stovickovam stovickovam komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Neotřelý námět a jazyk (díky překladatelce). Nejvíce mě zaujaly poselství, které vyžadovaly pouze lidskost, příběh Milly, Sophie, zmrzliny :D. Škoda konce, mohl být lepší

09.03.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Luxusní, strašně jsem jí chtěla i nechtěla dočíst. Poznámky Smrti nemají chybu

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ze začátku chvíli trvalo než jsem se začetla. Ale pak i díky krátkým kapitolkám knížka ubíhala sama. Čekala jsem trošku něco jiného, ale byla jsem mile překvapena.

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Autorka má i lepší knížky. Části s politikou mi nic neříkaly, možná protože jsem tu dobu nezažila. Hlavní hrdinka je super manipulátor s chlapama :D

16.08.2017 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Úžasná knížka, která nutí číst i mezi řádky

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Oddechovka :) vtipná, laskavá, možná i oko zvlhne

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nemám ráda, když je hlavní hrdinka (a s ní celá rodina) zralá pro psychiatrickou léčebnu. Sice se knížka četla dobře, ale pod pojmem psychotriller čekám víc.

18.10.2016 2 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Těžko hodnotit. Zážitky z misí Lékařů bez hranic. Klobou dolů

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Mám dvojče :) takže asi i trošku jiný náhled. První polovina trošku slabší, ale konec kdy vše do sebe zapadne... pecka :)

Zámek Zámek Franz Kafka

Zvláštní kniha rozhodně ne pro každého. Občas jsem se ztrácela v desetistránkových monolozích, a věty typu někdo něco udělá a pak z by toho mohlo být tohle nebo tamto mě šíleně deptaly. A konec mě opravdu dostal

09.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pod nálepkou bestseller si představuji trošku víc. Čte se dobře, ale za mě nemastný neslaný. Půlka postav je zralých na odbornou pomoc :D.

09.03.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Začátek pecka bohužel jen do chvíle kdy se z Christmase začal stávat ganster. Moc se mi líbily postavy Sala a Cetty. Šťastný konec byl až moc šťastný :)

09.03.2017 4 z 5