snilek.holka snilek.holka komentáře u knih

První První Kiera Cass

Není to nějak složitá série, která by nadchla náročnější čtenáře, ale taková ta jednoduchá oddechovka, po které zatoužíte být aspoň na chvíli princeznou. Aspoň po pasážích kdy popisují nádherné šaty a vy si je ve svých představách ještě zdokonalíte.
A i když to nebylo nic překvapivého a v podstatě už od prvního dílu tušíte jak to skončí, tak mě to opravdu bavilo. Hlavně se mi líbilo, jak moc se autorka snažila dát do děje trochu akce a překvapivých zvratů. Některé člověk očekává, některé moc ne.

16.02.2016 4 z 5

Pomsta Pomsta Nancy Lindsay Jones Holder

Představte si celkem zajímavý příběh a někdo by vám dal o něm knihu, která ovšem začíná někde uprostřed příběhu. Tak přesně tak jsem se cítila při čtení téhle knihy.

07.01.2016 1 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Myslím, že těmito knihami by jsme si měli často připomínat, čeho jsou lidi schopni. Jaké zvěrstva se děli. Na tohle téma jsem přečetla dost knih, ale žádná se nerovnala téhle. Autorka svuj žigvotní příběh vyprávěla s citem. BYlo užasné se prostřednictvím autorky ocitnout v době, která je pro mě naprosto šílená. Nebudu tu tvrdit že už určitě vím jaká muka to pro lidi tenkrát byla, protože si myslím, že si to člověk nedokáže představit i kdyby mu to někdo líčil sebe lépe. Ale mám aspoŇ určitou představu a tím pádem autorku nesmírně obdivuju, jak to všechno zvlála. Nejsem si jistá, jestli bych po ztrátě tolika blízkích našla chut ještě žít..... Tohle určitě doporučuji!!!!

10.12.2015 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Pro mě taková ta průměrná kniha, kde se nic nového a zajímavého neděje. Kde od první stránky tušíte jak to celé skončí a v podstatě očekáváte všechno co příjde. Je to taková příjemná a nenáročná oddechovka

24.11.2015 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tahle kniha, se mi líbila víc, než papírová města i když musím říct, že charakter postav je dost podobný. A i když je příběh místy předvídatelný, tak je i velice silný. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím, protože, to pro mě bylo opravdu příjemné a krásné čtení. Pokud bych měla být přehnaně kritická, určitě by se něco našlo ale proč za každou cenu hledat chyby. Jako celek takový se mi to opravdu líbilo a stálo to za přečtení :)

24.11.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Pokud mám být naprosto upřímná o autorovi, jsem se dozvěděla díky jeho velkému hitu hvězdy nám nepřáli, který jsem bohužel nečetla, ale pouze viděla ve filmovém zpracování. Příběh mě opravdu chytil za srdce a já posmrkala nejedny kapesníčky.
NA popud toho jsem si říkala, že by nebylo špatné vyzkoušet od něho i něco jiného a tak jsem šáhla po papírových městách, které už jsou také z filmované.
Příběh je psán z pohledu mladého kluka Qunentina, který nás v prvních stránkách zavede do jeho dětských let, kde vysvětluje, jak moc je posedlý svou sousedkou Margo. Mně se charakter MArgo absolutně nelíbil a myslím, že ani do ted jsem nebyla schopná pochopit co na ní Quentin viděl.
Každopáně první polovinu jsem totálně zhltala a příběh mě dost zaujal. Říkala jsem si, že je to něco pro mě ještě neotřepaného. O to větší bylo zklamání, když druhá polovina sklouzla do nudné formy, která čtenáře rychle odradila. V podstatě jsem druhou polovinu četla jen z povinnosti a z mírné zvědavosti, jestli Margo opravdu najdou. Naštěstí mě autor uplně neodradil a tak od něho vyzkouším ještě nějakou knihu...

