simca9342 simca9342 komentáře u knih

Otázky a odpovědi pro zvídavé děti VÍŠ O TOM? Otázky a odpovědi pro zvídavé děti VÍŠ O TOM? kolektiv autorů

"Z pravěku"

Kniha plná pestrých témat , otázek a odpovědí z různých oblastí. Ať jde o historii, vynálezy nebo počátky techniky vždy přijde další otázka. Položena dětmi, ale také vždy se najde odpověď.

Diogenés v sudu Diogenés v sudu Hana Doskočilová

" Z pravěku"
Vidím, že nejsem sama , kdo má tuhle knihu spojenou se svým dětstvím. Já do něj také počítám různé řecké báje a mýty, protože je to kus rodinné historie.
Příběhy o starém Řecku, dávných heroických osobnostech a jejich činech.

Pohádky na dobrý den Pohádky na dobrý den Hana Doskočilová

"Z pravěku"
Soubor pohádek na zahnání dlouhého dne pro děti a jejich rodiče. Jsou nejen krátké a úsměvné, ale také pěkně ilustrované.

Pohádky čtyř větrů Pohádky čtyř větrů Ludvík Aškenazy

" Z pravěku"

Pohádky nejen pro malé čtenáře ze vsech koutů světa. V každé zemi vypráví místní babička svou pohádku . Nechybí fantazie ani humor.

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

"Z pravěku"

Stejně jako babička tak i dědeček měl své krásné příběhy na ukrácení dlouhé chvíle tentokrát při cestě za babičkou.
Vypráví o železnici , ptácích a osamělých vlacích na kolejích

26.03.2024

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Přečteno před lety.

"proč podtržítko? Jaké podtržítko?" nechápal jsem. "Když už tak nadtržítko!"

"Obdivujete činy A. Hitlera?"
" Obdivujete činy Ute K. ?"
"Takhle se nikam nedostaneme " prohlásila rezolutně " Já přece nejsem mrtvá!"
"Možná se Vám to nelíbí " opáčil jsem" ale já také ne."

Co by se stalo kdyby Hitler nespáchal sebevraždu, ale normálně se probudil? Tedaa.. normálně ne, ale v Berlíně v současnosti roku 2011... okolí nic nechápe, myslí si, že to herec v dobovém kostýmu, který hraje ve filmu nebo show. Hitler taky nic nechápe, hledá svoje ztracené vojáky z Hitlerjugend, z novin se kromě data 30.8. 2011 dozvi, že původně je už dávno mrtvý, protože spáchal sebevraždu a diví se, co je müesli - myslí si, že jde o průmyslově slisované obilí zabalené v barevné fólii Jinými slovy satirický román o Vůdci, který si zvyká na naší dobu a život v ní
K filmu : nedávno jsem ho viděla a musím říct, že mě tak trochu zklamal...
- jiný rok a jiné datum
-Vtipy o Židech, narážky na holocaust
Proto je pro mě v tomhle případě lepší kniha než film.

25.03.2024 5 z 5

Gestapo: Moc a teror ve Třetí říši Gestapo: Moc a teror ve Třetí říši Carsten Dams

Přečteno před lety .

GEheime STAatPOlizei- zkrátka pro gestapo, tajná nebo zelená policie. Přijela většinou v černých autech a ve většině případů na základě udání odvezla co nejvíc Židů a "nevyhovujících" lidí do táborů na ústřednu Gestapa, kterou měli ve staré umělecké škole . Myslela jsem si,že tahle kniha bude o raziích na Židy, ale je to hlavně o vzniku gestapa , jeho "zásluhách" ,velitelích a práci.
Ale jsou tady také dobré stránky
# Kniha odkazuje na film Poslední dny Sophie Schollové", kde je podrobně rozepsaná akce "Bílá růže": protinacistická skupina členů Mnichovské univerzity, odboj
# Dobové ilustrace v knize trochu ne moc zábavnému ději daly všemu trochu "šťávu"
# na rozdíl od několika kapitol( ano to jsem přeskočila , polovinu věci jsem už věděla),kde se podrobně popisovali členové gestapa, jejich počet, změny velitelů a další věci mě zaujaly kapitoly s názvem Důvěrníci gestapa a Fáze pronásledování- věděli jste , že i gestapo nevědělo úplně všechno a měli své důvěrníky, kteří byli udavači a špehy?

