Sophiina naděje

Sophiina naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477746/bmid_sophiina-nadeje-Foo-477746.jpg 4 90 90

Barvy krásy série

Berlín 1926. Rozrušená, těhotná Sophia opouští dům rodičů. Její otec ji už nechce vidět, matka se utápí v slzách. Když posléze Sophia stane před svým milencem, pochopí, že musí jejich dítě vychovávat sama. Navíc jako neprovdaná. Naprosto zoufalá odjíždí s přítelkyní do Paříže, kde se jí naskytne jedinečná příležitost. Slavná Helena Rubinsteinová je Sophiiným šarmem a jedním z jejích vlastnoručně zhotovených krémů nadšená. A nabídne jí, aby pracovala pro její impérium krásy. Sophia se tak plná naděje v nové štěstí vydává do New Yorku…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sophias Hoffnung , 2020

Jessybelle
21.07.2022 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 *. Nakonec jsou z toho krásné 4*.
Kniha je vcelku čtivá, zajímavá tématem kosmetického průmyslu, dokreslená skutečnými postavami. Nicméně takové to waw se nekonalo. Prostě další román pro ženy, skoro bez romantiky, ale ten konec, ač ne zrovna neočekávaný, to samozřejmě vylepšil, což byl jistě autorčin záměr.
Ale celkově je kniha milá a určitě se do dalších knih pustím.

tittanie
17.07.2022

Když jsem autorku objevila a četla její první knihu, tak jsem byla naštvaná, ale pak mě zaujal Čas vlčích máků a to se mi docela líbilo, takže jsem dala autorce šanci a přečetla si Paní severu. To bylo taky docela dobré, tak jsem se pustila i do této trilogie.
Musím říct, že kniha se četla velice dobře, ale byla strašně předvídatelná. V okamžiku, kdy se Sophia dostala do USA, tak mě kniha přestala bavit a do čtení jsem se nutila. Ale úplný konec to trochu vylepšil, i když mě ten zvrat nepřekvapil.

Šánka
16.07.2022 4 z 5

Četla jsem všechny čtyři autorčiny samostatné romány a moc se mi líbily. Všechny byly vyprávěné ve dvou časových linkách a romantika v nich byla krásná a dojemná. Corině Bomann příběhy určené především ženám jdou skvěle.
Tentokrát se autorka od své zaběhlé a osvědčené šablony odklonila. Začátek nové trilogie se mi líbil, Sophia je silná hrdinka, kterou život nešetřil a ona se s ním statečně pere. Prostředí kosmetického průmyslu, ve kterém se příběh převážně odvíjí, je jistě pro nás ženy zajímavé a skutečné historické postavy dodávají knize atraktivní punc.
Trošku mi tam scházelo více romantiky, jak jsem u knih této autorky zvyklá, ale ta se snad rozvine v dalším pokračování trilogie, na které se budu těšit.

Maky806
11.07.2022 5 z 5

Krásná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout, už se těším na pokračování.

Knižní střípky
28.06.2022 4 z 5

Tato kniha se odehrává v mém oblíbeném období, setkala jsem se zde okrajově např. s Josephine Baker, Elizabeth Arden, již zmiňovanou Helenou Rubinsteinovou, díky nimž byla atmosféra doby krásně dokreslena. Ta doba byla v mnohém zlomová, ženy se čím dál tím více začaly prosazovat ve společnosti, a sledovat tyto milníky – z toho mám vždy velkou radost. Navíc se kniha odehrává v prostředí kosmetického průmyslu, což musí zaujmout skoro každou čtenářku. Byl to moc zajímavý náhled do této problematiky. Suma sumárum je to moc pěkný román, spíše teda pro ženy, ideální odpočinková četba na léto a já se moc těším na další díl, protože Sopha mi přirostla k srdci a moc bych jí přála už jen štěstí.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

hokada
24.05.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sophia to neměla v životě vůbec lehké, ale doufám, že se vše v dobré obrátí. Už se moc těším na její další díl a proto dávám 5*

zuzana2599
21.05.2022 5 z 5

Sophie si nese sebou naději, která ji přenese přes oceán. V tomto duchu končí první díl nové série od Coriny Bomannové. Určitě jsem spokojená, román naplnil mé očekávání, moc hezky se četl a já budu zase netrpělivě čekat na další osudy mladé a chytré Sophie.
Děj příběhu začíná v roce 1926 v Berlíně, kdy nadaná studentka chemie musí opustit rodičovský dům i studium, neboť její vztah s docentem Georgem nezůstal bez následků. Je těhotná a rodiče jí vyhodí z domu. Její životní cesta nás zavede do Paříže i New Yorku, moc se mi líbilo setkání s královnou kosmetiky Helenou Rubinsteinovou, pro kterou Sophie pracovala.
Román je krásným příběhem o síle a odvaze, ztrátě i naději a já mu dávám 5* !

Květi62
13.05.2022 5 z 5

1. díl nové trilogie Coriny Bomann nezklamal. Sophia, svoji nelehkou situaci řeší velmi odvážně. Potýká se s velkými problémy, nalézá v sobě obrovskou odvahu a sílu, nakonec ztrácí vše, aby v závěru knihy přišla velká naděje. Již se nemůžu dočkat pokračování. Věřím, že náznak na konci knihy povede k velkému setkání.