Šánka Šánka komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tentokrát si T. J. Raid vybrala prostředí ne až tak běžné pro její romány a povedlo se.
Příběh o raketovém nástupu popularity fiktivní rockové kapely 70. let až po její rozpad se vším, co k tomu patří. Drogy, alkohol, sex večírky a hlavně hudba a láska. Popravdě jsem si myslela, že si v závěru jejich písně poslechnu :-), tak věrohodně byl příběh napsaný. No, to jsem se tedy řádně spletla!
Příběh je psaný formou rozhovorů s jednotlivými členy kapely i s lidmi z jejich nejbližšího okolí. Kniha se čte dobře a rychle, má spoustu pěkných a dojemných momentů, dramatických okamžiků, senzačně napsané postavy, oblíbila jsem si je. Mně trošku vadila ta forma vyprávění, kdy po kratičkém odstavci se mění vypravěč. Více by mi vyhovovaly delší úseky pro jednotlivé vypravěče. To ale nemění nic na tom, že bych i tuto autorčinu knihu doporučila...

26.08.2022 4 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Taková nenápadná knížka, která by mě asi minula nebýt komentářů mých oblíbených. Takže děkuji všem za tuto napínavou jízdu.
Včera odpoledne jsem se vydala spolu s hlavní hrdinkou Suzan, na dlouhou cestu abych se s ní zúčastnila popravy odsouzeného vraha její dcerky. Knihu jsem dočetla v pozdních hodinách a byla to skvělá jízda, bez zbytečných odboček s výborně vystiženými pocity, pochybnostmi i zoufalstvím Susan. A ty pochybnosti jsem měla vlastně do úplného závěru.
Skvělé, nevěřila bych, že tohle je autorova prvotina!

26.08.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Tady nejde jinak než opět pochválit, znovu zopakovat již mnohokrát řečené superlativy o této sérii, dát plný počet * a těšit se na pokračování :-). Noó, tak to by bylo moc jednoduché....
Pro mne to byl tentokrát asi nejnáročnější díl vzhledem k vraždám malých chlapců i k samotnému závěru. Patricia Gibney nám připravila pořádnou porci napětí, strachu, emocí a v samotném závěru poodhalila další střípek minulosti Lottie, takže se máme příště na co těšit. Tahle rodinka ještě všechna svá tajemství nevydala a v novém pokračování se jistě najde další její kostlivec.
Tak jestli ještě váháte, zda se pustit do nové série, do této jistě!!!

21.08.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Dům na Riviéře je mým třetím přečteným románem této skvělé vypravěčky. Je to nádherný mix všeho, co takový historický román má mít, aby čtenáře ihned zaujal, polapil a zanechal s krásným pocitem nezapomenutelného čtenářského zážitku.
I tentokrát je historická část zasazená do období 2. sv. války do okupované Paříže. Je to příběh o statečnosti obyčejných lidí, kteří se snažili uchovat umělecké dědictví Francie pro další generace, riskovali své životy i životy těch nejbližších. Je to příběh o velké obětavosti, lásce, zradě ale i o naději v lepší budoucnost. Moc se mi tentokrát líbila i linka ze současnosti, její ůstřední dvojice i jejich příběh, který se v závěru protne s minulostí.
A kdybych měla vybrat nejlepší příběh ze tří od Natashy Lester, nevěděla bych který. Pro mne jsou ale v tom velkém množství podobných, které nyní vychází, jedny z nejkrásnějších.

21.08.2022 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Knihu bych asi nejlépe krátce popsala - citový masakr. Mě tedy úplně rozcupovala. Štítek erotika tady podle mého vůbec nemá co dělat. Výborné pokračování série.
Autorka si již podruhé vybrala náročné téma, které se jí povedlo zpracovat dokonale. Závěr je poplatný svému žánru, očekává se, já jsem za něj vděčná, bohužel si myslím, že v normálním životě to taková pohádka není...

....Byl jednou jeden kluk, kterého jsem milovala.
A na pár nádechů, pár šepotů, pár okamžiků jsem si myslela, že on mě taky miloval.....

Krásné, pokud máte rády romantiku s přidanou hodnotou, tato série je ta pravá.

14.08.2022 5 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Překvapuje mne, jak málo čtenářů si zatím tuto knížku přečetlo. Reklama číhala všude a ta jemná, něžná obálka spolu s anotací lákala.
V Anglii vyrůstají v celkem poklidném rodinném zázemí dvě holčičky dvojčata Julia a Augusta. Jsou odlišné jako den a noc, nejsou si podobné vzhledově ani povahou. Někde na druhé straně světa žije ve válkou zmítané zemi plné násilí a chudoby chlapec Parfait a sní o lepším životě. Náhodná událost, která se přihodí v jejich dětství, ovlivní budoucnost a zasáhne do životů všech tří protagonistů.
Krásný příběh, není to lehké odpočinkové čtení, autorka mnohé jen naznačuje, nepitvá se, přesto míří přímo na čtenářovy city. Hodnocení této knihy na zadní straně obálky je vskutku hvězdné, já s ním plně souhlasím.
A vřele doporučuji!

