simca9342 simca9342 komentáře u knih

Veselá zvířátka Veselá zvířátka Jan Machač

Přečtená před lety.

Ve čtyřech krátkých příbězích pro nejmenší čtenáře si přečteme příběhy o zvířatech a jak se jim žije na farmě nebo v ohradě. Úkoly u každého z nich slouží k upevnění pozornosti a zábavě mezi jednotlivými příběhy.

20.04.2024 5 z 5

Barevné říkanky Barevné říkanky Miluše Vítečková

Přečtená před lety

" Stejně je to divná věc,"
tahle mluva rybí.
ryba rybě rozumí,
i když slova chybí."
Soubor dětských básniček o všedních věcech, zvířatech a různém prostředí.

20.04.2024 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Přečteno před lety.

K filmu a knize zároveň: Adrienne je šťastná matka tří dětí. Její štěstí netrvá příliš dlouho a pozdě si uvědomí, že je v jejím manželství něco špatně. Později až se vzpamatuje z nejhoršího ji kamarádka poprosí o hlídání a provoz hostince, hotelu. Citi se osamocená, vnitřně a citově zlomená. Jedna noc s blesky vše změní...
Mladý chirurg Paul je také rozvedený. Šťastně dalo by se říct. Vyrazí se svým skromným majetkem na cestu směr kalifornské ostrovy. Dlouhou jízdu autem si zpříjemní, když narazí na cíl cesty. V Rodanthe najde na prahu jednoho hostince brečet mladou ženu...

19.04.2024 5 z 5

Pelé: Král fotbalu Pelé: Král fotbalu Eddy Simon

Edson Arantes do Nascimento je celosvětově známý fotbalista. Tedy.. dnes, kdy jsem tento komiks přečetla, jsem se dozvěděla, že je už dva roky po smrti. Jeho život nebyl jako z bavlnky. Dětství prožil ve slumu v brazilské vesnici a než se mu povedlo prorazit mezi světové špičky ve sportu urazil dlouhou cestu.
"Četná perla", jak mu někdy okolí hanlivě přezdívá si začíná říkat Pelé. To už mu zůstane.
Komiks přibližuje některé výrazy místních, jejich složitý život, Pelého kariéru a dlouholeté kamarádství mezi dvěma slavnými fotbalisty Pelém a Garrinchem.

18.04.2024 5 z 5

Ztracené pohádky Ztracené pohádky Eva Bešťáková

9 pohádek s tématy různých povolání.

Úvodní příběh slouží jako představení vsech pohádek a toho, co se vlastně stalo...
Malíř nejen povoláním, ale také pseudonymem má namalovat ilustrace ke knize, ale vlastní nezodpovědnost spolu s pomocí větru způsobí to, že vítr zafouká a stránky rozfouká z okna. Malíř- vlastně pan Halíř se zlobí. Musí tu knihu nějak dokončit. Ta by nejspíše nevznikla nebýt dobrých nápadů tvůrce a zablácené poslední stránky s obsahem.
Devět pohádek, každá jiný název, ale pokaždé na jejich koncích najdou čtenáři úkoly prověřují jejich pozornost během čtení.

18.04.2024 5 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Dějem (hlavně začátkem) mi trochu připomíná Elizu a její nestvůry, ale nakonec je to úplně jiný styl!
EsCon v Kalifornii je sjezd , na který by šel snad každý a nejen proto, aby se vyhnul škole, ale hlavně, aby se pobavil a viděl hlavní hvězdu seriálu, kolem které se celý program točí. Každoroční nával fanoušků nezvládá skoro nikdo a výjimka není ani Cash Carter.
Nejsledovanější seriál Dětská esa , kde hraje řekla bych druhého Sheldona Coopera. Festival v převlečení si nenechala ujít čtveřice kamarádů. Jeden z party vyzkouší svou odvahu, na osobní stránky Cashe napíše dopis. Teď zbývá jen čekat. Mo, Sam, Joey a Topher se chystají na roadtrip napříč celým státem. Stačí kliknout na odeslat , mírný vtípek, pozvánka.. pár minut na to se sralo něco, co nikdo nečekal...
Výlet s podtextem psychologie a dávky humoru začíná!
Každý z mladých pasažérů má nějaký problém. Jasně i Cash . To by nebyl pořádný příběh :)
Ať už duševní nebo pohlavní, ale všechny jsou osobní , které i když jsou vážné , jsou napsané humorně.

Za mě doporučuji, pěkně napsáno.

