno" šperkovalo JFK sérii, která by se ale bez tohoto dílu úplně klidně, hravě a bez problémů obešla. Nápad dobrý, vtipný. Dokonce jsem to nevědomky četla na Štědrý den, a to se počítá :), ale vůbec mi to nezapaddalo do celku, který jsem doteď zanala.

Eillen
11.11.2023 1 z 5

Přišlo mi, že je tu Kovář úplně jiný, než normálně. Zatím první díl, kdy jsem se do čtení musela nutit. Myšlenka by byla i zajímavá - jen to provedení mi prostě nesedlo...

tlllk
28.10.2023 2 z 5

Nič som od toho nečakal, po tisíc stranovom Shogunovi som chcel niečo jednoduchšieho na oddych, ale toto bolo ako leporelo ilustrované úchylným kňazom.

Poeta.kno
08.09.2023 2 z 5

Nevím čím to, ale tento příběh se mi moc nelíbil...

azertaaz
21.06.2023 2 z 5

Tenhle díl mi opravdu nesedl. Bylo to takové divné i na JFK.

olga8832
02.11.2022 5 z 5

Mám ráda Nefa, mám ráda podobné akční scifi, mám ráda hlavní hrdiny, kteří umí jednou rukou vypořádat 12 protivníků a mezi rty cedit hlášky... rozjezd super... pak se to trošku zadrhlo, řeknete si... no teda... sakra... ale chce to brát s nadsázkou a trošku s odstupem. Příběh asi každému nesedne, ale líbilo se mi.
Rozhodně nedoporučuji věřícím, kteří si neumí z víry udělat srandu...

blindone
01.09.2022

Spousta zábavných klišé, někdy kostrbaté, ale jsem moc rád, že se to ke mně dostalo.

duben
31.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Nebavilo mě to, protože to nezapadalo mezi ostatní díly. Zatímco předchozí série vše vysvětluje technologií nebo magií, tak tady je najednou všemohoucí bůh a tečka. Hlášky nebyly vtipné, Kovář se choval jako úplně jiná osobnost a celé mi to prostě nesedělo. Přečteno "z nutnosti", abych mohl číst další díly.

Doug
28.02.2022 3 z 5

Mám rád tvorbu Ondřeje Neffa, mám rád sérii s agentem JFK, mám rád hláškující hrdiny, ale podle mého názoru se tyto elementy v této knize nepodařilo konzistentně spojit. JFK i JB tady působí jako dva troubové (ano, jako Pat a Mat, toto přirovnání je trefné) a celkově se tady postavy chovají jinak než v předchozích knihách série. Oceňuji neotřelý nápad a příběh, ovšem uvítal bych méně poučování autorem v podobě zbytečných detailů.

Polinius
03.12.2021 5 z 5

Zpočátku to působí jako úplná parodie a že si autor tropí jen žerty. Celkově to však dává nějaký dějový oblouk a vzhledem k Biblickému námětu byla asi potřeba větší nadsázka aby se někdo nenaštval.
Tohle je přesně ta kniha která bude rozdělovat čtenáře.
Buď budete brát podobné šestákové romány jako brak a tohle je výborné čtivo pro nedospělé chlapce všech věků a pohlaví a nebo očekáváte něco jiného a narazíte.
Předchozí díly jsem četl už dávno a proto nemohu posoudit jak byl trefen charakter postav.
Zpočátku se mi to četlo špatně, protože jsem měl neustále pocit, že mě autor uráží a myslí si že čtenář je idiot a že by složitější zápletky a prostředí nepochopil.

olaf7277
21.03.2021 5 z 5

Hodně dobré čtení.Asi se porozhlédnu po dalších knihách od Ondřeje Neffa.

mulderka
07.12.2020 4 z 5

Bavilo mě, stejně jako většina z těch dávnějších dílů série s JFK. Styl mi trochu připomněl Milénium, hlavně Zemi bojující, tu baštím z Neffova díla nejvíc dodnes. Obálka by asi měla být opatřena výstrahou Věřícím /zvlášť katolíkům/ nepřístupno, nemuseli by tu řežbu skousnout.
V rámci série dávám čtyřku, protože čím by se asi daly hodnotit některé z posledních dílů, které jsou úplně katastrofální???

Snowflake2000
16.10.2019 2 z 5

Tato kniha je dosti nevyrovnaná. Někdy zábavná, jindy až trapně přehnané situace. A konec využívá klasické Deus ex machina premisy, a to až doslovně a vymaže kompletně děj.

martin6849
13.11.2018 5 z 5

Je to Neff, takže je to divné. A to se mi na tom líbilo. Vtipné, zajímavé, jeden z nejlepších dílů zatím.

NightGepard
05.11.2018 3 z 5

Ze začátku to bylo takové divné, ale po setkání s Ježíškem to nabralo grády. Řezat duchovní motorovou pilou na plátky? WTF? A opět další autor, který popisuje ukřižovaní. Tentokrát ještě podrobněji než Roman Bureš v trilogii Propast času. Je to za mě ale jeden ze slabších dílů.

Ingenír
22.10.2017 5 z 5

Ondřej Neff dostal sérii JFK na jinou úroveň. Dojemně dobrodružný krvavý příběh plný překvapení a tak trochu i srandy.
Knihu jsem si sehnal v elektronické podobě, protože už se nedá sehnat. Někteří jedinci za ní chtějí i 600 korun. Ať si jí nechají. Série JFK začala tento rok vycházet znovu a tak desátý díl bude k mání někdy koncem příštího roku. Vydřte.

witchersbitch
07.07.2017 5 z 5

tak tohle bylo neskutečné! :-D asi zatím nejlepší díl co jsem četla

NemmamSlov
08.05.2017 3 z 5

Na to, ako mi dalo zabrat ziskat tuto knihu, tak som bol z tejto casti dost sklamany. Cakal som od tejto knizky omnoho viac, napad nebol zly. Papez rozkrajany motorovou pilou a zachranovanie samotneho Jezisa Krista s agentom 007, uz len tie to veci stoja za to aby si to clovek precital. Ale aj tak sa mi to citalo tazko, bojoval som z tou to castou aby som ju vobec docital.

Ondřej Neff
česká, 1945
1998  77%Tma
2007  79%Tma
1989  94%3x Kája Saudek
1988  79%Měsíc mého života
2007  64%Jeruzalémský masakr motorovou pilou

Kniha Jeruzalémský masakr motorovou pilou je v