24.11.2015 3 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Myslela jsem, že větší dětinskost už to snad ani být nemůže, ale evidentně jsem se spletla. Opět problémy s kluky i ve škole. Nic nového. už je to nudné a velmi otřepané

19.10.2015 1 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Já osobně musím tuhle knihu vychválit, četla se opravdu skvěle. A i když se mohlo zdát že bude otravné, číst tolik smutku, nebylo to tak. Teda aspoň pro mě. Co mě mrzelo, tak ten rukopis Lennie, jelikož jsem to četla jako e-knihu, někdy se to louskalo obtížně. Jinak si myslím, že krásné čtení

07.10.2015 4 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Už mě chvílemi opravdu nebaví, dětinské chování některých postav a to co začalo jako slibná série, se pomalu hroutí a stává se z toho propadák.Desátý díl a konec nikde. Proč to zbytečně natahovat ?
Nikomu bych už tenhle díl nedoporučila, čtu to jen z povinnosti.

07.10.2015 1 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Na mě ten děj byl dost rychlí, což možná,aspoň u mě snížilo malinko kvalitu. Ale to je můj problém. Jinak taková pohodová knížka, kde vás nic nepřekvapí...

29.09.2015 3 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Tahle dvoudílná série se mi opravdu hodně líbila. Můj problém byl jen ten, že knihy byly od sebe dost daleko, takže jsem půlku druhého dílu trávila tím, že jsem se do děje opět dostávala a snažila se dát si všechno dohromady. Což podle mě na kvalitě tohohle příběhu značně ubíralo. Ale to je jen jedno větší mínus. Pak mi ještě přišel velký skok v povahách postav, je pochopitelné, že po něčem takovém se začnou měnit, ale tím, že jsem si moc nepamatovala první díl, tak to pro mě byl opravdu veliký skok. Jinak to byl úžasný příběh, na který budu vzpomínat :)

15.08.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tři hvězdičky tento díl má hlavně proto, že mi příjde, jakoby byl sepsán proto, aby měla série více dílu. Takový ten doplňkový díl, před vyvrcholením.

28.07.2015 3 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Zajímavý nápad i když mě příjde, že poslední dobou se s takovými knihami roztrhl pytel. Pro mě veliké mínus bylo , že jsem si nedokázala zvyknout na hlavní postavy. NA jejich charaktery. Prostě mi neseděly.Což je škoda, ale že nesedli mě neznamená, že se nebou líbit někomu jinému...

26.04.2015 4 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Tak mě mrzí že tahle série končí. Podle mě tohle patří k věcem, které si ještě jednou v budoucnu určitě přečtu. A tak i když nechci musím se tu z hlavními postavami rozloučit ...Byla to užasná série

01.04.2015 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Tohle bylo takové to lehké štění a přesto mě to šíleně bavilo. Nápad se mi velice líbil a i když jsem se bála, že to bude to jediné co ocením, nebylo tomu tak a za to jsem vděčná :)

01.04.2015 4 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

U téhle knihy nemůžu říct, zda by to bylo nějak užasné a ani zas tak špatné. Na hlavní hrdinku jsem si moc dlouho nemohla zviknout, a ve výsledku ani nevím, jestli se mi to podařilo. Každopádně asi další díl ještě vyzkouším

01.04.2015 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Kniha mě moc nebavila...puvodně bych jí ale asi dočetla nebýt toho, že mi každý tvrdil, že seriál je lepší. To se za tak často podle mě nestává. A tak po shlédnutí prvního dílu, jsem knihu zaklapla a už jí neotevřela. Musím řít, že seriál je užasný!

01.04.2015 2 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Achjo...nebudu se moct jen tak s Cat rozloučit....Ona je prostě užasná a já každou tuhle knihu hltám od začátku až do konce

12.03.2015 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Prvně jsem z toho byla nadšená. Anotace vypadala tak dobře, že jsem se nemohla dočkat až se do toho začtu. Po několika stránkách mé nadšení pomalu vyprchávalo. Ve výsledku, jsem z toho pekelně zklamaná

12.03.2015 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jednoduché, čtivé, pohlcující a s krásnou obálkou :) Co víc říct

17.02.2015 4 z 5