snilek.holka snilek.holka komentáře u knih

Svět poté Svět poté Susan Ee

Nevíte někdo jak docílit toho aby tu nakonec vydali i třetí díl? Začínám být skepticka, že se toho nedočkáme...

05.06.2018 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Od téhle autorky jsem četla Nebe je všude a strašně se mi to líbilo. Takže jsem pochopitelně sáhla po téhle knize hned , jak jsem měla příležitost. Byla jsem zvědavá, jestli si autorka udrží, to co se mi na ní líbilo. A ono to tam pořád je :)
Postavy a jejich charaktery mi padly do oka hned od samého začátku. To sourozenecké pouto se mi líbilo i když to někdy skřípalo. I to jak si dělili slunce, hvězdy oceány...

Kniha pro některé čtenáře může být netradiční už jen proto, že jedna z hlavních postav je homosexuální, ale tím si to může získat, ještě daleko širší škálu čtenářů. Navíc se autorka pyšní krásnými metaforami ve kterých jsem se topila úžasem :) Nechybí ani láska, která potká oba sourozence.

,,Potkat toho pravého je jako vstoupit do domu, kde už jsi byl - poznáváš nábytek, obrázky na zdi, knihy na policích, obsah zásuvek."

Problémem snad bylo, že kniha se za začátku trošku táhla. Celou dobu máte pocit, že už jste na dosah tomu, na co celou dobu čekáte. Jakmile jsem se dostávala do jádra knihy, na tohle jsem rychle zapomněla. Navíc mě oslovil i styl, kdy čtete dvě roviny. Z pohledu Noaha, kdy jim bylo třináct a potom Jude, když jim bylo šestnáct. Postupně do sebe kniha krásně zapadá a vám se všechno dostává do souvislosti.

Takže kolem a kolem, je to pěkná, nenáročná, romantiká kniha se zajímavým příběhem :)

30.12.2016 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jiskra v popelu není jen jedna z mnoha knih. Vyčnívá propracovaným dějem, zajímavými postavami a prosředí kde se příběh odehrává. Děj se odehrával ve dvou liniích a z pohledů dvou hrdinů, kteří jsou tolik odlišní a postupně se jejich světy střetávají. Nejprve pomalu a nakonec se srazí v jeden užasný celek.

Laia, tahle postava si mé sympatie pomalu osahávala a já propadla postupem času, jak se její postava pomalu měnila. Ze začátku mě její fňukání trošku otravovalo, ale jak jsem se do příběhu ponořovala hlouběji, soucítila jsem s ní.
Naproti tomu Elias si mě získal hned. Jeho přístupem, tím že mu nechyběl soucit a nebyl plný brutality. I když mu Laia měla problém věřit, já jsem mu věřila hned :)

Musím říct, že kniha byla opravdu skvěle napsaná a musím pochválit i překlad, protože ten udělá taky hodně. Každý řádek a slovo od oslava se do mě příběh ponořoval hlouběji až sem ho měla přímo před očima. Živě jsem si představovala prostředí impéri, vesnic, tržiště.
Čtenář v této knize nemá nouzi o nečekaných zvratech, plno akce a hlavně nepředvídatelnosti. Často jsem lapala po dechu a říkala si tak tohle jsem opravdu nečekala. Už tohle je známkou skvělé kvality knihy a proto, pokud máte rádi tento druh čtiva, jiskra v popelu je pro vás to pravé ořechové ....

20.10.2016 5 z 5

Ukradený život Ukradený život Ulla Fröhling

Když si přečtete anotaci, máte pocit, že kniha musí být strašná, ale v tom smyslu, že se dozvíte plno ohavností co se dělo a tak jako v předešlé knize, že vvás do toho autorka bude umět vtáhnout, aby jste přesně pochopili jak moc to bylo strašné. Ale neděje se to. Ukradený život, je plný jmen a různých dat, které na vás autorka tak strašně rychle chrlí, že nemáte moc šanci si to všechno vrít do paměti.

Podle mě to šlo napsat podobně jako její první knihu, která vás tak ponořila do děje, že jste místy jen lapali po dechu. Tady je to napsané jaksi bez citu a nic vás pořádně nezaujme. BYlo to určitě strašné a stále je, protože tyhle sekt jsou tu dodnes, ale nemá to podle mě ten učinek o který autorce šlo.