25.03.2024 5 z 5

Vítek na výletě Vítek na výletě Bohumil Říha

" Z pravěku"
Hodnocení trilogie a samostatné knihy:
Příhody Vítka, které zažije na prázdninách v hlavním městě ČR spolu
s porovnáním, jaký je život u něho doma a stejný, který se stará o les. Ale důvod proč jel takovou dálku je malé chundelaté klubíčko...
Více už prozrazovat nebudu,
Mimochodem... Vítek udělá neplechu!

24.03.2024 5 z 5

Melissa Melissa Alex Gino

"Víkendovka"
Kniha s příběhem souvisejícím se současným děním ve světě. Kdysi měly ženy zakázáno dělat některé věci zejména v politice, protože to byly ženy. Teď se to samé děje klukům. Ne, že by něco nesměly, ale společnost jim dává najevo, že dělat věci jinak je špatně. Proč??
Ke knize :
Navenek před rodinou a kamarády je to je to George ,duševně však někdo jiný. Sebe samého vnímá jako Melissu. Prohlíží si časopisy s líčením, věcmi pro holky a myslí si, že připravený se stát dívkou. Touha změnit své pohlaví i pohled na svět nevznikla jen kvůli tomu.
Ve třídě je tradice, že se na prvním stupni čte Šarlotina pavučinka a čtvrtý ročník podle ní mladším třídám sehraje divadelní představení. George by rád hrál Šarlotu, ale nemůže. Učitelka mu jasně dala najevo, že kluci nehrají dívčí role. Ale Gigi má záložní plán...

23.03.2024 5 z 5

Lucie, postrach ulice Lucie, postrach ulice Ota Hofman

"Z pravěku"

Viděla jsem v dětství film, pak ho četla v knižní podobě.
Lucie je malá holka žijící s mamkou a taťkou v paneláku. Nastupuje do 1. třídy , měla by se těšit, ale pravdou je, že se ji mezi děti moc nechce. Nemá kamarády, cítí se sama , ostatní jí do party nechtěji vzít . Do doby než objeví kouzelnou formulku. Z ní se nevyklube nikdo jiný než dobře známé postavičky- Formeláci, Malej a Velkej, jak si je pojmenovala Lucka. Spolu jdou nejen do školy, ale povede se jim vylekat dědu, který má pocit, že trpí halucinacemi :)

23.03.2024 5 z 5

Rytíři a jejich život Rytíři a jejich život Rachel Firth

Učit se dějepis lze i hravou formou. To dokazuje spousta naučných publikací jako třeba tato.
Kniha o rytířích a jejich životě, který byl na tu dobu náročný. No.. v případě turnajů a nepřátelských bitev smrtelný.
Jednotlivé kapitoly poskytují čtenářům
pohled na různé zbraně, složení výstroje, ale i na samotné předchůdce rytířů a jejich souvislost s Karlem Velikým.
Konec knihy nabízí vysvětlení pojmů z rytířského vybavení a slov souvisejících s opancéřovanými jezdci.

21.03.2024 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Přečtená před lety.
Tajemné vztahy několika lidí z jedné rodiny a jejích přátel. Všichni se rozhodnou, že si své novoroční předsevzetí nechají pro sebe a nikomu z party neřeknou. To,co dělají ať je to dobře nebo špatně chtějí své životy od Nového roku změnit. To jestli se jim nakonec podaří , manželka nepřijde na nevěru muže, kamarad zlepší vztah se svou ženou nebo jestli jedna rodina dokáže utajit své hádky před vlastními dětmi na to všechno mají 4 týdny dovolené/prázdnin. Připomnělo mi to román od Petry Soukupové Pod sněhem. Líbilo se mi to, i když to byla celkem bichle.

20.03.2024 5 z 5

Kde bydlí princezny? Kde bydlí princezny? Walt Disney

Jak vypadá Růženčin zámek , Sněhurčin hrad nebo Jasmínin palác? Postavy z různých pohádek, všechny mají jinak postavené obydlí. Mořská víla Ariela anebo Bella vás prostřednictvím knihy používají na návštěvu. Mimo jiné je v každé Disneyovce popsáno a pojmenováno "zákulisí" jednotlivých příběhů a popis různých místnosti v příbytku.

