Byli jednou dva písaři přehled

Byli jednou dva písaři https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12864/byli-jednou-dva-pisari-12864.jpg 4 148 148

Román je posledním, nedokončeným dílem francouzského prozaika Gustava Flauberta. Tento společenský román líčí příběhy dvou vysloužilých písařů.

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Bouvard et Pécuchet , 1881

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Byli jednou dva písaři. Přihlašte se a napište ho.

Martin1950
01.10.2023 4 z 5

Můj nejoblíbenější Flaubert spolu s "Krajem a pobřežím"

PREBURDA
29.09.2023 5 z 5

Příběh dvou písařů, kteří se náhodně potkali a padli si, jak se říká, do oka. A společně kují pikle. Nic se jim nedaří a lidem jsou pro smích. To je jeden pohled na tuto knihu.

Druhý pohled na knihu, je to krásná satira, je to Flaubertovým výsměchem tehdejšímu? způsobu vědeckému bádání, kde vědcům, donekonečna se dohadujícím a prosazujícím své objevy, jde většinou jen o prosazení svého ega. Proto se v knize Flaubert tak často vysmívá mnoha vědeckým názorům či tzv. objevům, encyklopediím či populárně vědeckým článkům, které v té době skutečně existovaly.

Řekla bych, že i tato Flaubertova kniha stále žije a promlouvá i do dnešní doby. Všechny ty green deely a nesmysly zelených fanatiků.......... vědci, kteří opět masírují svá ega. Ovšem, nyní, dopady mohou být katastrofální.

Filmový seriál je velmi milý.

Robodlak
14.08.2023 5 z 5

Na knize mě nejvíc překvapilo to, že zdaleka nebyla tak laskavá jako seriál. Naopak pojednává o nepěkných stránkách lidských povah včetně obludné krutosti. Ovšem napsáno je to mistrovsky.

Tajemný cizinec, Dáma z Monsoreau a dalších 44 eknih zdarma ke stažení

25.07.2022

Kniha Byli jednou dva písaři v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x