12.10.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hodně lidí o téhle knize básnilo a ještě víc lidí mi jí doporučovalo. Nakonec jsem jí sehnala a vůbec nelituju, že jsem jí měla možnost číst. Byl to krásný, smutný, milostný příběh, při kterém se člověk rozesmál, ale i rozplakal. Zároveň si díky ní uvědomíte, že máte v životě vlastně strašné štěstí.
Will, mě svými poznámkamy častokrát rozesmál a Louise jsem bezprostředně záviděla. To jak umí být veselá, často optimistická a taková prostě svá. Stala se z ní postava, kterou jsem zbožnovala a strašně jí přála jen to nejlepší.
Asi nebudu moc jiného psát, nechci prozradit něco, co by pro případné čtenáře mohlo být zajímavé,ale budu muset poděkovat těm, kteří mě na knihu upozornili.

02.09.2016 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Tahle kniha je ideálním čtení pro všechny, kteří milují příběhy o mýtických bytostech. Kteří milují, plno akčních scén a vtipu. Asi tak bych tuhle knihu popsala já.
Od téhle knihy jsem moc nečekala, takže jsem nakonec byla příjemně překvapená. Začátek knihy byl možná mírně kostrbatý a místy to mohlo být propracovanější, celkový děj knihy se mi líbil a byl pro mě zajímavý. V podstatě po přečtení pár stran mě to vtáhlo do děje a pohltilo.

Penryn mi padla do oka ve své podstatě už od začátku. Vyprávění z jejího pohledu se mi líbilo. Často mi to něco připomínalo,ale já si nemůžu vzpomenout co. Je to odvážná hrdinka, která si jde za svým cílem i když si je vědoma toho, že to nemusí zvládnout.

A ani tady nechybí hrdina jménem Raff, bez kterého by to nebylo ono. Asi většina knih musí mít svého hrdinu do kterého se čtenář zblázní a užívá si chvíle, kdy se dostane na scénu. Je svým způsobem přidrzlí, umí být krutý a díky němu se člověk dozvídá víc o Andělech všeobecně. Častokrát jsem se pobavila, když byly spolu s Penryn.

I když se kniha nevyhnula klasickým klišé, kdy se do sebe zamilují dva lidé ( dvě bytosti), bez toho by to asi nebylo ono a ačkoliv si to přiznáme nebo ne, nejspíš na to stejně všichni čekáme. :) Co mě potěšilo, že to nebylo vyloženě přeslazené,ale chvilkové scény, kdy se čtenář těší, že něco bude, střídaly akční scény a občas to zavánělo mírným hororem. Asi pro toho kdo má tak bujnou fantazii jako já, která jsem si každou scénu předtavovala velmi živě. Takže jste v podstatě neměli chvilku oddychu a pořád se něco dělo.

07.08.2016 4 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Magie ničivá je opět plná akce, napětí, trochou romantiky a štiplavého humoru. Konečně se osobně seznámíme s Rolandem a místo toho abych toho chlapíka nenáviděla, těším se až si o něm přečtu víc. Docela na mě zapůsobil a jsem si jistá, že si ho ještě užijeme. A i když vám některé chvilky můžou připadat trochu klišé tak to hodte za hlavu, protože to k tomu asi prostě patří.

Kate je opět ta drsná holka, která skolí téměř všechno a s Curranem prostě tvoří dokonalý pár. Hlavně jejich humor mě hodně baví. Mrzelo mě, že se Curran neobjevil dřív, trošku mi tam chyběl, protože jejich hašteření, je prostě kouzelné. To jak se hašteří, jak jsou oba neskutečně drzí a přesto by jeden pro druhého zemřeli.

28.07.2016 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Jedná se o krátkou novelu, která doplňuje dějovou linii knihy magie střelného prachu. Zatím co v originále, to vyšlo i zvlášt u nás si musíte pořídit knihu o vedlejší postavě Andrei.
Ale i když se jednou o krátkou povídku, ani tady nás Kate a Curran nezklamou za honbou po spravedlnosti. Autorské duo snad nikdy nepřestane mít skvělé nápady a nepřestanou nás překvapovat.
Tentokrát se Kate s Curranem a jejich partou vydají na cestu, aby zachránili život malému chlapci a jak už to tak bývá, dostanou se do situací, kdy nechybí pořádná dávka souboje.
Hodně mile mě překvapilo, že se v této knize setkáváme i s Vikingi, kteří jsou silní, zlobiví a ožralové. Možná bych se jim věnovala trošku víc, protože mě to bavilo. Ale i tak se mi četba líbila....

