simca9342 simca9342 komentáře u knih

Moje nejmilejší příběhy Moje nejmilejší příběhy neznámý - neuveden

Kouzelné příběhy o vilách, na dobrou noc pro malé děti, které mají společné nejen to, že jsou krátké a napsané ve verších, ale i to, že si u nich děti oddechnou po náročném dni ve škole. Rozdílné můžou být snad jen v tom, že každý jednotlivý příběh je ilustrovaný jiným způsobem.
V pohádkách o pár stranách se dozvíme, jakého zvířecího kamaráda má jedna dívenka nebo jak se mohlo stát, že do školy dorazila jen jedna víla.

23.05.2024 5 z 5

Petronie a Ptáčník Petronie a Ptáčník Martin Šinkovský

Neznám dítě, které by nemělo rádo přírodu a nenadchl by ho ptačí svět .
Petronela je jím okouzlená a nejraději sleduje
ptáky nejen doma, ale i ve svém okolí. Čte o nich, zná všechny druhy. To málo stačí k tomu, abyste si o ní řekli, že je chytrá. Až se malí tvorové začnou jednoho dne ztrácet v hojném počtu, zjistí, že za vše může proradný kouzelník Ptáčník, který je vězní. Vydá se jim na pomoc a při cestě objeví přátele.
Na příběhu se mi líbilo, že v něm střídavě provázejí tito malí tvorové, kterým autor "vdechl život."

Kniha vznikla na autorův nápad darovat své dceři Zoji k sedmým narozeninám příběh o tom, co má sama ráda.

22.05.2024 5 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Přečtená před lety.

Humorné vzpomínky známé autorky na protektorátní dětství, školní léta a pozdější dobu dospělosti.

21.05.2024 5 z 5

Víla Jahůdka Víla Jahůdka Stefanie Dahle

Přečteno před lety .

Malé kouzelné stvoření víla Jahůdka žije v kouzelném lese. Je menší postavy, stále s úsměvem na tváři a barvou šatiček trefně odpovídá svému jménu. Prožije doslova čarovná dobrodružství se svými zvířecími kamarády.

21.05.2024 5 z 5

Čekání na Vlka Čekání na Vlka Sandra Dieckmann

Malé děti smrt buď vůbec nepochopí nebo je jim ji těžké vysvětlit. Tento krátký příběh na toto téma, které je bohužel tragické, ale vlastně součástí života každého z nás jej vysvětluje skrz vyprávění o dobrodružstvích lišky a vlka.

"Zítra budu hvězdička."

Hluboké, skryté myšlenky jsou na dětských knihách to nejlepší.

Černý kocour, bílá kočka Černý kocour, bílá kočka Silvia Borando

6/6
Stejná zvířata dvou barev a rozdílných povah se jednou setkají. Co vše se může stát, když každé má rádo jinou denní dobu a různé věci, které si k nim přiřadilo?

20.05.2024 5 z 5

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

5/6
Žil byl jednou jeden muž, který nikdy neměl na nic náladu. Svou ženu nikdy nepotěšil, okolí ho nevidělo se usmívat. Změnil ho až vnouček a jedna položená otázka.
" Dědo, proč jsi ke mě hodný a na ostatní zlý? Následovaly další, všechno situace, kterých si bystrý vnuk všiml.
"nezáleží na tom, co si o tobě myslí cizí lidé. Důležité je jen to, co si myslí ten, kvůli komu to všechno děláš."

Tento příběh se může brát také jako foma jak naučit děti již od malého věku, že se máme chovat k planetě ohleduplně, že nosit staré oblečení dokud se nevynosí není zas tak špatné, ale to za jakých podmínek se to oblečení vyrobilo už špatné je.

Buenos Aires, kotě Buenos Aires, kotě Stanislava Reschová

4/6
Různé příběhy o zvířatech. Začínají poněkud zmateným kotětem, které se rozhodlo cestovat do daleké země, což nedopadlo podle jeho představ. Pokračují závodem dvou aut, nápravě lakomé a pyšné veverky a jiných krátkých příběhů dnešní doby. Na všech pohádkách oceňuji hrátky se slovy -
ze smutně znějících slov porazit zvíře může vzejít radostný pokřik, protože dotyčný prostředek myslel porážku ve hře, když při odpovědi, že je princezna k sežrání ve smyslu, že je moc pěkná drakovi zakručí hlady v břiše nebo, že někoho vůbec neslyšet by bylo krásné.

