Černý led

Někdy je nebezpečí sotva patrné – až dokud není pozdě. Britt Pfeifferová se připravovala na výlet do Tetonských hor, ale nečekala, že se k ní bude chtít přidat její bývalý přítel Calvin, který ji stále pronásleduje v myšlenkách. Jenže než stačí Britt zpracovat své city ke Calvinovi, nečekaná bouře ji přinutí vyhledat příst... celý text

Někdy je nebezpečí sotva patrné – až dokud není pozdě.
Britt Pfeifferová se připravovala na výlet do Tetonských hor, ale nečekala, že se k ní bude chtít přidat její bývalý přítel Calvin, který ji stále pronásleduje v myšlenkách. Jenže než stačí Britt zpracovat své city ke Calvinovi, nečekaná bouře ji přinutí vyhledat přístřeší v osamělé chatě u dvou velmi hezkých obyvatel – jenže tito muži jsou uprchlíci a uvězní
ji jako rukojmí.
Britt výměnou za svůj život souhlasí s tím, že muže převede přes hory. Ví, že musí zůstat naživu dost dlouho na to, aby ji Calvin našel. Všechno je ještě horší, když Britt objeví mrazivé důkazy o vraždách, ke kterým došlo v okolních horách. Tento objev z ní však může udělat vrahovu příští oběť.
Jenže v horách není nic takové, jak se zdá, a všichni něco tají, včetně Masona, jednoho z Brittiných únosců. Jeho laskavost Britt mate. Je Mason nepřítel, nebo spojenec?
Černý led je romantický thriller Beccy Fitzpatrickové zasazený do zrádných kulis Tetonských hor ve Wyomingu. Zamilovat se by nikdy nemělo být takhle nebezpečné. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/242484/cerny-led-242484.jpg 4.282

Black ice (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Egmont (ČR)

AbigailM.M.

Už jsme četla od této autorky Zavrženého, ale i tento styl psaní se mi od ní líbil.

MijaLove
14.12.2016

Kniha se mi velmi líbila.Koupila jsem si ji díky autorce Becce fitzpatrickové od které jsem četla andělskou sérii zavržený . A to se mi hodně zalíbilo , tak jsem byla zvědavá na další její knihu.Kniha černý led byla velmi zajímavá místy napínavá . Byla čtivá. Hlavní hrdinku jsem si oblíbia i když místy mi lezla trochu na nervy

Pajuška59
22.11.2016

Skvělá kniha. Hned na začátku mě děj zaujal a v polovině knihy mě vtáhl do děje tak, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout a musela jí dočíst do konce. Tato kniha se mi opravdu líbila a všem doporučuji :)

alzbeta4340
16.09.2016

Romantický thriller pro mladší čtenářky. Za mě je to v rámci žánru průměr.

Ennie
16.09.2016

Skvělá knížka. Hned od začátku si mě získala. Čtivě napsané. Chytlo mě to tak moc, že jsem knihu měla přečtenou za tři dny. Původně jsem čekala něco více napínavého. Alespoň po přečtení úvodu. Ale i tak jsem moc spokojená. A romantické části se mi moc líbily. Nevím, jestli je to tím, že ráda čtu thrillery a krimi, ale hned od začátku jsem tušila vraha ikdyž mi hlavou poletovaly myšlenky, že se možná pletu a bude to úplně jinak. Trošku mi u hlavní hrdinky vadila ta její hraná sebedůvěra - kdyby to bylo proto, že se snaží přežít nebrala bych ji to, ale snažila se akorát udělat zajímavější a lepší. Taky mi vadí, že na konci mohla více rozepsat, co se stalo s vedlejšími postavami a i ten úplný konec mohla trochu více rozvést.

vikimi
20.07.2016

Ctive, napinave, promyslene. Moc pekny pribeh ;)

Jaehyun
19.06.2016

Úžasná knížka. Nestává se mi tak často, že bych se dokázala plně soustředit na příběh ale u téhle knížky se to povedlo na 100%. Jako vždy mě autorka nezklamala. Její knížky považuji za nejlepší co byli kdy napsány i když se mnou možná ne všichni budou souhlasit. Nicméně doufám, že bude pokračovat a napíše něco dalšího, protože bych si to ráda přečetla :33

Anne Leyyd
20.05.2016

Obsahuje SPOILERY

Tak, konečně dočteno! Co k tomu dodat? Vážně jsem chtěla, aby se mi to líbilo, hrozně moc jsem se snažila, ale… tohle prostě nejde.

Námět knihy je vskutku perfektní. Oběť únosu se zamiluje do zdánlivého únosce - to je něco pro mě :D

Naneštěstí zpracování celého příběhu mi TOLIKRÁT přivodilo nutkání praštit se pokaždé něčím do hlavy, že jsem si ho užít zkrátka nemohla.