17.04.2024 5 z 5

Čuňa, Zulu a Ferda Čuňa, Zulu a Ferda Bohumil Matějovský

Přečtená před lety.

Vyprávění o příhodách tři zvířat.
Prasatko, šimpanz a pes,
dá se říct, že našli jiný svět
zkouší žít ve společnosti,
je to zkouška těžkosti.
Někdy je jim smutno po domovině,
rozhodnutí padlo: utečeme povinně!
Podařilo se jim to?
na to musime sami přijít, nám nikdo neřekne ani slovo.

15.04.2024 5 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

Přečtená před lety.

Eva a Kamila. Eva je učitelkou prvňáčků v místní škole. Ti ji někdy dají pěkně zabrat , ale nevadí ji to. Má je ráda. Nachází v nich náhradu za vlastní dítě, které mít nemůže. Oblíbila si hlavně jednu holčičku, plachou, sečtělou. Začne se zajímat o její příběh...
Kamila je vdaná, má dvě děti, mateřskou, ale přísného manžela. Šestiletá Andrejka nastoupila do školy a na rozdíl od předchozích let se rozpovidá o paní učitelce. Je moc hodná a Andy zjistí, že ji paní učitelka dokáže pomoct nejen ve škole...

14.04.2024 5 z 5

Můj Svět Můj Svět Emanuela Bussolati

Opět encyklopedie - tentokrát trochu jiná. Není ani o různých otázkách ani o konkrétním tématu. Dozvíte se nejen informace o našem těle, světě, ale také jak funguje vesmír a životní prostředí.

13.04.2024 5 z 5

Jak si vychovat sourozence Jak si vychovat sourozence Tereza Pařízková

Pěkný příběh o přípravě staršího sourozence na to, že k němu brzy přibude další člen rodiny. I když byste měli nejraději psa. Tak to chce i holka z knížky. Příběh je trochu zvláštní v tom, že neobsahuje žádná jména. Ale poukazuje na to, že se holka sice na ségřin příchod těší, ale má taky pocit osamělosti, bojí se toho novorozenec zaujme veškerou pozornost rodiny, že bude sama . Proto by si moc přála psa. Ale rodiče si myslí, že pětiletá holka nemá rozum a zodpovědnost už vůbec ne. Však jim ukáže čeho je schopná.

13.04.2024 5 z 5

Dětem Dětem Josef Kožíšek

" Šla veverka na jahody,"
utíkala kolem vody,
jahody se rozsypaly,
do studánky napadaly.
Běž, panenko, běž ,
veverušku těš!

Sbírka básniček a příběhů pro malé děti na témata kolem zvířat a toho, že jednají jako lidé. Autor zde použil perzonifikaci a přivlastnil lidské vlastnosti postavám a knížce.

12.04.2024 5 z 5

Kam zmizela Anna Kam zmizela Anna Lenka Juráčková

Přečteno před lety.

Adam se s rodinou stěhuje do jiného města. Myslí si, že vše nové bude nudné, ale vyjde najevo, že to někdy nemusí být až tak úplně pravda. Při prvním úklidu s taťkou najde za skříni fotku kluka s datem. Ve stejné místnosti objeví fotku mladé holky. Jak ty dva ovlivnil život po druhé světové a odsun sudetských Němců? Návrat v čase začíná...

12.04.2024 5 z 5

Pohádky před spaním Pohádky před spaním Zuzana Pospíšilová

" Z pravěku"

Soubor ilustrovaných pohádek pro děti vhodné tak akorát na usnutí. Obsahují příběhy o lesních vílách , jejich scholnostech , ale i o tom, co je na obloze a zvířatech.

11.04.2024 5 z 5

Barbánek a já Barbánek a já Jiří Havel

" Z pravěku"

Hodnocení série: Haf! Ticho Barbánku teď mluvím já... vlastně píšu o tobě a tvých psích kouscích
Honza a jeho pejsek Baránek společně zažívají nejrůznější dobrodružství a jako známá dvojice má své vlastní knihy- komiksy , které spolu s obrázky od výtvarníků dodávají člověku pocit , že komiksu není nikdy dost a potřebuje další.

10.04.2024 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Přečteno před lety.