21.07.2016 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Nemůžu uvěřit, že už je konec a nemůžu uvěřit, že se dalšího pokračování nejspíš nedočkám. Aspoň to jsem vyčetla na internetu.
Láska, mafie, otroctví. Tyhle tři slova podle mě vystihují příběh, který se v knize odehrával. A jak sama autorka na konci psala i když tohle je pouhá fikce, plno z nás se to může dotknout blíže, protože otroctví existuje i v dnešní době.
Na začátku knihy jsem měla strach, že to bude klišé, kdy se do sebe zamilují dva lidé, kteří jsou tolik odlišní od svých světu, ale autorce se do toho podařilo dostat něco víc. Jako malé naivní dítě jsem sledovala Haven a tolik si přála aby našla štěstí. Haven se mi prostě dostala pod kůži hned po přečtení několika málo stran. Její život byl prostě peklo a ona jakoby v sobě pořád nesla špetku naděje, které se tak sama bála.
O proti tomu Doktor DeMarco na mě působil jak si nezařaditelně. V jedné chvíli byl dobrota sama a v té druhé ukázal svou horší tvář. Nakonec to k ději skvěle pasovala a i on si získal mé sympatie. Oproti tomu dva bratři Dominic a Carmine si je získaly v podstatě od začátku. A i když nejsem zrovna fanda, když se v knize často mluví vyloženě vulgárně tady mi to ke Carminovi naprosto sedělo. Častokrát jsem se přistihla jak se nad ním připitoměle uculuju. :)
Abych trochu shrnula knihu, bylo to opravdu zajímavé, čtivé a poutavé. Chvilky romantiky, střídaly akční scény. A i když si moje kamarádka stěžovala že jsou tam místa, kdy je to zbytečné dlouhé, já se modlila aby byly ještě delší, protože jsem se s nimi nechtěla rozloučit.

13.07.2016 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Tak jo, myslím že bylo načase věnovat knihu i těmhle bratrům. Osud Treze a seleny mi byl opravdu líto. Celou dobu jsem čekala na zázrak jak tomu bylo v minulých dílech, ale zatím jsem se nedočkala, což je možná dobře :)

Za to příběh iAma byl dost krátký a klidně bych mu věnovala více prostoru. Tohohle bratra jsem měla raději, proto mě mrzelo, že jeho příběh vzali tak hopem. Klidně bych si toho přečetla víc.

Za to jsem více očekávala o Assailovi a Solle. Minulá kniha skončila odloučení a tak nějak jsem předpokládala že se jim tento díl budeme věnovat. Nakonec to nepřišlo. Uvidíme, třeba to přijde příště.

Co k tomu víc říct. Je to záležitost, která mě nikdy nepřestane bavit i když to není žádná převratná série. Navíc mě těší,že autorka už se tolik nezabývá Bezduchými, protože jejich linie vyprávění mě nikdy moc nebavila. :)

21.06.2016 4 z 5

Až do dna Až do dna Chloe Neill

Předem se omlouvám , ale ti kdo knihu nečetli, nepokračujte. Zkoušela jsem své dojmy napsat bez prozrazení děje, ale nejde to :) Proto se omlouvám za spoiler.

POZOR SPOILER

Tenhle díl o upírce Merit, mezi mé favority určitě nepatří. Ti kdo četli předchozí díl jistě vědí, že Ethan umřel. Já byla zvědavá, jak se autorka po vystřižení jedné z hlavních postav, popere s dalším dílem. A pokud mám hodnotit čistě sama za sebe, tak jí to moc nešlo. Ethan my tam chyběl a to jejich hašteření taky. A to i přes to, že se to snažila nahradit Jonahem, který se mi nezamlouvá od prvního představení.
Celkem byl podle mě tenhle díl nepovedený. Pokud si dobře vzpomínám tak existenci upíru odhalili všichni, ale jakoby protesty lidí sahali pouze na Cadoganský dum. Ostatní domy jakoby si žili dál bez utlaku lidí, což mi přišlo krapet divné. Navíc byl tenhle díl dost průhledný. Zhruba od poloviny knihy, jsem prostě věděla že Mallory se toho všeho učastní, což podle mě zkazil závěr, který měl být evidentně napínavý. Ale dává to knize určité plusko, protože tenhle vývoj se mi líbí a je zajímavý.
Celá ta kniha na mě působila věčné politické žvatlání a nic z toho. pořád se jen vyšetřovalo,okecávalo, a nikde nic tu nic.
Když už pominu tyhle věci dostanu se k závěru. Nápad s oblohou nebyl špatný, jen bych ho jinak pojala. Co mě ovšem namíchlo ze všeho nejvíc byl konec. Ethan záhadně oživne ??? Co to jako mělo být ?? Chápu, že je to fantasy kniha, ale pokud se z nějakého důvodu rozhodla autorka Ethana zabít, byla podle mě obrovská hloupost ho najednou zase oživit. Ještě k tomu takhle. Působilo to na mě lacině a jako by to autorka dělala jen proto aby přitáhla více pozornosti. Podle mě tedy neměla Ethana vůbec zabíjet, ale třeba jen velice těžce zranit. Přineslo by to stejný efekt.

