simca9342 simca9342 komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Napínavý příběh plný napětí a černého humoru. Jak dopadne jeden víkend na horách pro partu lidí, která se ještě ani pořádně jeden druhého nezná a musí se dát dohromady a spolupracovat jako tým , aby se zachránili před velkým neznámým, ale kdo to je ? Podaří se to skupince přijít na to?
Od autorky mám přečtené Manžely odvedle a byla to skvělá jízda po pátrání po malém dětátku.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Před pár lety jsem dočetla a děj ve mě zůstal doteď. Řeknu to upřímně: Mít sousedku , která by nechtěla , abych s sebou na návštěvu vzala své dítě , pro změnu já odmítnu jít k ní. Rodina z knihy to sice také zvažovala , ale nakonec odešli a dítě nechali bez dozoru. Sice ho každých pár minut chodili kontrolovat, ale při poslední návštěvě dětského pokojíčku v postýlce nebyla...
Strach a nervozita , co je s Cory by zničila úplně každého, ale pro Annie a Marca to bylo mnohem horší. Uvidí ještě dcerku někdy? Postupně ze všech sousedů, přátel a známých vyjde něco, co by málokdo čekal.

27.01.2023 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Román o tom, co všechno je dospívání a těžkém životě teen kluka. Leo rad hraje fotbal, poslouchá hudbu a školu s profesory , kteří na ni učí by jako jiný každý kluk v jeho věku nejraději hodil do vzduchu. Své učitele popisuje černým humorem a přemýšlí o tom do čeho nebo koho se asi proměnili v minulém životě. Je zabouchnutý do jedné holky, která ale onemocní velmi vážnou nemocí. Vyrovnají se s tím oba dva ?

Panenka Panenka Joy Fielding

(SPOILER) Napínavý, ale taky tragický příběh o minulosti hlavní postavy. Příběh se mi moc líbil, ale štvala mě hrozně Amanda - poloviční alkoholička, která někdy nevěděla, kdy dost...
Opět v příběhu hraje roli telefonát, ale tentokrát je střelcem její matka (údajným) a je na její dceři, aby vše vyřešila . Minulost je nezastavitelná a dá o sobě vědět i v momentě, kdy to nejméně čekáme.

25.01.2023 5 z 5

Zasněžená svatba Zasněžená svatba Abby Clements

Vtipný příběh o životě a práci jedné mladé ženy, která by se chtěla vdát,ale zatím nikoho nenašla. Proto pomáhá s chystaním svatebním večírků pro novomanžele a jejich další rodinné členy. A právě na nich by chtěla potkat svého budoucího muže. Věři, že se jednou někdo přece jenom najde.. Ale kdo ví

24.01.2023 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Přečtená před lety .

Příběh o tom jak velká může být láska k dítěti, když je matka samoživitelka. Desetiletý Viktor je často smutný, je doma často sám. Jeho mamka má náročné povolání. A protože je na jeho výchovu úplně sama, pošle ho k babičce. Co všechno si tam Viki uvědomí to se dozvíte, když si přečtěte tady tu knihu.

24.01.2023 5 z 5

Vesmír v kostce Vesmír v kostce kolektiv autorů

Mini encyklopedie o naší galaxii, ale taky o rozložitém vesmíru . O něm je jedno z letošních témat zdejší výzvy- kniha o vesmíru. Podrobný popis jak planet , vzniku hvězd nebo historické pozorování oblohy už ze starověkého Řecka tak doplňující ilustrace přinášejí kromě poučení rozšíření znalostí.

Evropská unie pro děti Evropská unie pro děti Małgorzata Krzyżanek

Další téma, kde je obálka žlutá, i když ne celá, splněno :)
Co je to Evropská unie, jaké členské státy do ní patří a jaké výhody má placení eurem? Malý Honzík čtenáře provede zakladnimi znalostmi. Tenká kniha slouží jako doplnění informací na cestách.

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

To je prostě... WOW!! Tak skvělý příběh jsem zatím nečetla.️ Připomíná mi to Matyldu od Dahla️ holka, ktera miluje knihy vyrůstá v neúplné rodině, kde je tyrantsky otec většinou pryč z domu a malá Alice zůstává s energickou mámou, kterou má snad nejraději na světě. Ale když se jednou stane hrozná tragédie Alici si vezme do péče člověk, o kterém vůbec nevěděla- babička. Odveze ji na svou farmu, kde nebude sama... i přes téma domácího násilí je příběh doslova plný pohadek, kouzel a víl a dalších pěkných míst Cílem po přečtení knihy je dobré uvědomit si, že každý člověk má v životě místo a dalšího člověka, kterému se může svěřit .. nikdo není nikdy sám ️️

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

První seznámení s autorkou. Skvělé! Strhující příběh, i když není o holocaustu a koncentračních táborech v hlavní roli. Malý Jack místo mámy v jejich domě najde trosky jejich bytu. Máma je pryč. Zuří válka , Londýn je pod útoky bomb a jedna zasáhne i zmíněné obydlí. V sirotčinci, kde skončí spolu s dalšími dětmi mu tvrdí , že mámu už nikdy neuvidí, je mrtvá. Jenže ta žije, prošla psychiatrií a nevzdává se naděje, že svého syna ještě někdy uvidí. On zatím ale cestuje mnoho měsíců na lodi do neznámé země, kde musí těžce pracovat . Jeho život "vykoupí" mladá bezdětná žena toužící po dítěti. Po čase si ho oblibí a přijme za svého. Ale jeho pravá máma ho nepřestala hledat. Setkají se navzdory velké dálce?
Celý příběh vypadá jako fikce , ale je inspirován skutečnými událostmi.