Tři ženy , tři životní osudy, jedna kniha Příběh, kde je vidět jak je práce psychoterapeuta náročná a jakým způsobem funguje . Kristýna, Karolína, Naďa: každá se svým způsobem viní z něčeho, co v žádném případě není její vina. Ale každá se vlivem okolí a událostí vrací do svých minulosti a hledá příčiny a viníky. Ano opět v sobě. Tahle kniha se mi nečetla úplně nejlíp, upřímně člověku, který v důsledku zlých událostí z minulosti a stresujících okamžiků z budoucnosti má nízké sebevědomí se tyhle žánry knih nečtou vůbec dobře. Jsem ráda, že ji mám za sebou, ale samozřejmě tím nechci autorce nic vyčítat. Píše velmi dobře a já se těším na její další knihy. Ale ne už o sníženém sebevědomí.

09.04.2024

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Hodnocení série:
Dva měsíce s celou sérii, která mi připomínala Divergenci a Hunger games dohromady utekly neuvěřitelně rychle . Jak se mi líbila a co na ní říkám?

35 dívek, jeden vyvolený, životní šance stát se tou vyvolenou. Ovšem pokud po tom toužíte.
Rodina Singerových z tohoto příběhu sice není jediná, kterou v průběhu děje poznáme, ale všechny ostatní žijící v zemi Illea. Krásná, velká, ale plná jíž odedávna zaběhnutých tradic, které jsou po mnoho let součástí dané země . O jednom z nich se píše hned na prvních stránkách. Mladé dívky soupeří o přízeň prince. Každá z nich pochází z jiných kast tedy různých rodinných a sociálních poměrů. Do kast se už člověk jednou narodí a musí dodržovat pravidla snad všeho včetně oblékání a toho, co si může dovolit.
America vstoupí do Selekce s rizikem zničení přátelství a Celesta vstoupí do vyřazovačky jako anděl s ďáblem v těle.
Příběh plný princezen přináší také vyprávění dcery krále a královny- Eadlyn - na situaci v knize z jejího pohledu.
Posledně zařazená kniha - povídky z onoho světa už tak napínavá není.
Způsoby vnímání soutěže a života v Illey z různých úhlů pohledu (princ, America,...) jsou často nedokončené a přijde mi , že autorka s tak tlustou bichlí trochu spěchala, aby kniha vyšla včas.

Za celou sérii dávám 4*

08.04.2024 4 z 5

Rudá Joan Rudá Joan Jennie Rooney

Přečtená před lety.

Kdo byla Joan ? Milá maminka svého adoptivního syna nebo válečná špiónka za druhé světové?
Pravdu se po dlouhých letech nemá dozvědět jen teď už dospělý syn Nick , ale taky zástupci a komisaři- vyšetřovatelé královského státního zastupitelství. Napínavý příběh o tom, že se jednou přijde na všechno. I když je člověk obviněný z mnoha pokusů o velezradu některé okamžiky mu změní celý život.

07.04.2024 5 z 5

Nebeské komando Nebeské komando Anna Strnadová

Přečteno před lety.

Gustav si toho v životě zažil už docela dost. V dětství to bylo úmrtí matky , nenávist od macechy, od které utíkal z domu až skončil v pasťáku.
V dospělosti: nečekaný a nechtěný nástup na vojnu , ale tam jeho životní zkušenost teprve začíná... vidí mrtvé kamarády vojáky, slyší příběhy lidí- příbuzných a rodin vojáků, kteří už nežijí a krčí se v zákopech při zvuků padajících granátů, výkřiků bolesti dalších stovek vojáků a lítajících šrapnelů a broků všude kolem.
Hodnocení : 3/5
Proč nízké hodnocení , i když je to beletrie z druhé světové války? Četla jsem mnohem drsnější příběhy- jak vzpomínky a autentická svědectví pamětníků tak faktografickou beletrii se zrovna ne moc veselymi ilustracemi.

07.04.2024 3 z 5

Malá všeobecná školní encyklopedie Malá všeobecná školní encyklopedie * antologie

" Z pravěku"

Naučná četba nikdy neomrzí a člověka dost naučí. Hlavně informace, které budou někdy potřeba.

04.04.2024 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

" Z pravěku"
Legendární Krtek ožívá v příběhu. S kalhotami nebo bez nich je to pro mě pořád zvíře, které je slavnou postavičkou pro všechny na světě . I když jaké by to bylo , kdyby děti viděli krtka dole bez? Kritika by se snesla na autora a bylo by mu zakázáno psát. Co tedy na sebe? Kalhoty s kapsami z poctivého lnu. Jak se vyrábí?
Pro učební obory : zde máte popsaný celý proces zpracování lnu.
Příběhu nemám co vytknout , milé a zábavné pro malé děti určitě a dospělý aspoň zavzpomíná...

03.04.2024 5 z 5