Styl psaní velmi čtivý, tady Becce nemůžu vytknout nic. Píše poutavě a děj ubíhá svižně. Kámen úrazu (zase - nevím, co to s Beccou Fitzpatrick je, že svoje hrdinky vždycky píše tak, že jsou na ránu) nastává u postav. Názory / chování / uvažování hlavní hrdinky se mění rychleji než dubnové počasí. Vadila mi její sebestřednost a předstírání zdánlivého, „já všechno zvládnu, jsem silná a chytrá a…“

Mason alias únosce mi seděl zhruba do ¾ knihy. Jenže když začal opěvovat chytrost a vynalézavost Britt, měla jsem chuť schovat se do koše. Kam ten chlap dal rozum… Epilog tomu dodal korunu, protože z toho TÁÁÁK děsně kapal cukr, že mi přišlo lehce mdlo. Jakoby toho drsného horala vyměnili za plážového playboye, který svoje repliky pochytil z červené knihovny.

Celkově se v příběhu vyskytuje několik naprosto nelogických bodů, které mi celý dojem z knihy zkazily, a já si ji nedovedla vůbec užít. Autorka se zjevně snažila dát příběhu punc reality, jenže to se jí (alespoň u mě) nepodařilo. A když už v polovině knihy víte na 97 % kdo je vrah a pak přijdete na to, kdo je Mason... Tohle mě zklamalo. Opravdu jsem čekala thriller (aspoň trošku), a ono houby. Pokud vám je tedy více jak 20 let, neočekávejte, že vás kniha nějak šokuje nebo překvapí...

Černý led tedy doporučuji jako VELMI odpočinkovou četbu, při které vám nebude vadit, když sem tam narazíte na nelogičnosti a překousnete hlavní hrdinku, která… opravdu neví, co a jak si má myslet.

Hodnoceno celkově tak na 2,5 hvězdičky... Škoda... :-(

snilek.holka
18.03.2016

Knihy s podobnými témati mě nikdy nelákali a ani nebavili. Díky Becce Fitzpatrickové mohu změnit názor. Téměř od začátku jsem byla napnutá jak struna, není pochyb o tom, že spisovatelka vás umí vtáhnout do děje a donutí vás si hlavní hrdinku celkem zamilovat. Což se nedá říct o její nejlepší kamarádce Korbie a Calvinovi. Korbie byla pro mě ufňukaná a mírně rozmazlená a k hlavní hrdince mi prostě nepasovala. Calvina jsem nemohla vystát od samého začátku a i když tam byly pasáže, které mě donutili nad ním občas zalitovat, vůbec to nepomohlo a trošku mě Britt rozčilovala jak na něm byla fixovaná. Což byl nejspíš záměr autorky. Jako celek bych to hodnotila celkem kadne. Je tam dost nečekané akce, nepředvídatelné události a tahle spisovatelka umí podle mě navíc příběh docela dobře prodat. Po přečtení, jsem měla v hlavě pár otázek ohledně vedlejších postav a proto mě trošku mrzelo že to autorka nerozvedla, na druhé straně příběh nebyl o nich že....

Moncza
24.01.2016

Tato spisovatelka mě opět nezklamala, čtivé od začátku do konce. Jen od určité části předvídatelný konec, proto o hvězdičku méně.

Renulik
07.01.2016

Kniha se mi strašně líbila. Myslela jsem si, že vím kdo je vrah, ale to odhalení mě docela šokovalo.

Terez.a
13.12.2015

Fitzpatricková je moje oblíbená autorka a ani tentokrát mě nezklamala. Černý led nelze porovnávat se Zavrženým, tentokrát jde o něco jiného. Je to dobrodružný a zároveň mrazivý thriller.

Markysek45
08.12.2015

Vyloženě thriller bych Černý led nenazvala, ale nebyl to úplně marný pokus. Zajímavý příběh v nádherném prostředí. Děj je sice celkem předvídatelný a je vám jasné, kdo je ten špatný chlápek, ale i tak se kniha čte pěkně a rychle. Epilog jsem čekala trochu důmyslnější, ale i tak jsem byla potěšena.