20.03.2024 5 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Život nalezence není úplně jednoduchý.To nebyl nikdy a za dob Jane Eyrové nebo Olivera Twista už vůbec ne, ale v tomto příběhu z budoucnosti to taky není lehké .
Cosmo čekal na příležitost k útěku.V institutu Clarissy Frayneové se tohle bralo za nejlepší z možností pokud vás neadoptovali za hodně dlouhou dobu nebo vás nepotkala smrt. Útěk se nakonec podařil. V nestřeženém okamžiku využil poruchy vozidla. Útěk se povedl bohužel jen jemu. Jeho dlouholetý kamarád zůstal bez známek života na zemi. Cosmo zůstal sice sám na cizím území, ale pro úřady mrtvý, takže může být beze strachu ze stíhání. Potká nové přátelé, o kterých zjistí, že patří do party Supervědátorů - týmu, který loví parazity. Je nasazen okamžitě do týmu, protože pomoc se hodí vždycky a jde se zbraní v ruce bojovat na záchranu světa.
Za mě dobré scifi .

19.03.2024 5 z 5

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků Marcela Kotová

Předškolní věk je u dětí těžký - musí před zápisem do školy naučit spoustu věcí. Kromě zodpovídání na dotazy o své adrese a kreslení by měly ovládat čtenářskou gramotnost. Porozumění čtenému textu je jednou ze základních věcí potřebných do života každého z nás. Krátké příběhy ze života rodiny malé holky Aničky doprovodné malované obrázky k nim rozvíjí jak pozornost a myšlení tak zrakové vnímání nebo fantazii.

19.03.2024 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Jenny Bakker

Příběh délkou tak akorát pro malé děti o tom, jaké to je mít někoho rád.
Sofie má ve třídě ráda jednoho kluka, ale neví, jak mu to má sdělit. Dá na radu babičky, která ji při společně procházce začne vyprávět o svém setkávání s dědou. Jaký dárek si vzájemně dali . Proč? Přece z lásky ke druhému .
Krásný příběh plný šťastného pocitu a vzájemného pouta , přátelství mezi lidmi, které se později rozvine ve vztah. Sofie vymyslela, jak to kamarádovi dát najevo. Že nevěříte? Hurá do čtení!

18.03.2024 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

" Z pravěku"
Legendární Krtek ožívá v příběhu. S kalhotami nebo bez nich je to pro mě pořád zvíře, které je slavnou postavičkou pro všechny na světě . I když jaké by to bylo , kdyby děti viděli krtka dole bez? Kritika by se snesla na autora a bylo by mu zakázáno psát. Co tedy na sebe? Kalhoty s kapsami z poctivého lnu. Jak se vyrábí?
Pro učební obory : zde máte popsaný celý proces zpracování lnu.
Příběhu nemám co vytknout , milé a zábavné pro malé děti určitě a dospělý aspoň zavzpomíná...

Neviditelná Zuzanka Neviditelná Zuzanka Eduard Petiška

" Z pravěku "
Příběh o malé holce, která má zvláštní kamarády. Zuzanka si ráda vymýšlí, ale ne lži nebo pomluvy , ale pohádky. Její fantazie ale vymýšlí mnohem více. Přátelé, které nejde vidět. Těch opravdových moc nemá. Taky si přeje být neviditelná. Jednou k ní přiletí ptáček a poví jí, jak to udělat. A rázem je fuč! Ale jak se vrátit do původní podoby?

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

"Z pravěku"

Hangár. Zvláštní slovo a přitom běžně používané. Jednoduše řečeno jde o velkou garáž pro letadla.
Sežeňte obyčejnou partu dětí, pár zvířat k tomu a jedno letadýlko. Zábava je na světě - Pes Kociánek, Anička, Vojta a další postavy ukážou čtenářům svět jiným způsobem. Že i s knihou se dá trávit volné odpoledne .

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Přečteno před lety.

Ya román o hudbě a lásce.
Story hudbou celá prolezlá! Lily Abottová bydlí s mámou a bratry, o kterých si mysli, že aspoň někdy by se mohli chovat normálně. Chodí do školy, kde se někdy ztrácí v textech svých oblíbených písní. Baví jí si vymýšlet skladby, poslouchat hudbu. Když přijde další ráno do třídy s mizernou náladou , uvidí dopis. Od koho? Kluk, holka? Neví. Na scénu vejdou obyčejné věci i tužka a papír, bez kterých by se komunikace těch dvou asi neobešla.

16.03.2024 5 z 5