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Přečtená před lety.

Napínavá kniha o hledání jedné identity. Jane neví, kde je, kdo je ani jaký je den nebo rok. V kapse má větší obnos a že by věděla, jak k němu přišla se nestane.
Musí věřit jiným, ale pomocí prášků, které dostává se ji paměť jen tak nevrátí. Začne pátrat a to na co přijde tak rychle nezapomene.
Od autorka jsem četla Špatnou dceru a byla skvělá.

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Přečtená před lety.

Napínavý thriller o mladé dívce Robin, kterou jednou dalo by se říct šokuje telefonát sestry, že v jejich domě došlo k střelbě. Postřelení jsou jak jejich otec tak další dva členové rodiny.
Mladá žena, která kromě toho , že trpí záchvaty paniky se musí vrátit na místo, které po mnoha letech nevidí nijak nadšeně a odkrýt pokus o vloupání nebo vraždu?

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Přijde mi to jako bych četla scénář nějakého filmu... Už aby měl člověk strach jít venčit psy. Nebo se v okolí projít, ale ne na jen tak na nějaké místo, ale do Beskyd.
Detektivní román plný policajtů, kteří řeší vraždy v okolí. Dostali telefonát od jistého Julia Ludwiga (Jde o pseudonym jak později zjistíme), že našel mrtvou ženu. A ostravské komando má co dělat! Šéf místní mordparty Josef Lada (ne není tam žádná spojitost s tím slavným čes. autorem) spolu s kolegy a jednim nováčkem Romanem, který se sice ze začátku moc neosvědčil, ale později je přijatý kolegy do party. Teď ale je na řadě hodně otázek jako snad u každého krimi případu: Bydlela divka sama? Kdo vlastně je ? Jaký měl vrah motiv ke kruté vraždě mladé holky? A kdo to vůbec je? Udělal to ze závisti? A mnoho dalšího...
Vrah je úspěšně odhalený, sedí v base,
už se nemusíme bát chodit po lese.

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Není to zrovna veselá kniha, protože je o smutné době války. Ale je sem tam vtipná, hezky napsaná a hlavně napínavá. Příběh jedné židovské rodiny ze současnosti, která cestuje po Zemi a hledá své rodinné tajemství. Dobrodružné hledání pokladu, který ale nikdy neexistoval. Říkalo se to dětem za války, aby to pro ně celé byla jenom hra... Nakonec, ale najdou víc než poklad...

Pomeranče v podprsence Pomeranče v podprsence Ivona Březinová

Skvělá kniha o mladém chemikovi- školákovi, který si chce změnit jméno , protože to své nemá rád. To samé se dá říct o jeho sestře Anděle. Ale Medard se zamiloval a protože jak se říká to je jen chemie, zkouší v kůlně různé pokusy. Jak to dopadne ?

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečtená před lety .

Napínavý první díl ze série Erika Fosterová. Mladou ženu najdou zabitou a uškrcenou v ledu. Případ vyšetřuje tým Patterson, Fosterová, Woolf a Mossová. Najdu vraha?

22.01.2023 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Vtipná, moderní pohádka ze světa internetu a jednoho království. Klasická pohádka trochu jinak. Dobré byly srandovní názvy některých současných aplikací. Co se stane, když se království připojí online?

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Přečtená před lety na horách .

Doporučuji! krásný a romantický
příběh o Francii, jednom krámku, který vlastní nejslavnější prodavač a šéf firmy a hlavně o čokoládě. Tak nádherný popis těch francouzských uliček, že jsem se na chvilku stala hlavni postavou a jako bych byla v románu tak skvělé spisovatelky. Příběh je ještě lepší tím, že se střídá s minulostí jedné učitelky, kterou potká hlavni postava v nemocnici a která je v té knize důležitá.

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Přečtená před lety.

Geniální fantasy příběh o jedné introvertce, klukovi s populární přezdívkou a online fantasy komixovém příběhu, který všichni miluji. Tady ta story má všechno pro milovníky fantasy a komixu -napětí, imaginární světy, jeden online svět, nečekané překvapení a hodně dalšího. Doporučuji!!

21.01.2023 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Napínavá, smutná, ale nádherná. Hezky vysvětlené židovské tradice a jejich dodržování a krásný život autorky do doby než nepřijeli nacisti. U jedné scény mě překvapila a šokovala metoda zabití Eviny sestry.