AjinQa
23.09.2015

Jedna z mojich nejoblíbenějších knih. Před černým ledem jsem četla autorčiny další knihy. Samozřejmě byla čtivá jako ostatní. Hned od začátku se mi líbila. Nemohla jsem od ni odlepit oči. Samozřejmě hlavní hrdinka byla super. Příběh byl napínavý. Doporučuji všem. :)

LilianaFalcon
04.09.2015

Mně se to prostě a jednoduše líbilo :-) vodítek tam byl dostatek, aby všem došlo, kdo co udělal a aby byl čtenář zvědavý, jak se to všechno vyvine a vyřeší...

barborelka
08.08.2015

Tak ještě ted jsem překvapená :-D ...ze začátku příběh nic moc až jsem si říkala co to vlastně čtu....ALE Becca je opravdu mistr v tom jak čtenáře zmást :-D....a od půlky knihy jsem měla permanentně zvednuté obočí a říkala si CO...? COŽE...? TO SNAD NE....? :-D ....
Pěkně napínavé čtení, kde nechybí ani ten něžný i když trošku krkolomný vztah mezi "úhlavními" nepřáteli ;-)

ivana02
20.06.2015

Asi moje chyba, očekávala jsem totiž thriller, detektivku, místo toho je to spíš dívčí román. Těšila jsem se na hory, boj o přežití a ne na dvě naivní holky. V půlce bylo jasné, "kdo je vrah" a jak to dopadne. Nicméně kniha se čte hezky.

Maragad
12.05.2015

Počátek knihy je lehce zmatený, ale Becca Fitzpatricková postupně odhaluje minulost hlavních postav a jak vše vyplouvá na povrch, nejen že se v ději čtenář lépe orientuje, ale také pomalu začíná odhalovat hlavní zápletku, která je opravdu šokující. Jak už si čtenáři na styl psaní autorky zvykli, i tentokrát je příběh psán velmi čtivě a knihu nejspíš neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku. A předem vám říkám, že vás nejednou zamrazí. Protože Černý led působí velmi reálně a já jsem ráda, že nejezdím na hory.

kneslova
11.05.2015

Pro mne tak trochu slabý příběh...

little-dream
20.04.2015

Doporučuji pro fanoušky této autorky!
Knížku jsem musela mít hned, jak vyšla. Nemohla jsem čekat ani chvilku a pádila do knihkupectví ♥
Nezklamala mě, i když někoho možná jo, ale já se od ní nemohla odtrhnout. :)
Za mě 5 hvězd ♥

LibraryGirl
19.04.2015

Tato kniha je pro mě určité zklamání. Hrdinka se celou dobu zabývá svým vztahem k bývalému příteli. To její putování sněhem a tmou v horách jsem vnímala spíše jako druhořadé. Zajímal mě spíš vztah Masona a Britt, ale o něm jsem se vlastně nedozvěděla nic. Autorka se taky mohla víc zaměřit na život Britt a Masona po tom únosu. Jak se k sobě chovali, když už pominulo nebezpečí a oni jsou zpět v normálním životě. Možná, že bych dala hvězdu navíc, kdyby tam byl lepší epilog. Prostě průměr. :-\

Monnie1063
19.04.2015

Tahle kniha byla pořádná jízda! Becca opět nezklamala a vymyslela pro nás napínavý, tajuplný a romantický příběh. Její styl psaní si musíte zamilovat, stejně jako v Zavrženém tu nechybí kupa vtipných hlášek (na můj vkus jich tam ale mohlo být víc :D) a postavy jsou skvěle vykreslené. Britt se mi celkem líbila, tak trochu nechápu, jak jsem se v jednom komentáři na Goodreads mohla dočíst, že někomu připomíná Bellu ze Stmívání nebo Lucindu Priceovou. Ovšem, že pokud vás někdo unese a bude vám vyhrožovat smrtí, se u vás neprojeví syndrom neohrožené hrdinky. Britt byla podle mě DOST statečná.
První půlku knihy jsem si doslova kousala nehty nervozitou, protože jsem absolutně netušila, co najdu na další stránce. Jsem jenom já takový zvrhlík, nebo jste i vy čekali nějakou prasárnu vzhledem k prologu? :D Druhá půlka se spíš točila kolem Britt a Masona, ale stále se ve vzduchu vznášela taková ta kousavá nejistota, protože jste tušili, že se každou chvilku něco špatného stane. Závěr byl, jako u každé knihy této autorky, skvělý a nebylo možné se odtrhnout od čtení, dokud jste nedočetli poslední větu. Neříkám, že jsem to rozuzlení nečekala, ale přesto jsem musela uznale pokývnout, kde Becca bere všechny ty nápady. :D
Moc mě mrzí, že kniha nemá pokračování a já se s hlavními hrdiny už nesetkám. Doufám, že autorka plánuje napsat ještě spoustu dalších knih. :-)

Chladnetka
18.04.2015

Skvělé a napínavé čtení. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a autorčin styl psaní Vás dokáže vtáhnout do víru dobrodružství a něpětí. Moc se těším na další autorčin počin. Snad to bude brzo.

USA zima dobrodružství putování

Becca Fitzpatrick