Supervědátor

Supervědátor https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8462/supervedator-mWm-8462.jpg 4 83 9

Vítejte v Satelitním Městě! Čtěte dobrodružství Cosmo Hilla a skupiny Supervědátorů. Ptáte se, co jsou zač? Vedoucí. Vidí víc než pouhou přirozenost, loví nadpřirozené… Strhující sci-fi thriller irského spisovatele, tvůrce legendárního antihrdiny Artemise Fowla!

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Supernaturalist , 2004

simca9342
19.03.2024 5 z 5

Život nalezence není úplně jednoduchý.To nebyl nikdy a za dob Jane Eyrové nebo Olivera Twista už vůbec ne, ale v tomto příběhu z budoucnosti to taky není lehké .
Cosmo čekal na příležitost k útěku.V institutu Clarissy Frayneové se tohle bralo za nejlepší z možností pokud vás neadoptovali za hodně dlouhou dobu nebo vás nepotkala smrt. Útěk se nakonec podařil. V nestřeženém okamžiku využil poruchy vozidla. Útěk se povedl bohužel jen jemu. Jeho dlouholetý kamarád zůstal bez známek života na zemi. Cosmo zůstal sice sám na cizím území, ale pro úřady mrtvý, takže může být beze strachu ze stíhání. Potká nové přátelé, o kterých zjistí, že patří do party Supervědátorů - týmu, který loví parazity. Je nasazen okamžitě do týmu, protože pomoc se hodí vždycky a jde se zbraní v ruce bojovat na záchranu světa.
Za mě dobré scifi .

Zverak
11.07.2021 4 z 5

Cosmo Hill a jeho kamarádi Supervědátoři bojují proti jednomu živočišnému druhu. Při svém boji zažívají různá dobrodružství, až najednou se dostanou do velkých problémů a velmi těžko se z nich dostávají. Při čtení nechybí akce, adrenalin, ale i dojemné momenty, dávám čtyři hvězdičky z pěti.

RemiBlack
06.07.2018 4 z 5

2018/30
Eoin Colfer píše poutavě, čtivě, vtipně a jeho dílo prostě stojí za to číst. :)
Upřímně, ze začátku mi Supervědátor připadal jako Oliver Twist mixnutý se sci-fi, určený pro desetileté. Ale postupně se příběh zlepšuje a zlepšuje a graduje až do konce. Jediné, co chci vytknout to, jak autor vykreslil budoucnost - zdá se mi nevyužitá (hodně podobná přítomnosti, šlo z toho vytřískat víc). O to víc mě bavily hlavní charaktery. Obzvlášť Stefan. Takže doporučuji (a rozhodně ne jen těm desetiletým!). :)
P.S.: Přes všechny klady si myslím, že autorova série Artemis Fowl je bezkonkurenční. 4,5*

Predator3313
23.09.2017 5 z 5

Kniha se mi fakt líbila, velmi originální svět budoucnosti. Sice místy velmi naivní a nedomyšlené ale rozhodně zábavné. Klidně bych si přečetl další knihy z tohoto světa.
Jediné, co mě dráždí, je překlad názvu knihy, nechápu proč je to přeloženo jako supervědátor....

Layss
14.03.2014 4 z 5

Příběhy od Colfera mám ráda. Sice to je četba pro trošku mladší, ale já se ráda vracím do četby pro mládež. Knížku jsem začala číst večer před spaním a hned druhý den jsem ji dočetla. Zajímavé sci-fi z budoucnosti, trochu detektivní a pohádkové. Nebyla to vůbec špatná četba.

Marthas
09.03.2014 4 z 5

Kdybych mohla dala bych 4,5 - za ten děsně smutný konec a některé opravdu nechutné scény ale říkám si, že pokud je to thriller, tak se to dalo čekat!!!

Evus
27.01.2013 4 z 5

Knížku jsem četla dřív než Artemise a zvládla jsem jí několikrát. Výborná oddechovka, u které se nemusí myslet, s nečekaným rozuzlením

Charlottka
05.06.2012 5 z 5

Ano souhlasím s Emily :D Velmi dobrá knižka, oddechová a napínavá.. :) LEpší jak Artemis!

Emily14819
05.06.2012 4 z 5

Tak teda... mě se knížka líbila. Taková oddechovka, která je napínavá, vtipná a prostě... jak to říct. Dobrá. 8)

irská literatura

Eoin Colfer