Summer7 Summer7 komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha se mi moc libila. Ze zacatku jsem mela strach, aby to nebyl jeden z mnoha dalsich pribehu na toto tema, protoze je celkem dost caste a pri spatnem zpracovani muze byt uz otrepane .. ale tady ne. Vsechno tady funguje. Postavy jsou sympaticke a kazda je hezky vykreslena. Ukazuje nam to lasku z dob minulych, kdy nebylo vse, tak jak dnes .. vlastne tak nebylo nic. Krasne vykresluje, co presne bylo tabu takove spolecnosti. Zena proste zadna prava nemela a musela delat to, co bylo prikazano.. Propletani minulosti a soucasnosti bylo fajn.

24.09.2018 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha se mi moc líbila. Prostředí, děj i postavy na jedničku. Krásně vykreslená tehdejší Amerika a New York. Tématika s mafiány a bohatými a mocnými lidmi ně baví..
Hezký příběh o snech, každý máme nějaké sny a je důležité si za nimi jít a nezvdávat se a o tom ta celá kniha je. Krásná a magická kniha... :-)

27.06.2018 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Knihu jsem četla už dávno na střední škole jako povinnou četbu. Takže jsem od ní mnoho neočekávala. Kniha mě nadchla a zamilovala jsem se do ní. Některé situace jsou poměrně absurdní, na druhé straně to jsou situace a události, které nám přináší život a my je neovlivníme.. Postavy jsoi hezky vykresleny a každá má správný charakter. Kniha utíká rychle a děj je pestrý a svižný. Klasika literatury, určitě si ji přečtu jednoi znova. Film je nic moc, ale kniha je vždy lepší. Časem určitě vyzkouším další knihy autora :-)

27.06.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moc hezká romantická kniha, četla se rychle.

06.05.2018 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jedna z nejoblíběnějších knih, plná velké lásky a ještě větší nenávisti. Ke knize se vždy po letech vracím a čtu znova.
Doporučuji také filmové zpracování s Tomem Hardym.

06.05.2018 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Nic nového na trhu, klasický příběh zakázané lásky, bad guy a good girl, ale ono to prostě funguje a baví.

02.03.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Moje první kniha od autorky, pokukovala jsem po jejích knihách už dlouho, a to hlavně díky hezkým obálkám a lákavým městům. Jedná se o hodně oddechové čtení, člověk tady úplně vypne. Nicméně mi v té knize něco chybělo, jak příběh dopadne víte sice od strany 20, ale přesto jsem čekala víc romantiky a vášně. Bohužel mi nebyla sympatická žádná z postav. Také mne zklamalo, že se děj odehráva v podstatě pořád jen na hradě, čekala jsem víc popisu Skotska. Od knihy jsem čekala trošku víc, vzhledem k tomu, jaký hype má autorka a její knihy.

02.03.2023 3 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

Velmi čtivé! Coben prostě umí psát, vraha jsem si tipla správně. Zajímavé postavy a správně zamotaný příběh.

06.12.2022 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Knížku jsem přečetla během dvou dnů. Nic od ní neočekávat, je to prostě romantický příběh ve stylu Kráska a zvíře. Hodná holka se zamiluje do zlého kluka. Četla se ale dobře a svižně, jako oddechovka pro dámy super :-)

04.05.2021 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Jak jsem již psala u jiných knih, nejsem velký fanda tlustých knih nad 400 stran, protože lehce může dojít k situaci, kdy knihu čtete půl roku a nemůžete dočíst .. No naštěstí to není případ Miniera. Ten příběh popsat prostě umí, ale musím říct, že tady pár zbytečného obkecávání a zdlouhavých popisů najdete, ale jen malinko, i přesto jsem knihu přečetla během pár dní.
První půlka ubíhá celkem pomalinku, něco se tam děje, ale vlastně nic moc. V druhé polovině jsem si už začala říkat, kdy teda začneme někoho podezírat, nebo nás začne k někomu směřovat. Tady opravdu začíná všechno do sebe zapadat až k závěru. Vraha jsem si tipovala několikrát a nikdy s netrefila. Setkáváme se také víc s osobním životem postav, což je příjemné. Mráz určitě lepší a těším se na další díl. Celkový dojem z knihy je i přes všechny menší zápory velmi uspokojivý :-).

15.04.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Přečteno během víkendu. Jednou za čas vždy volím knihu tohoto typu jako oddechovku. No knížka je to hezká a milá, určena však mladým čtenářkám tak do 20ti let bych řekla. Celkem to odsýpá ten děj, to jo, nic však zajímavého a extra. V tom romantickém YA žánru jsou mnohem lepší knihy.

