Malinkatý kretén přehled

Malinkatý kretén https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12920/bmid_malinkaty-kreten-sjV-12920.jpg 4 365 365

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi,který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén.Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malinkatý kretén. Přihlašte se a napište ho.

vrbova4204
14.11.2023

Jsou to kreteni na ctyrech nohach. Nehodnotim knihu ale ty psiky. Sama ma jednoho

Nofar197
25.10.2023 3 z 5

Jaja92 : Mám první vydání z roku 1994, ne tuto okleštěnou verzi, kde chybí dost zásadní části jako aféra bytového družstva Alfa, která byla v podstatě prvotním důvodem toho, že se Ela nakonec nechala přesvědčit, aby se politicky angažovala. Když jsem ji četla poprvé, bylo mi devatenáct, takže jsem ještě hlavní hrdinku nevnímala nijak negativně, naopak mi celkem imponovala. Po letech ji vidím trochu jinak : Stále je to úspěšná, nezávislá žena, která ví, co chce a nehrouti se kvůli maličkostech, na straně druhé mám pocit, že skutečně vnímá samu sebe jako zářivou hvězdu, pro kterou platí, co rikal v době rozchodu její manžel Oldřich : " Když je ti kamarádství nabízeno, v některých případech ho laskavě prijmes. Milostivě se kamaradis. "

Maki229
01.09.2023 5 z 5

Kniha je ženský román padesátnice, o jejím krásném vztahu ke svým dvěma psím mazlíčkům, taky o vztazích mezi lidmi napříč všemi generacemi a hlavně je vše psáno s humorem. za mě plný počet

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malinkatý kretén v seznamech

v Právě čtených7x