SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Naprosto souhlasím s komentářem Vevericka.eva.

01.11.2023 1 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Kniha se mi hodně líbila. Má neotřelý námět i prostředí, ve kterém se odehrává. Všechny postavy jsou opravdu snadno uvěřitelné. Jen to konečné řešení mi přišlo moc romantické. Připadá mi, že ani autorka sama pořádně nevěděla, jak z toho ven.

23.08.2023 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Jen s hlavní zápletkou, s tajemstvím Anny, jsem měla problém. Prostě tomu nevěřím.

24.07.2023 4 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Jsem ráda, že se v této knize odpovědělo na všechny otázky, které mě při čtení předchozích dílů napadaly. Atlasův příběh byl hodně pestrý, místy až moc. Myslím, že kniha mohla být o 100 stran kratší, ale to samé mě napadalo u předchozích dvou dílů. Pro mě je velká škoda, že jsem tuto ságu začala číst hned po vydání první knihy, protože v rozmezí 7 let jsem zapomněla hodně z podrobností z předchozích dějů. Asi se do ságy pustím někdy ještě jednou a přečtu ji v kuse.

09.06.2023 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Námět knihy se mi velmi líbil. Kniha je hodně čtivá, i když ke konci mi vadilo, jak autorka neustále některé věci opakuje. Jen s hlavní hrdinkou jsem měla trochu problém. Čekala jsem silnou ženu, ale Marie mi připadala ve svých rozhodnutích dost nejistá.

26.05.2023 3 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Kniha se mi moc líbila. Postavy mi byly sympatické (kromě Marion a Emmanuela), tajemství vypravěčky jsem sice uhádla hned v první třetině, ale vůbec mi to nevadilo. A konec, tak ten mě nadchnul. Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

11.05.2023 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Kniha má velmi zajímavý námět. Setkání syna s přítelkyní matky po půl století a vyjasnění neznámých částí jejiho příběhu je perfektní nápad. Ke konci mi ale začalo vadit to věčné vrácení se ve vzpomínkách do Indie. Proto dávám jednu * dolů.

30.03.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Přečetla jsem to jenom kvůli čtenářské výzvě. Kniha je absolutně mimo můj zájem. Vůbec jsem se neorientovala v ději, tedy pokud kniha vůbec nějaký děj má...

23.03.2023 odpad!

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Silné téma, které je, alespoň podle mě, dobře zpracované. ALE jen těžko se mi věří, že osmnácti a devatenáctiletí mladí lidé jsou takovými skvělými psychology. Tolik životních mouder a pochopení bych čekala u někoho zralejšího. Proto srážím dvě *

16.03.2023 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Ze začátku jsem si musela zvyknout na retrospektivní vyprávění, ale obsah a téma knihy tohle nepohodlí hravě překonaly. Na této autorce se mi líbí, že v žádné ze svých knih nesoudí ani se nepřiklání na jednu nebo druhou stranu konfliktu. Vysvětluje vždy oba názory.

26.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Poslední kniha letošního roku a docela mě zklamala. Bohužel, mě milostný trojúhelník Marie vůbec nezajímal a ještě horší byly povídky z historie Kostky. Připadalo mi, ze se tím zbytečně prodlužuje kniha. Asi by mi vůbec nevadilo, kdyby příběh skončil před operací Marie.

30.12.2022 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Moc se mi líbil příběh z minulosti Violette. Byl trochu zdlouhavější, ale konec mě hodně překvapil. Jednu hvězdu ubírám za poslední kapitolu. Nemám ráda otevřené konce.

22.07.2022 4 z 5

Byli jednou dva písaři Byli jednou dva písaři Gustave Flaubert

Bohužel jsem knihu nedokázala dočíst. Oba hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí tím, že nic nedotáhli do konce, ale byli nejchytřejší na celém světě. Vím, že přesně tohle Flaubert zamýšlel, ale mně se to příčí. Seriál se mi přitom moc líbil. Scénárista ale asi dokázal to, co já ne. Mezi všemi těmi akademickými bláboly najít děj...

19.07.2022 1 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Hlavní hrdinka mi byla půl knihy zoufale nesympatická. Ale to je v pořádku. Tak to z děje vyplývá. Také jsem byla hodně zvědavá, co tají Theo. Námět není špatný, ale nějak mě kniha neuchvátila. Obávám se, že za měsíc nebudu vědět, o čem byla.

10.04.2022 3 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Moje první setkání s tímto autorem a rozhodně ne poslední. Benny mi je sympatický. Jsem hodně zvědavá, jestli ten svůj boj dokáže vyhrát. Příběh v knize je napínavý a konec mě překvapil.

19.03.2022 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásný příběh s úžasným hlavním hrdinou vyprávěný jen z jeho pohledu. Zajímal by mě I pohled Meruňky. Každopádně skvěle ukazuje problém mezikulturních vztahů.

23.02.2022 5 z 5

Nikdo neví, že jsi tady Nikdo neví, že jsi tady Nicoletta Giampietro

Je to nádherný silný, příběh plný emocí. Mně ale nejvíc dostala snaha hlavního hrdiny pochopit nepochopitelné. Jak můžou dospělí vychovávat děti k fašizmu, když, jakmile tento padne, jsou hned všichni antifašisté. Ten zmatek v hlavě dětí, který nutně musely mít v hlavě všechny, je tady popsán dokonale.

17.02.2022 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Tak to je to nejlepší, co jsem od této autorky četla. Děj je krásně propracovaný, postavy lidské a uvěřitelné a vše ještě vylepšuje překvapivý, dojemný konec. Další bod přidávám za to, že jsou všechny otazníky na konci vysvětleny.

01.02.2022 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Kdyby to byla červená knihovna, dám pět hvězdiček. Ale jako historický román si zaslouží jenom dvě. A to za všechny ty náhody, kterými se kniha jen hemží. A taky za chybějící rozumné vysvětlení, jakým způsobem se Němci dozvěděli pravá jména agentů. To mi asi vadilo nejvíc.

27.10.2021 2 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Ze začátku jsem se musela trochu poprat s tím, že čtu jen samé dopisy, ale v průběhu čtení jsem to přestala vnímat. Původně jsme chtěla dát jen 4*, posledních 30 stran mě ale úplně dostalo. Proto dávám plný počet.

23.09.2021 5 z 5