Sophiina naděje

Sophiina naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477746/bmid_sophiina-nadeje-Foo-477746.jpg 4 88 27

Barvy krásy série

Berlín 1926. Rozrušená, těhotná Sophia opouští dům rodičů. Její otec ji už nechce vidět, matka se utápí v slzách. Když posléze Sophia stane před svým milencem, pochopí, že musí jejich dítě vychovávat sama. Navíc jako neprovdaná. Naprosto zoufalá odjíždí s přítelkyní do Paříže, kde se jí naskytne jedinečná příležitost. Slavná Helena Rubinsteinová je Sophiiným šarmem a jedním z jejích vlastnoručně zhotovených krémů nadšená. A nabídne jí, aby pracovala pro její impérium krásy. Sophia se tak plná naděje v nové štěstí vydává do New Yorku…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sophias Hoffnung , 2020

putpuda
08.02.2024 5 z 5

Po delší době jsem sáhla po něčem jiném, než po detektivce a jsem ráda.
Moc se mi to líbilo. Čtivě napsáno, jako všechny knihy autorky, ikdyž je to trochu jiný styl , co se příběhu týče.
Měla jsem strach, aby to nebyla úplná slaďárna, ale naštěstí ne.
Dost se mi líbilo, že je v knize jedna z hlavních postav Helena Rubinsteinová. O kosmetický průmysl se až tam moc nezajímám, ale vyhledala jsem si onu dámu a přečetla si něco o jejím životě, takže mě kniha i něčím obohatila ;)
Vzhledem ke konci se dost těším na pokračování a jsem hodně zvědavá, jestli Sophia najde to, co hledá.....

zimolka

10.07.2023 4 z 5

Bomann zkrátka psát umí.

Paja1709
15.05.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh z dvacátých let.Hned se jdu pustit do 2 dílu.

anovy64
29.04.2023 5 z 5

Pěkně a čtivě napsaná kniha z 20. let minulého století, kdy ženy opravdu neměly na růžích ustláno, zvlášť když "si zkazí pověst". Přesto se Sophia dokázala se svým osudem poprat a dosáhnout toho, za čím šla i přes nepřízeň osudu. Konec mě nepřekvapil, protože jsem tak nějak celou dobu čekala, že těch "klacků pod nohama" bylo víc než dost. Jsem zvědavá, jak se Sophiin osud bude vyvíjet dál.

petrabohy
18.04.2023 5 z 5

Moc krásná knížka,těším se již na 2. díl

Ester59
17.04.2023 4 z 5

Líbí se mi všechny knihy od této spisovatelky. Vždy zajímavý příběh a pro mne velmi pěkný styl psaní.

lucakuca
26.02.2023 4 z 5

Poslední dobou mám šťastnou ruku na německé autorky. Roztrhl se s nimi pytel. Hlavně s historickými ságami.
Jednou jsem byla apatykářka, pak jsem foukala sklo, vyráběla hedvábí, teď jsem vytvářela krémy a někdy v budoucnu mě čeká pěstování a výroba kávy. Ja budu ale šikovná :-)
Musím říct, že už k nim přistupuji skepticky jak je jich moc, ale tahle byla vážně fajn. Čtivá, zajímavá a konec? No, tak jak by jeden nečekal...

Renatecka
27.12.2022 4 z 5

Příjemné a nenáročné čtení, druhý díl už na mě čeká :)

lidunka1
25.11.2022 3 z 5

Knížka je dle mého názoru takový lepší průměr. Když potřebuješ vypnout, tak klidně sáhni po této knize. Konec mi přišel přitažený za vlasy.

ikul
24.11.2022 5 z 5

Příběh mě zaujal, ich forma mi nevadila. Chemička Sophie neměla osud ve svých rukou a on si s ní krutě pohrával. Chvílemi byla bázlivá, chvílemi odvážná. Po chvilce štěstí přišla rána. Konec mě překvapil. Určitě si přečtu další díl.

cérka
27.10.2022 4 z 5

Velmi čtivý příběh z dvacátých let dvacátého století, který se odehrává ve velmi zajímavých destinacích. Moc se mi zamlouvá mít možnost porovnat životní úroveň v poválečném Berlíně, Paříži a Americe. Hlavní hrdinka, nadějná chemička, chytrá a hezká žena, které se život kvůli jedinému "selhání" během pár okamžiků zcela změní. K tomu svět šantanu, kosmetického průmyslu a špetka romantiky. Trošku mě zamrzel závěr, proto jednu hvězdičku ubírám. Jinak je to, ale zdařilé dílo, těším se na pokračování.

josska
27.10.2022 5 z 5

Moc krásná kniha,krásná obálka,moje první kniha autorky,napsala toho víc,,musím se po nich podívat,,takové knihy mám ráda na proložení,na odpočinek atd,,,moc se teším na pokračování,,,

petronella1
30.09.2022 5 z 5

Trošku slabší než předchozí trilogie... snad budou další díly svižnější

AndreaP.
16.09.2022 5 z 5

Velmi čtivé dílo autorky, první díl chystané trilogie, takže kniha s otevřeným koncem, to je pro mě osobně utrpení, když jsem napjatá a nevím, co bude dál a jak to dopadne :-) Těším se na další díl.

Katerina015
05.08.2022 5 z 5

Další čtivé dílo od této autorky - moc se těším na další pokračování

alnahu
03.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Další čtivá kniha od této autorky -první díl trilogie ,nás zavede do Berlína v roce 1926,kde na chemické fakultě úspěšně studuje Sophie-hlavní hrdinka této knihy.Bohužel se zde i zamiluje do ženatého docenta a otěhotní s ním-ten ale nechce o dítěti slyšet.Ale i rodiče se k ní otočí zády a vykáží ji z domova.Nakonec porodí sama opuštěná a její narozený synek krátce po porodu zemře.Přes všechna utrpení se nevzdává a věnuje se své milované chemii.Potká ji ale i štěstí v podobě přítelkyně Heleny a ta ji nabídne novou práci pro impérium krásy.Již se těším na pokračování.Kniha má velmi pěknou obálku.

Szilvia1
01.08.2022 5 z 5

První díl o Sophii,která už od narození chtěla být chemičkou a nakonec se jí to splní,ale ještě předtím si musí zažít jiné věci,Je to začátek trilogie od skvělé autorky,která napsala pěkné příběhy.Už se těším na pokračování této série.

Jessybelle
21.07.2022 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 *. Nakonec jsou z toho krásné 4*.
Kniha je vcelku čtivá, zajímavá tématem kosmetického průmyslu, dokreslená skutečnými postavami. Nicméně takové to waw se nekonalo. Prostě další román pro ženy, skoro bez romantiky, ale ten konec, ač ne zrovna neočekávaný, to samozřejmě vylepšil, což byl jistě autorčin záměr.
Ale celkově je kniha milá a určitě se do dalších knih pustím.

Kniha Sophiina naděje je v