02.03.2020 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jako jo nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo, trošku větší napětí asi, nevím. Druhé setkání s autorkou - Nevítaný host je mnohem lepší. Od poloviny knihy jsem tak trošku tušila, kdo to udělal, ve tři čtvrtině jsem názor změnila a do posledních stran jen měnila názor, kdo to asi byl z těch dvou. Nutno podotknout, že motiv opravdu dobrý u obou podezřelých. Knize dávám body za překvapující poslední stránky, zároveň však srážím dolů za vleklý start .... Postava Toma se mi moc líbila, bylo mi ho neuvěřitelně líto, chudák to odnesl taky slušně. Časem možná zkusím i další knihu autorky. Jako víkendovka dobrý :-)

13.01.2020 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Dvojka průměr, v podstatě se tam nic nedělo, ale jakože vůbec nic. Prostě jen scény miluju tě - odpouštím ti - už to nikdy neudělám atd atd .. Každopádně Hardina nejde nemilovat. I když se tam nic neděje, tak chcete číst dál, i když už předem víte, co se stane.

05.08.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Toto je přesně ten typ knihy, kterou volím vždy v letním období. Je nenáročná a oddechová. Upřímně příběh je už dost ohraný, hodná holka se zamiluje do špatnýho kluka, to už tu bylo tolikrát, že jsem tomu moc nadějí ani nedávala, ale tady to teda funguje úplně jinak! Na druhou stranu mě to prostě baví. Knihu jsem přečetla za 2 dny! Hardin je neuvěřitelnej hajzl a Tessa zase neuvěřitelně naivní. V příběhu se v podstatě střídají jen pasáže - miluju tě - nenávidím tě. Ale nějak to prostě funguje a baví a nutí číst dál a dál. Možná mi to připomíná období, kdy jsem sama byla v obdobném komplikovaném vztahu.
Ve filmu je teda uplné minimum, ale to tak bývá vždy, každopádně úplnej průser to taky není. Už mám objednané další 2 díly, ale uvidíme, jsem zvědavá, ale počítám i s variantou, že se mi ty jejich neustále hádky a děj o “ničem” možná zprotiví. Nic moc od knihy neočekávat a budete třeba mile překvapeni :-)))

28.07.2019 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Knihu jsem přečetla během tří dnů. Ze začátku jsem měla strach, aby to nebyla erotická slátanina na styl 50 odstínů, bez hlavy a paty, protože jsem po ní šáhla v knihkupectví dost narychlo, ale ono ne a byla jsem příjemně překvapena. Zajímavý styl psaní z pohledu, jak ženského, tak mužského. Kniha ubíhá hrozně rychle a svižně, žádné dlouhé vykecávání a natahování, zárověň je to velmi čtivé a návykové.Neočekávejte žádnou romanťárnu, ale drsný, sprostý a co hlavně reálný pohled,žádné růžové brýle tam nikdo nemá. Jediné co mi trošku vadilo jsou ty polská jména no ... :))

18.07.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Výborná kniha, přečteno během 2 dnů, napínavá, vtáhla mě do děje natolik, že se nešlo odtrhnout. Vždy jsem si řekla, že to už nemůže být horší a ono bylo..
Příbě je trošku nereálný, takhle by to ve skutečnosti určitě nebylo, ale je to kniha a svůj účel splnila perfektně.

06.05.2018 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Hodně lehké čtení, oddechové. Zaujal mě úvodní popis knihy a námět stalkingu. No.. nic dalšího nenapíšu, kniha nenadchne ani neurazí, rozhodně se k ní nevrátím a určitě rychle na ni zapomenu.
Škoda, že zrovna tato bylo jako první od autorky, jinou už určitě číst nebudu.

06.05.2018 2 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Kniha se mi moc líbila, je to takové jednoduché čtení pro mladší ročníky spíše, ale příjemná oddechovka.
Děj plyne poměrně rychle. Jde vidět, že oba už jsou dospělejší, minimálně u Tylera je vidět větší posun, Eden se občas chová jako malá holka..
Konec je překvapivý, potom všem, co se během léta stalo jsem to nečekala..Na druhou stranu se happy end taky asi moc očekávat nedal.

06.03.2018 2 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Od Lapeny mám přečtené všechny knihy, ale tahle mě nějak neoslovila. Dostanene klasický příběh z jedné ulice, kde každý skrývá nějaké tajemství a postupně se odhalují. Nebylo to špatné, ale asi mi to tolik nesedlo.

16.05.2024 3 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Přečteno během pár dní, kniha se mi líbila, ale první díl mi přišel o chlup lepší. Oba dva se stále chovají poměrně dost nevyzrále a asi to bude chtít třetí díl, kde se možná dočkáme dospělého chování. Závěr knihy je celkem překvapení, takže se těším na pokračování. Nicméně mi přišlo, že má kniha i dost hluchých pasáží, kde se nic neděje.

17.05.2023 3 z 5