20.05.2024 5 z 5

Jak dinosauři fungují Jak dinosauři fungují Alan Snow

3/6
“Vaši rodiče jsou staří... to mě rozesmálo :) Ano a dinosauři jsou mnohem starší, však už přece vyhynuli. Ale přečíst si o nich můžeme. Koukněte dinosaurům na zoubek a přijde na to, co ve volném čase dělal brontosaurus , jak se stravoval tyrannosaurus nebo jestli stegosaurus byl tak chytrý jak vypadal.

Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

2/6
“ Existuje mnoho nočních světů, které jen čekají na to, až je prozkoumáš.
Nejen v továrně, kdy mají zaměstnanci “noční , pracuji v noci a přes den spí, ale podobně je to se zvířaty. Za městem v hlubokém lese právě v noci vylézají ze skrýše. Různá forma přepravy, rozvážky jídla , lodní dopravy různého nákladu. To vše za tmy. Slyšeli jste třeba o polárním kruhu nebo Grónsku, kde je půl roku den a půl roku noc?
Svět je krásný ve dne v noci a ukazuje nám, že v obou částech dne lze dělat cokoliv.

Už nechodím na nočník Už nechodím na nočník Guido Van Genechten

Přečteno v knihovně 1/ 6
Strefit se někam je umění, ale rozsednout svůj vlastni záchod je (doplnit slovo- mistrovské dílo? )
Pejskovi se chce na nočník,ale všechny místnosti, ve kterých jsou ostatní zvířecí kamarádi na těchto vlastních i vypůjčených předmětech jsou obsazené. Vypadá to, že pejsek už to nevydrží, ale naštěstí je jedna místnost volná - opravdový záchod.A rázem je z malého pejska velký pes.

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Přečtená před lety.

Russel Green je úspěšný mladý ženatý muž. Kdysi ale tomu tak nebylo. Od základky chtěl získat srdce budoucí ženy, ale nedařilo se mu. O oar let později se s Vivian seznámili a zamilovali. Ale tohle není ta pohádka se šťastným koncem. Dcerka London je sice oba dělá šťastnými rodičů, ale Vivian přijde, že si s Russelem prohodil nejen práci, ale i život. Zůstanou s Londom sami bez matky má nějaký čas, ale tragédie v rodině donutí Vivian se zamyslet nad sebou a nenechat rodinu na holičkách.

19.05.2024 5 z 5

Krámek pana Smítka Krámek pana Smítka Veronika Hájková

Přečteno před lety.

Kdysi to byl obchod pana prodavače. Teď je z něj už několik let malý opuštěný krámek. Tedy.. o zákazníky nemá nouze, ale je přeplněný věcmi, které jsou opotřebované a nikým nevyužité. Hračky, plyšová zvířata, knihy... Když v krámku nikdo není, hračky zázrakem ožijí a plány na to, jak se odsud dostat začínají!

19.05.2024 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Román o životě na pláních texaského ranče za cenu toho nejcennějšího, co máme.
Caře se život otočí o 180 stupňů ve chvíli, kdy přijde o velmi dobrého přítele. Ryana trápily virozy a žaludeční problémy. Bohužel nemoc byla silnější a stalo se něco, na co nebyl nikdo připravený. Život, Cary, který až doteď zasvětila knihám bude asi jiný už navždy.
V závěti, která je jasně daná stojí, že žena musí jeden rok žít na farmě bez jakéhokoliv udání důvodu.
Cara musí přání Ryana splnit navzdory dotazům, které na ní chrlí přítelův bratr Jeth jako kulometnou palbu. Nadávky, které však o sobě od místních slyší jí nenechají dlouho chladnou. Hlavně ty, ve kterých jí Jeth osočuje, že zakázala Ryanovi trávit poslední chvíle doma, což jak vědí čtenáři, bylo úplně jinak. Rok se s rokem sešel, jiných věcí je hodně. Hodně zvyklostí , které jsou pro místní zcela běžné, pro bostoňanku to tak být nemusí. Nejen prostředí, ale vztahy mezi sousedy a mnoho další věci.
Kniha je však opět předvídatelné, po pár stránkách už tušíme, jak vše skončí.

Stín a jeho kluk Stín a jeho kluk Lenka Krbcová

Přečtená před lety.