14.08.2022 5 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Dobře, budu mu tedy říkat Win, pane Cobene :-). Je to takový hrdina, který se často pohybuje na hraně, nebo spíše za hranou zajetých pravidel, která si určuje sám a někdy jsou už i hodně přes čáru. A je to také velmi originální postava, já si zpočátku na toho egomana musela trošku zvykat. Ale nestává se mi často, abych se u knih tohoto autora usmívala, Win jako vypravěč mě vážně bavil.
Příběh samotný je jako vždy skvěle poskládaný, dotažený do nejmenších detailů, občas i méně věrohodných, ale čert to vem! Závěr složitý, vyžadující pozornost a zápletka hodna mistra žánru.
Řekla bych, že se máme příště na co těšit.

26.07.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Konečně jsem si splatila svůj dlouholetý čtenářský dluh a dočetla jako poslední autorčinu prvotinu. Bylo to naprosto skvělé a strhující čtení.
Paní Mornštajnová nás ve Slepé mapě, (opět dokonalý název knihy), provedla několika desítkami let našich dějin minulého století, nabitými historickými událostmi. Tři generace žen - babička, dcera a vnučka, tři velká ,,A" na začátku jejich jmen a tři pohnuté osudy těchto silných hrdinek , které se nedaly zlomit a braly život se vším, co jim přinesl.
Nádherná kniha! A, paní Mornštajnová, děkuji za ten závěr...Konečně!!!

22.07.2022 5 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Četla jsem všechny čtyři autorčiny samostatné romány a moc se mi líbily. Všechny byly vyprávěné ve dvou časových linkách a romantika v nich byla krásná a dojemná. Corině Bomann příběhy určené především ženám jdou skvěle.
Tentokrát se autorka od své zaběhlé a osvědčené šablony odklonila. Začátek nové trilogie se mi líbil, Sophia je silná hrdinka, kterou život nešetřil a ona se s ním statečně pere. Prostředí kosmetického průmyslu, ve kterém se příběh převážně odvíjí, je jistě pro nás ženy zajímavé a skutečné historické postavy dodávají knize atraktivní punc.
Trošku mi tam scházelo více romantiky, jak jsem u knih této autorky zvyklá, ale ta se snad rozvine v dalším pokračování trilogie, na které se budu těšit.

16.07.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Bože, díky, že všichni nepíšou jako Angela Marsons, protože to bych asi už dávno byla rozvedená a nejspíš i bezdomovec, neboť když se pustím do dalšího dílu této brilantní série, jsem totálně nepoužitelná, a to na vše :-).
I tento díl byla jedna velká čtenářská krasojízda. Řeší se dva případy, a ač to hlavní téma moc ráda nemám, tady jsem četla s mrazením v zádech a mnoho se i dozvěděla, jak tohle funguje. U druhého případu se mi moc líbil závěr, ta šedá zóna spravedlnosti. Prostě skvělé!

11.07.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Lacie Waldon

Tak tohle je přesně knížka, kterou bych si vzala někam k vodě, kde nebudu mít čas a klid na čtení, ale když mi z děje něco uteče, vůbec nic se nestane. Taková prázdninová pohodovka, rychle přečteno, (já ji tedy četla docela dlouho, protože mě až tolik nechytla), a ještě rychleji zapomenuto. Takových knih jsou mraky, ale své spokojené čtenářky si jistě i tato autorčina prvotina najde.
A nejvíce se mi líbí obálka, je nádherně dovolenková :-), ta naladí, už aby to bylo...

07.07.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Další z neodložitelných dílů této série. I tentokrát hodně brutální, kruté, kdybych nevěděla, že to napsala žena, neuvěřím. Stylově podobné carterovkám, ale to už jsem psala. Jenže je to velmi napínavé, také dojemné i vtipné a dokonale napsané, ale ne čtení pro každého. Popravdě u popisu ,,závodu" jsem to skoro vzdala, ty popisy byly už na mě moc.
Souběžně se vyšetřují dva případy ve Skotsku a ve Francii, které se v závěru propojí. A i tentokrát Lively v mém žebříčku oblíbenosti vede. A kam se posunuli Ava s Luckem? Tak to ani nechtějte vědět :-), nebo si to raději přečtěte sami.

03.07.2022 5 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Autorku neznám, kniha byla na KK v akci za pouhých 59,- Kč, tak nekupte to, že :-)! Ale mě nalákala anotace.
Rodel a Jack se seznámí po tragické události, bombovém útoku, při kterém oba ztratí milovanou osobu a velmi brzy si k sobě vytvoří blízký vztah, který ale nemá budoucnost. On žije v Africe, Rodel v Anglii. Příběh se odehrává v exotickém prostředí Tanzanie, ty popisy v první části jsou krásné. Já jsem očekávala, jak se z počátku zdálo, více dobrodružný román a ona se z tohoto vyloupla romantika a docela slaďoučká s pořádnou porcí erotiky. To by mi až tak nevadilo, jen je škoda, že ten dobrodružný náboj se úplně vytratil.
Špatná kniha to není, zklamaná nejsem, a jako romantická duše přihodím za ten epilog 1*, ten to moje hodnocení ovlivnil.

