Diogenés v sudu

Diogenés v sudu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106689/bmid_diogenes-v-sudu-kG9-106689.jpg 5 130 26

Diogenes v sudu a dalších dvacet známých příběhů z doby dávné a nejdávnější. Jaké tajemství v sobě skrývá trojský kůň? K čemu je norimberský trychtýř, Prométeův oheň nebo Ariadnina nit? Co se stalo u Waterloo a kdo zvolal: A přece se točí…? A co Achillova pata a Kolumbovo vejce? Vtipné odpovědi na tyto a další záludné otázky najdete v knize Hany Doskočilové. Originálními ilustracemi, které podtrhují humorné ladění textu, ji doprovodil Gabriel Filcík. Vyprávění je určeno zvídavým dětem od osmi let, ale rádi po něm sáhnou i jejich rodiče a prarodiče, aby si příjemným způsobem oživili školní znalosti a doplnili mezery ve vzdělání.... celý text

simca9342
27.03.2024 5 z 5

" Z pravěku"
Vidím, že nejsem sama , kdo má tuhle knihu spojenou se svým dětstvím. Já do něj také počítám různé řecké báje a mýty, protože je to kus rodinné historie.
Příběhy o starém Řecku, dávných heroických osobnostech a jejich činech.

Allla9
13.04.2023 4 z 5

Knížku jsem objevila v knihobudce. Ráda jsem si zopakovala známé příběhy z minulosti.

JancaMia
21.07.2022 4 z 5

Další oblíbená knížka z dětství.

Sandalkar
08.04.2022 4 z 5

Detske ale moc hezke vcetne ilustraci. Temer ke kazdemu pribehu najdete dospelejsiho bratricka ve forme historickeho romanu nebo novely, takze pro me takove osvezeni a posoupnuti k dalsimu zkoumani dalsich pribehu. Zdarile dilko.

harena
28.04.2021 5 z 5

Jedna z těch krásných knížek, které vyšly asi tak před čtyřiceti lety a bude patřit ke krásným, vtipným a také poučným knihám i za dalších čtyřicet let. Nepobaví jen děti, určitě se bude líbit i dospělým. Já jsem si ji s dětmi užívala znovu a znovu.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Vtipně a jednoduše popsané příběhy a nejznámější světové pověsti tak, aby i nejmenší čtenáři porozuměli dějinným souvislostem. Líbily se mi kresby a vlastní forma vyprávění. Kniha mně nadchla a velice ráda jsem ji četla. Spousta věcí jsem se dozvěděla a měla jsem štěstí, protože některé příběhy bych opravdu v jejich původní dospělácké psané verzi číst ani nechtěla. Tohle bylo příjemné uvolnění a nenásilné proniknutí do skrytých tajemství dávnověku.

Anička2011
20.11.2020 3 z 5

Moc mě to nebavilo.

klarazelena
03.11.2020 5 z 5

Děti nesmírně bavila a krásně si tak i dospělí občerství některé základní informace z mytologie a filozofie. Ilustrace mi úplně neseděly, ale to je jen věc vkusu.

Lucissia
23.04.2020 5 z 5

Nepamatuju si, že bych knížku v dětství četla, o to víc jsem si teď užívala její předčítání. A bavila mě hodně, i moje děti. A asi úplně nejvíc nás bavily ilustrace pana Filcíka, který antiku a středověk pojal stylem sobě vlastním a jako vždy nezklamal. :-)

Venda32
07.01.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostal v dětství náhodou a tehdy to pro mě byla opravdu studnice informací, které mě zaujaly. A i možná této knize vděčím za to, že se i v dnešní době rád dozvím zajímavosti nejen z dob antiky.

Janadvorackova
07.09.2019 5 z 5

Knihu jsem ve druhé třídě vyhrála za účast v soutěži "Pražské vajíčko." Nebo ve třetí?
Mazec, normálně jsem na ni úplně zapomněla.
Četla jsem ji sice dávno, tedy spíš byla veřejně čtena ve třídě. A bavila. Dám opáčko.

mi-380
09.04.2019 4 z 5

Tak jsem dostal od Hany Doskočilové a Albatrosu, nakladatelství pro děti a mládež, 1985, pěknou lekci. Rozhodl jsem se s vševědoucím úsměvem prolistovat těch 21 notoricky známých příběhů na 93 stranách a potvrdit si své vědomosti. A ejhle, 5 příběhů mě překvapilo. Buď jsem o nich nevěděl, nebo jsem netušil jejich původ. Přiznám se, jsou to: Midasovy uši, Norimberský trychtýř, Buridanův osel, Prokrustovo lože a Ariadnina nit. Doporučuji, zkuste si tenhle testík také.
85 % (zatím 70 hodnotících s průměrem 91 %).

zdennyrakky
05.12.2018 5 z 5

Jedna z mých nej dětských knížek - přečtena milionkrát a leccos, co v ní je, dodnes vím jen díky ní.

raffi
13.11.2018 5 z 5

Pekná kniha a vtipné ilustrácie. Aj dospelí si radi osviežia staré príbehy, ako vznikli mnohé ustálené slovné spojenia.

Nočnípták
02.07.2018 5 z 5

Až po přečtení Diogéna se stal z našeho syna čtenář. Do té doby pro něj čtení bylo skoro jako trest. Dneska má Diogéna ve své knihovničce jeho dcera a moc si jej považuje. No a já si nedávno koupila v antíku jednoho pro sebe. Jestli ho teda ne mně nevyloudí druhá vnučka nebo vnuk. Přečetla jsem ho s velikou radostí. Opravdu to je knížka nejen pro děti. Zkuste si ji přečíst také a uvidíte, že se vám bude líbit. Ilustrace jsou tak vtipné jak napsala Vidlička.

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Dokonce jsem jí chtěla jako spratek lohnout z místní knihovny a dělat, že jsem jí ztratila, zaplatit jí a mít jí doma! Nakonec jsem ale vyměkla... Nejen, že vědomostně z této knihy čerpám dodnes, ale hlavně jsem milovala ty vtipné ilustrace páně Filcíka (jak matka máchá Achilla za tu patu v řece...dokonalost :-)). Nejlepší!!!

mot33
30.07.2017 5 z 5

není co dodat prostě super

Briv
15.07.2017 5 z 5

Mrzí mě, že se ke mě dostala až v mé dospělosti, ale je psaná opravdu dobře. Příběhy jsou velice pěkně popsané a vysvětlené. Před ilustracemi musím rovněž smeknout - tolik vtipných detailů.
Až budu mít děti, budu si ji s nimi určitě chtít znovu přečíst.
P.S.: Některé věci jsem nevěděla a až se trochu stydím, že jsem se je dozvěděla z knížky pro děti, ale říkám si, že lépe se je dozvědět takto než-li vůbec:)

irmag
27.06.2017