Suma sumárum, na to že je to pátý díl, tak kvalita pěkně klesá, místo aby stoupala. Knihy budu číst dál už jenom proto, že jsem jednou začala a třeba se s dalším dílem zas vyšvihne. Uvidíme....

12.05.2016 3 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Eileen Gormley

Celkem jsem na rozpacích jak tuhle knihu ohodnotit. První polovina knihy mě pohltila zato ta druhá mě už trochu nudila. To kdy se Abbie ocitla s Jackem v deštném pralese mě opravdu bavilo. Protože i když jde o erotický román se kterými se roztrhl pytel, neslo to v sobě určitou originalitu se kterou autorka začala. Bylo i dost zajímavé číst jak se v v pralese snažili žít a mrzelo mě, že tomu autorka nevěnovala trochu více pozornosti.

Nemohla jsem si pomoct, ale knihu jsem srovnávala s 50 odstínů šedi. Prostě a jednoduše od těhle knih nic originálního nečekejte. Možná kdyby autorka zůstala v džungli byla by kniha o dost lepší, protože to opravdu bylo zajímavé prostředí se kterým se podle mě dalo dobře pracovat. Takže pokud hledáte příjemnou a jednoduchou oddechovku hurá do toho. Nic lepšího z toho asi nevyždímete :)

09.05.2016 3 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Knihy o Merit a Ethanovi si zamilujete. Sice je postup opravdu pomalý a ze začátku si příběh opatrně ohmatáváte, ale časem zjistíte, že to vlastně není vůbec špatné a postupně se do toho dostáváte.
Tentokrát mi v knize chybí Mallory. Autorka jí v tomhle díle nedala úplně prostor,což je škoda.
Občas se neudržím a kouknu se na různé komentáře, které neobsahují spojler a psaly něco o tom, že po přečtení bude čtenář v šoku. Nakonec jsem se rozhodla to hodit za hlavu a prostě si počkat až se do toho pustím. Udělala jsem dobře a knihu si užila.
Je těžké pokračovat ted v psaní tak abych nic neprozradila, ale pravdou je, že jsem byla na konci knihy v šoku a pořád si říkala, že to autorka nemůže udělat. Ale ona to evidentně udělala a abych byla upřímná závěrečný boj, jsem čekala krapet víc akčnější. Už hlavně jenom kvůli událostem, které se odehráli.

24.04.2016 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Když mi tahle kniha byla doporučena od kamarádky, jen jsem nedůvěřivě na knihu zírala. Nálepka pod kterou se kniha snaží víc prodat ( pro příznivce hunger games ) mě spíše odrazovala. Člověk se totiž těší na to nejlepší a častokrát je pak opravdu zklamaný. A nespletla jsem se.
Ten potenciál tématu se kterým se v této knize pracuje je obrovský, ale nevyužitý. Mohlo z toho být daleko víc. Celkově to na mě působilo, jako odbyté dílo. Jednak jsem se do děje nemohla plně ponořit, což možná způsobil i styl psaní, kdy neustále odbíhal autor do minulosti postav. Nebo to má na svědomí děj, který na mě pusobil jak si odfláknutě. Autor nešel ani do hloubky příběhu, což taky podle mě ubralo na kvalitě. Chtělo to mnohem detailněji vykreslit charaktery postav. Neměli jste prostě možnost si na postavy zvyknout. Čekala jsem taky mnohem více napětí a větší rozmanitost. Navíc bych očekávala, že se autor více ponoří do problémů závislých a bude tam více konfliktů. Trošku mi neseděl celkem hladký průběh, vzhledem k tomu co jsem o postavách věděla.
Kniha se tedy bohužel moc nepovedla a znova opakuji je to škoda, protože potenciál byl opravdu hodně vysoký