Na slunci je viditelný u každého člověka nebo zvířete. Má ho i hrdina tohoto příběhu. Je beze jména a v knize je zmiňován jen jako kluk. Vypadá, že mu to nevadí. Právě naopak. Se svým stínem podniká spoustu zábavy, dělá, co ho napadne . Po čase už nechce svůj stín ani vidět, přijde mu otravný. Tak teda chlapec vezme roha :)
Co však musím vytknout příběhu je jeho krátkost, neúplnost a hlavně předvídavost.
Za mě hvězda dolů.

18.05.2024 4 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Přečtená před lety .

Malý medvídek zasadí rostlinku. Ta ale neroste tak, jak má.
Proč, co je špatně? Ptá se tvor lesa. Zalévá jí čajem, svítí lampou, ale pořád nic. Zespoda ale rostlinka vypadá trochu jinak a v noře se chystají na hostinu.

18.05.2024 5 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Přečtená před lety .
Hopla! Z knížky na poličce u holčičky Zoe vypadl vlk. Co to slyší za zvuk? Kdo to je? Kocour si na něm co nevidět smlsne. Oběd mu asi nestačil, má chuť na zákusek!
Honem pryč, vlk si chce zachránit kůži,
touží utéct kocouřímu muži.
Z knihy do knihy, hlavně rychle,
než se z něho stane součást ve zvířecím jídle.
Najde příběh svůj?
Bude to ten tvůj?

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Knihy o válce k mému zájmu patří. Ale, že bych tento příběh četla více než týden to je trochu podprůměr, ne?
I tak dávám příběhu plný počet.
Protože je psaný podle skutečných událostí, není na něm nic ubráno, vše je psáno až brutálně upřímně. Tak, jak to ve skutečnosti bylo.
Říká se, že láska je silnější než smrt. Za druhé světové v KT byl opak pravdou.
Mala a Edek : dnes už pro mě další známá dvojice , která hrdinně bojovala proti zlu. Polská Židovka, která v Osvětimi "pracovala" jako tlumočnice a Edek , kamarád Maly, zavřená ve stejném táboře pro politické důvody.
Jejich seznámení prostřednictvím místní obsluhy krematoria vede k něčemu velkému. Potom oba utekli, ona byla první ženou, které se to povedlo. Ne není to spoiler, to samé si můžete přečíst na obálce knihy. Oba jsou dlouholetí vězni- táboroví veteráni a jejich útěk je oslavován. Ne nadlouho. Půlka září pro oba znamenala konec všeho...
V příběhu je zmíněna nejen tehdejší válečná propaganda pro Červený kříž a chystané povstání, ale i to, jak to v táboře fungovalo a až detailně popsaná těžká práce sonderkommanda, při které byl největší počet sebevražd. Víme proč. Spousta z nich v tomhle pekle byli taky lidi.

16.05.2024 5 z 5

Heč, jdu do nemocnice Heč, jdu do nemocnice Nataša Tanská

" Z pravěku"

Jako mnoho knih zde na mém profilu označené jako " z pravěku - mého dětství" recenzemi v již dospělém věku, protože jsem tehdy četla jednu knihu za druhou :) Tuto knihu za jeden den .

Krátký příběh o tom, jak to funguje v nemocnici vyprávěný prostřednictvím malého kluka Pavla, jeho rodiny a doktorů jako vedlejších postav . S bolestí břicha a dalšími problémy tento malý kluk absolvuje příjemná i méně příjemná vyšetření. Z výsledků se pozná, co mu je, ale musí být po několik dní hospitalizován v nemocnici.
Heč, zvládl vše!

14.05.2024 5 z 5

Ostrov tet Ostrov tet Eva Ibbotson

"Z pravěku"

Dobrodružství tří kamarádů na ostrově. Ne jen tak nějakém. Sídlí na něm tety . Teda, tak se jim říká, ale ve skutečnosti to jsou ne úplně mladé ženy - sestry , které na to , aby mohly jít na zasloužený odpočinek potřebují někoho, kdo se jim bude starat o ostrov a konečně nad vším převezme pomyslné otěže.
Eta, Myrta a Kora. Staví všem překážky do cesty , dopadne to s nimi , jak si zaslouží.
Více prozradit vám nechci,
Svá tajemství si ostrov skrývá jak v kleci.
Pokud je objevit chcete,
Knihu berte , práci ležet nechte :)

14.05.2024 5 z 5