27.06.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Shari je opravdu mistr v matení čtenáře. Dokáže vám z každé postavy udělat případného pachatele, nejlépe na každé stránce jiného. Tady snad ani nemá smysl hádat, to řešení vám rozkryje až v úplném závěru, až se dostatečně vyřádí na všech zúčastněných, vy nemáte šanci. Tentokrát opustila rodinné drama, i když vlastně ta ,,šťastná" rodina byla celé jedno velké drama, a pustila se do detektivního příběhu s thrillerovými prvky.
Řekla bych, že Shari si buď zamilujete, nebo zatratíte. Hodnocení typu neurazí, nenadchne podle mne k této autorce nesedí. Buď vás její knihy nadchnou a její styl baví, víte, co čekat, nebo ji ani nezkoušejte :-). Mě i tentokrát ta jednoduchost v této knize bavila.

22.06.2022 5 z 5

Včera jsem knihu dočetla, stále mi leží v hlavě a přemýšlím, jak stručně se ze svých pocitů vypsat, těch dojmů je moc...Knížka je krásná, ale je v ní tolik bolesti, nespravedlnosti, bídy, tolik smutku a slz. Ale je to také příběh o lidské statečnosti, síle, lásce a empatii k těm slabým a bídným.
O Pojízdných koňských knihovnách jsem poprvé četla v knize Jojo Moyes (Jako hvězdy v temné noci) a i tento příběh se odehrává ve stejné době, kdy statečné ženy rozvážely lidem do zapadlých koutů Apalačských hor knihy, aby pomáhaly šířit vzdělání mezi těmi nejchudšími.19letá Cussy Mary se navíc potýká s předsudky a nepochopením pro svoji jinakost - modrou barvu kůže...
Silný příběh, zasloužil by si i více hvězd, doporučuji nevynechat autorčin doslov.

18.06.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Dost dobré, čekala jsem po předešlé autorčině trilogii mazec a dostala jsem ho.
Skutečně perfektní psychothriller s tak úžasnou gradací celého příběhu, zvraty, po kterých jsem si říkala, ale co bude dál, když to je jasný. No nebylo ani omylem a ten závěr byl vskutku na infarkt.
Jen si tak říkám, kam až se moje tolerance takových závěrů posunula, před 10 lety bych z toho byla asi znechucená, teď jsem celou knihou nadšená, ale podle komentářů nejsem v tom sama, tak snad je se mnou vše v pořádku a možná to vyvažuje i střídání žánrů :-).

14.06.2022 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Když jsem začala číst tuto knihu, řikala jsem si, jaké příjemné letní počtení to bude, s jakým hezkým a předvídatelným koncem. Ne, ten příběh je vážný, smutný, citlivý, ale i vtipný a nadějeplný. Je moc krásně napsaný, má hloubku a ten závěr, no pro mne nebyl až tak předvídatelný, jak by se dalo od takového románu očekávat...
Čtení pro ženy v tom nejlepším podání, krásné!

12.06.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Kdo umí, (jako pan Robotham), ten umí, a kdo neumí,...ten si musí přečíst -:).
Výborné pokračování této nové série, vyprávěné z pohledu sympaťáka s velkým srdcem Cyruse a ,,hodné", problémové a nedůvěřivé Evie. Tentokrát se děj i vyšetřování točí hlavně kolem ztraceného dětství Evie. Napínavé, svižné a docela hrůzné čtení, které odhaluje temná tajemství z minulosti malé Evie.
Trošku jsem v závěru postrádala některé dílky do celé skládačky, ale možná si je autor šetří do dalšího pokračování. I tak to bylo skvělé čtení.

07.06.2022 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Jsem nadšená z této knihy přesto, že se v poslední době válečným románům vyhýbám. Příběh rodiny Martelových mě naprosto dostal, komentář píšu po dvou dnech. Tohle je silný příběh, není to vůbec lehké čtení a bohužel asi málokdo by si donedávna myslel, že bude tak aktuální.
Drama jedné rodiny, jedné z mnoha, která si pro splnění svého snu, své touhy po životě ve svobodné zemi, musela zvolit mezi dvěma čirými zly, Stalinem a Hitlerem.
Možná by se sny o zeleném údolí neměly nikdy z našich myslí vytratit, dějiny se opakují...

01.06.2022 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Tato aljašská série popírá veškeré představy o krutých severských detektivkách. To zlo tam také je, ale není popisováno s krvavými detaily.
Mě tentokrát ta samotná detektivní linka vlastně nějak nechytla, politika, korupce, ne, to šlo mimo, ale bohatě mně vše vynahradil děj kolem. Sympaťačka Kate se svým postojem k nákupům, (i když tento postoj nesdílím :-)), sjezd domorodých kmenů, samozřejmě hvězdná Obluda, Kateina pomsta, (komu neprozradím, ale pobavila jsem se)...a závěr, tak ten byl krásný. Opravdu moc ráda jsem se znovu vrátila na Aljašku.

26.05.2022 4 z 5