13.04.2016 1 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Opět jsem se musela usmát nad tím jak Riley volila mezi Quinnem a Kelenem. Tahle kniha je originální hlavně díky hlavní hrdince, která především přemýšlí svými spodnímy partiemi. :)

U Autorky je z každdým dalším dílem viděn určitý posun a zlepšení kvality celé série. Trochu mě mrzí, že někde uvázlo vydávání dalších dílů, protože když už to mám rozečtené, chtěla bych číst dál. Na to si všem budu muset určitě počkat.

Mám ráda v knihách humor, takže každá kniha u které se občas zasměju, nebo pousměju má ode mně hned plusové body,ktéhle knize patří taky. Nakonec kniha nezklamala ani svou akcí a mě jen může mrzet, že nemáme k dispozivi další díly :)

13.04.2016 3 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Knihy s podobnými témati mě nikdy nelákali a ani nebavili. Díky Becce Fitzpatrickové mohu změnit názor. Téměř od začátku jsem byla napnutá jak struna, není pochyb o tom, že spisovatelka vás umí vtáhnout do děje a donutí vás si hlavní hrdinku celkem zamilovat. Což se nedá říct o její nejlepší kamarádce Korbie a Calvinovi. Korbie byla pro mě ufňukaná a mírně rozmazlená a k hlavní hrdince mi prostě nepasovala. Calvina jsem nemohla vystát od samého začátku a i když tam byly pasáže, které mě donutili nad ním občas zalitovat, vůbec to nepomohlo a trošku mě Britt rozčilovala jak na něm byla fixovaná. Což byl nejspíš záměr autorky. Jako celek bych to hodnotila celkem kadne. Je tam dost nečekané akce, nepředvídatelné události a tahle spisovatelka umí podle mě navíc příběh docela dobře prodat. Po přečtení, jsem měla v hlavě pár otázek ohledně vedlejších postav a proto mě trošku mrzelo že to autorka nerozvedla, na druhé straně příběh nebyl o nich že....

18.03.2016 4 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Líbí se mi když si oblíbím nějakou sérii a oni vezmou jednu z vedlejších postav a rozvinou tak její osobní příběh :) I když to nebyl špatný příběh a chtěla jsem v příběhu víc Andrey a Rafaela, nějak jsem si nemohla pomoct, ale Kate a Currana jsem v tom hodně postrádala.

18.03.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Není to nějak složitá série, která by nadchla náročnější čtenáře, ale taková ta jednoduchá oddechovka, po které zatoužíte být aspoň na chvíli princeznou. Aspoň po pasážích kdy popisují nádherné šaty a vy si je ve svých představách ještě zdokonalíte.
A i když to nebylo nic překvapivého a v podstatě už od prvního dílu tušíte jak to skončí, tak mě to opravdu bavilo. Hlavně se mi líbilo, jak moc se autorka snažila dát do děje trochu akce a překvapivých zvratů. Některé člověk očekává, některé moc ne.

16.02.2016 4 z 5

Pomsta Pomsta Nancy Lindsay Jones Holder

Představte si celkem zajímavý příběh a někdo by vám dal o něm knihu, která ovšem začíná někde uprostřed příběhu. Tak přesně tak jsem se cítila při čtení téhle knihy.

07.01.2016 1 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Myslím, že těmito knihami by jsme si měli často připomínat, čeho jsou lidi schopni. Jaké zvěrstva se děli. Na tohle téma jsem přečetla dost knih, ale žádná se nerovnala téhle. Autorka svuj žigvotní příběh vyprávěla s citem. BYlo užasné se prostřednictvím autorky ocitnout v době, která je pro mě naprosto šílená. Nebudu tu tvrdit že už určitě vím jaká muka to pro lidi tenkrát byla, protože si myslím, že si to člověk nedokáže představit i kdyby mu to někdo líčil sebe lépe. Ale mám aspoŇ určitou představu a tím pádem autorku nesmírně obdivuju, jak to všechno zvlála. Nejsem si jistá, jestli bych po ztrátě tolika blízkích našla chut ještě žít..... Tohle určitě doporučuji!!!!

10.12.2015 5 z 5